امروز: سه شنبه 28 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 مرداد 1394 - 11:24
در دیدار خانواده های شهدای دیپلمات در مزار شریف؛

اتحادخبر: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری شهادت مظلومانه و غریبانه دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران را در مزار شریف افغانستان از روزهای تلخ تاریخ کشورمان دانست و اظهار داشت: حادثه مزار شریف سند دیگری بود بر اینکه مردم و مسئولان کشورمان قربانی تروریسم بوده اند.

اتحادخبر: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری شهادت مظلومانه و غریبانه دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران را در مزار شریف افغانستان از روزهای تلخ تاریخ کشورمان دانست و اظهار داشت: حادثه مزار شریف سند دیگری بود بر اینکه مردم و مسئولان کشورمان قربانی تروریسم بوده اند.

به گزارش اتحادخبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی روز سه شنبه و همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در دیدار خانواده های شهدای دیپلمات کشورمان در مزار شریف که در منزل شهید «ناصر ریگی» برگزار شد، با تجلیل از صبر و استقامت خانواده شهیدان و با گرامیداشت یاد شهدای آنان گفت: روز شهیدان دیپلمات کشورمان در مزار شریف یکی از روزهای تاثر انگیز است و البته واقعه شهادت آنان نشان می دهد که دشمنان و تروریست ها تا چه حد به فرزندان این مرز و بوم حساس هستند.
رئیس جمهوری افزود: مردم و بزرگان کشورمان از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی از شهید قرنی تا شهید مطهری به دست تروریست ها به شهادت رسیدند و هنوز هم تروریست ها علیه ملت ایران فعالیت می کنند و ما نیز متقابلا همواره در مقابله با تروریسم و تروریست ها هستیم.
روحانی با بیان اینکه معمولاً مراکز دیپلماتیک و سفارتخانه ها محلی امن محسوب می شود، به حادثه شهادت دیپلمات های کشورمان در مزار شریف اشاره کرد و گفت: تصور نمی شد که تروریست ها مکانی را که محل استقرار دیپلمات های کشورمان است، اشغال و آنان را به مظلومانه ترین شکل به شهادت برسانند.
رئیس جمهوری اضافه کرد: در ابتدای وقوع این حادثه کسی باور نمی کرد که گروه های تروریستی بتوانند به این اقدام دست بزنند زیرا در آن زمان گروه طالبان تازه شکل گرفته بود و مزار شریف که در شمال افغانستان قرار دارد از مناطقی بود که در اختیار مجاهدین موسوم به ائتلاف شمال قرار داشت و کسی فکر نمی کرد طالبان بتواند به این منطقه راه یابد، البته متاسفانه دستگاه اطلاعاتی برخی از کشورها هم در این حادثه بی دخالت نبودند.
روحانی شهادت دیپلمات های کشورمان در مزار شریف را بسیار مظلومانه و غریبانه توصیف کرد و گفت: شما خانواده معظم شهدا روزهای سختی را گذراندید؛ روزهایی که سرنوشت آنها نامشخص بود و اطلاع نداشتید که بر آنان چه می گذرد و فکر هم نمی شد که چنین جنایت وحشیانه ای نسبت به دیپلمات ها و مسئولان کشورمان که برای خدمت در آنجا حضور داشتند، انجام شود.
رئیس جمهوری با طلب صبر و شکیبایی برای خانواده های شهیدان گفت: بی تردید شهدا از اجر و نعمت های بی پایان خداوندی برخوردار خواهند بود.
روحانی اضافه کرد: اقدام تروریستی در مزار شریف، سند دیگری برای ایستادگی و مبارزه جمهوری اسلامی ایران با تروریسم و تروریست هاست.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: زمانی که تروریست ها در جمهوری اسلامی ایران، عزیزان ما را به شهادت می رساندند شاید کسی در دنیا تصور نمی کرد که زمانی این موضوع آنان را نیز درگیر کند و امروز متاسفانه در بسیاری از کشورها وحشیگری تروریست ها به حد اعلا رسیده است؛ تروریست هایی که در پشت صحنه و در باطن توسط صهیونیستها و برخی کشورهای غربی حمایت و پشتیبانی می شوند.
رئیس جمهوری با بیان اینکه دیپلمات های کشورمان همواره و در مقاطع مختلف بار سنگینی را برای تامین منافع ملی کشورمان بر دوش داشته اند، اظهار داشت: غیر از مزار شریف در کشورهای دیگر هم دیپلمات های ما به شهادت رسیده و سفارتخانه های کشورمان مورد تعرض قرار گرفته اند و این همه نشانگر این است که جمهوری اسلامی ایران، نظامی ضدتروریسم است و برخلاف آنچه برخی از کشورهای تجاوزگر ادعا می کنند که ایران حامی تروریسم است، ایران از روز اول قربانی تروریسم بوده است.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: امام صادق(ع) با صبر و حوصله همه را در آغوش مهربانی و رحمت خود پذیرا بودند و برخی از کسانی که خدمت امام می رسیدند حتی اعتقادی به خدا نداشتند اما امام صادق(ع) سخن آنها را می شنید و با استدلال به آنها پاسخ می داد.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: زندگی امام صادق (ع) نشان می دهد که دین ما دین علم و تحقیق بوده و با سعه صدر با افکار و نظرات مختلف برخورد می کند.
در این دیدار خانواده شهیدان ناصر ریگی، مجید نوری نیارکی، محمد ناصر ناصری، کریم حیدریان، محمد علی قیاسی، رشید فلاح، نورالله نوروزی و حیدرعلی باقری با اظهار خرسندی و خوشحالی از دیدار رئیس جمهوری، خاطراتی از ایام شهادت شهدای دیپلمات کشورمان بیان کردند.
در این دیدار که حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رئیس بنیاد شهید حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رئیس جمهوری به خانواده این شهیدان تقدیم شد./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین