امروز: دوشنبه 28 خرداد 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 09 بهمن 1394 - 22:15

اتحادخبر: اجتماع نخبگان استان بوشهر در حوزه صنایع نفت و انرژی به میزبانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد.

اتحادخبر: اجتماع نخبگان استان بوشهر در حوزه صنایع نفت و انرژی به میزبانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد.

به گزارش اتحادخبر به نقل از منطقه ویژه پارس، معاون بنیاد ملی نخبگان کشور در این نشست گفت: در دولت و بنیاد ملی نخبگان برای تضمین آینده ایران اسلامی تمام توان خود را به‌کار گرفته تا با برنامه ریزی فضا را برای رشد پیش‌قراولان توسعه و سازندگان ایران اسلامی مهیا کرده ایم.

غلامعلی منتظر با اشاره به نقش رشد علم در کشور گفت: با توجه به اینکه در ابتدای انقلاب ما ۱۷۵هزار دانشجو و ۵ هزار هیئت علمی داشته ایم و در این سال‌ها این اعداد به تعداد ۵ میلیون نفر دانشجو و ۷۵ هزار نفر دانشجو افزایش یافته است که با مقایسه در این میزان دانشجوها و اعضاء هیات علمی دانشگاههای کشور می توان به رشد علم در این سالها پی برد.

معاون بنیاد ملی نخبگان کشور با اشاره به اینکه نشست های مختلف با مقامات و مدیران وزارت نفت در خصوص تربیت نیروهای نخبه و متخصص صنعت نفت تاکنون برگزار شده است گفت: با برنامه ریزی و تحقیق پیرامون نیازهای صنعت نفت می توانیم فضا را برای تربیت نیروهای متخصص و نخبه مورد نیاز صنعت نفت را فراهم سازیم.

مهندس بوشهری به عنوان یکی از نخبگان صنعت نفت که به عنوان همراه همیشگی شهید تندگویان و معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران شناخته می شود نیز در این آیین با بیان برخی از خاطرات خود، گردهمایی نخبگان استان بوشهر در حوزه نفت، گاز و انرژی را امری پسندیده دانست و از منطقه ویژه پارس بابت میزبانی این رخداد قدردانی کرد.

مهندس بوشهری در این آیین گفت: ما در دوران جنگ به همراه صنعتگران پرتلاش صنعت نفت تمام توان خود را به‌کار گرفتیم تا پالایشگاه آبادان به عنوان نماد آنروزهای صنعت نفت استوار نگه داریم.

این نخبه بوشهری که سابقه سال‌ها معاونت وزارت خانه های مختلف را در کارنامه خود دارد نفت را به عنوان یک نعمت باشکوه برشمرد و خاطرنشان کرد: به‌جای خام فروشی نفت می‌توان از این نعمت خدادادی بهترین بهره را برای رشد اقتصادی کشور برد که به طور قطع این مهم با همراهی نخبگان صنعت نفت محقق خواهد شد.

در این نشست که به همت سازمان منطقه ویژه پارس و همراهی بنیادنخبگان استان بوشهر برگزار شد، رئیس پژوهش و فناوری منطقه ویژه پارس ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور نخبگان استان بوشهر در این نشست تخصصی گفت: منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به عنوان پایتخت انرژی کشور با حضور متخصصان و کارکنان شریف صنعت نفت که هر کدام در نوع خود با نخبگی و تخصص خاص خود به توسعه و بهبود فعالیت های صنعتی به عنوان یک منطقه عظیم صنعتی و اقتصادی و انرژی در کشور و سطح بین الملل شناخته می شود.

خشایار پورمحمد شاهینی با اشاره به حمایت منطقه ویژه پارس از پژوهشگران و نخبگان در حوزه انرژی گفت: با نگاه مدیرعامل منطقه ویژه پارس بستر لازم برای حمایت از طرح‌ها، اختراعات، ابداعات و ایده‌های نخبگان، پژوهشگران و دانشمندان در حوزه‌های کاربردی مرتبط با صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی فراهم ساخته است و از همین طریق از این قشر دعوت به همکاری می‌کنیم.

عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز به تشریح وضعیت عملکرد علم و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان بوشهر و حبیب رستمی رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس به تشریح توانمندی های شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر پرداختند.

رونمایی از کتاب نفت شهرهای ایران اثر دکتر سیدنورالدین امیری (عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس) که با پشتیبانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و دانشگاه خلیج فارس از دیگر برنامه هایی این آیین بود./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین