امروز: سه شنبه 26 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 شهريور 1394 - 12:19
نگرخواهی اتحادخبر در مورد عملکرد دو ساله شورای شهر برازجان(2)

اتحاد خبر - مهدی پایدار: متاسفانه شورای شهر برازجان،  چند سال گذشته عمل کرد مناسبی نداشته و مطمنا مردم و فعالان اجتماعی از این موضوع ناراحت هستند و نمره خوبی از عملکرد این دوستان بیرون نخواهد آمد. استفاده از ظرفیت های عمومی در امر تصمیم گیری و استفاده از نظرات زیبای بزرگان شهر و فعالان ...

چند دستگی در شورای شهر بیداد می کند

12 شهریور شوراهای شهر وروستا دوره ی چهارم به نیمه عمر خود میرسند، به همین مناسبت اتحادخبر عملکرد شورای شهر برازجان طی دوسال گذشته را با 3 سوال به نقد میگذارد:
يك . عملكرد مثبت شوراي شهرطي دو سال گذشته از نظر شما چیست؟
دو . نقاط ضعف این شورا  طي دو سال گذشته ؟
سه . پيشنهادات شما  به شورا ي شهر برازجان جهت نيمه دوم فعاليتش چیست؟

.................................................................................................................................

 مهدی پایدار

متاسفانه شورای شهر برازجان،  چند سال گذشته عمل کرد مناسبی نداشته و مطمنا مردم و فعالان اجتماعی از این موضوع ناراحت هستند و نمره خوبی از عملکرد این دوستان بیرون نخواهد آمد.

استفاده از ظرفیت های عمومی در امر تصمیم گیری و استفاده از نظرات زیبای بزرگان شهر و فعالان مدنی یک وظیفه عرفی است که متاسفانه در این شورا دیده نشد.

در موضوع انتخاب شهردار همه اذعان دارند که انتخاب اشتباه و کارشناسی نشده چه معضلاتی برای شهرداری و مردم برازجان وجود آورد . این اشتباه با قبول استعفا شهردار قبل کامل شد و انتخابات جدید چند مرحله ای شهردار که تبدیل به سریال تلویزیونی شده بود نشان از این بود که چند دستگی در شورای شهر بیداد می کرد و خدمت در مقابل منافع شکست خورد.

  ماده پنجم وظایف شورا در خصوص برنامه ریزی در خصوص مشارکت های مردمی درباره ی خدمات فرهنگی-اجتماعی ، شورای شهر برازجان هیچ گونه حرکتی نسبت به این ماده قانونی انجام نداده و اگر هم بوده کمرنگ ، ناچیزو التماسی بوده.چه بسیار گروه هایی که تشنه خدمات فرهنگی و اجتماعی هستند ولی دریغ از کمک از ناحیه شورای شهر.

در خصوص انتشار صورت در آمد و هزینه شهرداری که از وظایف شورای شهر میباشد ،مردم و نهاد های مردمی تشنه انتشار اطلاعات مذکور هستند ولی این امر فراموش شده یا موقع انتشار خیلی گنگ و سطحی می باشد.

در بحث نظارت بر ایجاد گورستان جدید و غسلخانه همه معادلات بر ضعف شورای شهر در این امر پرده بر میدارد.

در خصوص برگزاری نمایشگاه های کشاورزی ،هنری،بازرگانی و غیره ... متاسفانه شورای شهر قانونی در این زمینه ندارد یا قوانینی برای تسهیل این امر ندارد. در صورتی که شهر برازجان استعداد برگزاری نمایشگاه کشاورزی را داراست.

و در آخر تشکر و قدر دانی میکنم از از اعضای محترم شورا ی شهر و عرض خسته نباشید و آرزوی توفیق روز افزون برای دوستان و همراهان گرامی./جکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1394/06/15 - 08:49
0
0
خدا، پیامبر ائمه وصالحان و دانشمندان برای افراد اهل مشورت ویژگی را بر شمرده اند جناب آقای پایدار شما که اهل تحقیق و مطالعه هستید طی مقاله ای این ویژگی ها را بیان کنید تا اگر کم و کسری هم داشت سایرین با کامنت گذاری آنرا تکمیل کنند و من باب تحقیق آنرا به صورت پرسشنامه ای در آورید وبه اهل نظرارایه بدید تا درباره اعضا شورا نظر بدهند اونوقت مبینید با چه معجونی بنام شورا مواجه هستید.
از یک آدم زیرک و کیس بگیر تا آدمی ساده که خوب و بد را تشخیص نمیدهد از آدم منفعت طلب بگیر تا آدمی که حاضر نیس لقم ای حرام وارد زنگیش بشود از آدم شهرت و قدرت طلب بگیر تا آدمی که دلش میخواهد متقارن از اضداد است خادم صادق باشد خلاصه و سرجمع شورا ترکیبی نامتقارن/ص
1394/06/12 - 23:16
0
0
خلایق هرچه لایق
1394/06/11 - 18:53
0
1
شورای شهر باید فقط انحلال شود تا شهردار بتواند شهرداری کند
1394/06/11 - 18:50
0
1
تجربه های شورای گذشته نشان داده شورا به درد برازجان دوا نیست.از ابتدا تا این لحظه هیچ شورای موفقی نداشتیم .واگذاری زمین های خارج از محدوده شهر حاصل همین ساخت و باخت های شوراییان است .
لازم به ذکر می باشد شهردار بومی هم بدرد برازجان نمی خورد زیرا ما ظرفیت شهردار بومی را نداریم وشهردار و تمامی معاونینشان همه باید غیر بومی و از نقاط مختلف کشور به برازجان مامور شوند .
لازم بذکر می باشد منظور این نیست که افراد بومی این منطقه لیاقت پست شهردار رو ندارن بله دارن ولی می بایست در شهری مثل کرج شهردار باشند نه برازجان .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین