امروز: سه شنبه 01 آبان 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 مهر 1394 - 14:26

اتحاد خبر: به مناسبت روز جهانی عصای سفید مراسم راهپیمایی روشندلان با حضور تعدادی از مسئولین استان و شهرستان و روشندلان از سه راه حسینیه اعظم تا فرمانداری دشتستان برگزار شد. راهپیمایی کنندگان با سر دادن شعارهایی در رابطه با مناسب سازی محیط و .... در سالن اجتماعات فرمانداری حضور یافتند. مراسم با تلاوت قرآن مجید توسط یکی از روشندلان....

اتحاد خبر: به مناسبت روز جهانی عصای سفید مراسم راهپیمایی روشندلان با حضور تعدادی از مسئولین استان و شهرستان و روشندلان از سه راه حسینیه اعظم تا فرمانداری دشتستان برگزار شد. راهپیمایی کنندگان با سر دادن شعارهایی در رابطه با مناسب سازی محیط و .... در سالن اجتماعات فرمانداری حضور یافتند. مراسم با تلاوت قرآن مجید توسط یکی از روشندلان آغاز شد.

به گزارش اتحاد خبر،هوشیار رییس بهزیستی دشتستان ضمن تقدیر از حضور مسئولین، انجمن نابینایان استان و روشندلان استان گفت: هدف از این راهپیمایی تغییر نگرش  منفی جامعه  نسبت به این عزیزان می باشد که بهترین کار این است که حقوق و توانمندیهای آن را بشناسیم و حقوق این افراد به رسمیت شناخته شود. وی به قانون اردیبهشت 83 اشاره نمود و افزود: با توجه به اینکه 60% از این عزیزان مشکل اشتغال دارند که آمار بالایی است از مسئولین درخواست نمود تا بطور جد در رابطه با استخدام این قشر تلاش نمایند.

رییس بهزیستی دشتستان گفت: الحمدلله جلسه کمیته مناسب سازی با نگاه اندیشمندانه در فرمانداری تشکیل شد که قرار است توجه ویژه ای به حقوق آنان شود. فاطمه کاووسی بیانه انجمن نابینایان استان را قرائت نمود.

سکینه کشتکار یکی از روشندلان شهرستان بوشهر مقاله ای قرائت نمود و در قسمتی بیان نمود: قلب اگر کور باشد هیچ دیده ای نمی تواند  لطف و زیبایی هستی را ببیند.کمال انسان در این است که از همه چیز جز خدا چشم بپوشد.

ابراهیم صداقت رییس هیئت مدیره انجمن نابینایان استان گفت: روز عصای سفید روز تبلور توانمندیهای روشندلان است. دردی که سالهای سال مانند رد تازیانه در سجدگاه برشانه ها بوسه زده است, دردی که همواره در طول تاریخ بشریت بوده و آن نگرش منفی نسبت به توانمندیهای نابینان است. وی به عملکرد بعضی از کشورها در راستای حقوق اجرایی روشندلان پرداخت و بیان نمود: در سالهای گذشته وزیر آموزش و پرورش کشور انگلستان و یکی از مشاورین دولت اسلامی از نابینان بوده است. 

صداقت به یکی از نمایندگان شورای اسلامی که اخیراً با صحبت هایش توانمندی نابینایان برای نامزدی در مجلس شورای اسلامی را به تمسخر گرفته بود انتقاد کرد. وی در ادامه افزود: انجمن نابینایان با همکاری بهزیستی دشتستان تلاش نمود تا خودباوری را در نابینایان بوجود آورد که یکی از این دستاوردها حضور چهل تا پنجاه دانشجو در مقاطع مختلف دانشگاهی است. وی مشکل اشتغال روشندلان را مطرح و از مسئولین درخواست کرد تا به پاسداشت روز عصای سفید تعدادی از روشندل را با توجه به ظرفیت دشتستان اشتغال به کار نمایند.

علی شاکر مدیر عامل انجمن نابینایان استان بوشهر ضمن تقدیر از برگزار کنندگان مراسم و  با اشاره به اینکه بیشترین معلولیت (40 درصد) در دشتستان می باشد، در رابطه با مسئله اعتبارات صحبت نمود و از مسئولین شهرستان خواست تا با توزیع اعتبار جهت تعمیرات و تحصیلات نابینایان و رسیدگی به مسئله آموزش آنان توجه بیشتری شود.

زراعتگر معاون سیاسی, امنیتی فرمانداری دشتستان نیز ضمن تسلیت بمناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، از حضور مسئولین بویژه رییس بهزیستی دشتستان، روشندلان استان و برگزارکنندگان مراسم تقدیر نمود. وی در رابطه با توانایی های روشندلان بیاناتی ارائه داد و گفت: یکی از بهترین توفیقات در دوران خدمتم این است که در خدمت شما هستم.

معاون سیاسی, امنیتی فرمانداری دشتستان به ویژگیهای شخصیتی آنان اشاره نمود و گفت: رشد بالای نابینایان در تحصیلات، نظم در زندگی و بردباری و مقامت آنان در برابر مشکلات است. وی در رابطه با برگزاری جلسات مناسب سازی, به تصویب رسیدن مصوبات و کارهای انجام گرفته صحبت نمود که در پایان جلسه به رسم یادبود به روشندلان هدایایی تقدیم شد.گزارش:مجتبی رحمانی فردکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1394/07/26 - 11:44
0
1
خدا هرکه رو میشناسه و بهش توانایی میده اگه یکنفر رو کور کرده حتما حکمت داره
1394/07/25 - 23:40
0
2
اخی خدایا هزار بار شکرت که چشم بینا و توانا به ما دادی اینا رو هم شفا بده/ص
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین