امروز: جمعه 15 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 دي 1394 - 13:10
اتحادخبر: با اعلام نتایج بررسی‌های هیأت اجرایی انتخابات استان تهران، اسامی برخی از ردصلاحیت‌شدگان به آن‌ها اعلام شد و برخی رسانه‌ها نیز به گمانه‌زنی‌هایی در این زمینه پرداختند.

اتحاد خبر: با اعلام نتایج بررسی‌های هیأت اجرایی انتخابات استان تهران، اسامی برخی از ردصلاحیت‌شدگان به آن‌ها اعلام شد و برخی رسانه‌ها نیز به گمانه‌زنی‌هایی در این زمینه پرداختند.

پارسینه مدعی شده است: افرادی که تاکنون عدم احراز صلاحیتشان از سوی هیأت اجرایی انتخابات به ایشان اعلام شده، عبارتند از: حمید رسایی نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس فعلی، شهاب‌الدین صدر، فیاض زاهد، محمد رویانیان، شهربانو امانی، فاطمه راکعی، حبیب‌الله کاسه‌ساز، عشرت شایق.
خراسان نیز نوشته است: روز گذشته اولین مرحله از بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در هیأت‌های اجرایی انجام شد که در مجموع بیش از 90 درصد نامزدها از این مرحله عبور کردند. این مرحله شامل استعلام از مراجع چهارگانه شامل اداره اطلاعات، دادگستری، نیروی انتظامی و اداره ثبت احوال است که 10 روز به طول انجامید و پس از آن هیأت‌های اجرایی هفت روز فرصت رسیدگی به جواب‌ها و ارجاع تصمیمات خود به هیأت نظارت را دارند. داوطلبانی که صلاحیتشان در هیأت‌های اجرایی احراز نشده باشد، چهار روز مهلت دارند تا شکایات خود را به هیأت نظارت استان تحویل دهند.
در بین چهره‌هایی که صلاحیت آنها در مرحله اول تأیید نشده، نام حمید رسایی برجسته‌ترین چهره بود. او در سایت شخصی‌اش ضمن اعلام خبر اعتراض به رد صلاحیتش نوشت: «با وجود این‌که استعلامات از مراکز چهارگانه مثبت بوده، ردصلاحیت شده است.» وی گفته به این موضوع اعتراض می‌کنم.
اما در حالی که برخی شنیده‌ها و گزارش‌ها از احتمال ردصلاحیت مهدی کوچک‌زاده، نماینده متمایل به جبهه پایداری در مجلس نیز حکایت داشت، خود کوچک‌زاده در گفت‌وگو با فارس تأکید کرد "در صورت ردصلاحیت، اعتراض می‌کنم".
در همین زمینه رئیس ستاد انتخابات استان تهران از تأیید صلاحیت دو هزار و 573 نفر از مجموع دو هزار و 734 داوطلب نمایندگی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شش حوزه انتخابیه این استان از سوی هیأت‌های اجرایی خبر داد. به گفته چاوشی صلاحیت 128 داوطلب نمایندگی دهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه‌های انتخابیه تهران احراز نشد./ب1


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1394/10/18 - 00:50
0
10
اگه رد صلاحیت می کنند، علتش را هم بگویند تا مردم در جریان قرار بگیرند.
1394/10/17 - 07:45
3
12
معلومه که دولت قصد داره مجلسی تحت نظر خودش بسازه مثل مجلس ششم و این با ادعای حضرات مبنی بر عدم دخالت دولت در انتخابات در تعارضه./ب1
1394/10/16 - 18:56
2
5
دم هئیت نظارت گرم اتحق که جواب رسایی وکوچک زاده رادادید/ب1
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین