امروز: يکشنبه 11 خرداد 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 مرداد 1394 - 10:53

اتحاد خبر:  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار جماران، در پاسخ به پرسشی درباره هجمه‌های اخیر به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به بهانه یکی از سخنان اخیر وی، اظهار کرد: از آنچه امروز در رسانه‌ها تحت عنوان

اتحاد خبر:  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار جماران، در پاسخ به پرسشی درباره هجمه‌های اخیر به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به بهانه یکی از سخنان اخیر وی، اظهار کرد: از آنچه امروز در رسانه‌ها تحت عنوان «توهین هاشمی به روستاییان» مطرح است، کدام عاقل دین‌باور، انقلاب‌شناس و دلسوز نظام می‌پذیرد که منظور آیت‌الله هاشمی توهین به روستاییان است و چه کسی قبول می‌کند که این هجمه‌ها شروع شود؟ من محال می‌دانم این عبارت منظور توهین‌آمیز و حتی تحقیرآمیزی داشته است، بلکه آقای هاشمی اشاره به برخی افراد داشته است و نه هویت‌ روستایی.


وی افزود: اگر بر فرض محال هم چنین به نظر برسد که آقای هاشمی چنین قصدی داشته‌اند، آیا باید این جو را ساخت؟ تحریک روستاییان علیه یک مقام رسمی جمهوری اسلامی و یک فرد زجر کشیده در انقلاب و القای این معنا که وی به آنها توهین کرده در راستای اهداف کیست؟ آیا به مصلحت نظام است؟ آیا منافع ملی را در نظر می‌گیرند؟ هرچند عقلا جلوی این حرکت را خواهند گرفت و همه می‌دانند به قول علما یک اشتباه «ملّالغتی» و بچه‌گانه است. البته مردم باید بدانند کسانی که این کارها را انجام می‌دهند یک ریشه فساد در ذهن دارند.

طباطبایی تصریح کرد: این انقلاب متعلق به همه است و کسی نمی‌تواند بگوید مال چه کسی بوده یا نبوده است. البته نکته بسیار مهمی که به آن باید توجه شود این است که در ادوار مختلف تاریخ و از جمله در جریان انقلاب اسلامی، در مقابل کسانی که مبارزه کردند کسانی هم بودند که آسوده زیستند و در جریان مبارزه قرار نداشتند. این افراد بعدها ادعاهای بزرگی کردند؛ گرچه اکنون از آنها اسمی نمی‌بریم تا بی‌احترامی نشود.

وی با اشاره به تعابیر امام در مورد تحجر و تهتّک، گفت: این که افراد همواره ادعاهای بیشتری نسبت به دیگران دارند، امام در مورد آنها می‌گفت این افراد سر سفره آماده نشسته‌اند. الان هم ما نمی‌گوییم این افراد سر سفره انقلاب ننشینند، اما بعضی از آنها ادعاهای زیادی دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس هفتم افزود: همه در انقلاب بودند و هستند، اما بپذیرند که کسانی هستند که در مبارزات و دشواری‌ها نبودند، اما امروز آمده‌اند و ادعاهایشان هم خیلی زیاد است و این ادعاهای زیاد الان مشکل ساز شده است. اگر ما نسل اول انقلاب این مطالب را نگوییم از کجا معلوم می‌شود چه کسانی باعث خرابی‌ها در نظام شدند.

این استاد اخلاق و عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: اینها حوادثی است که افراد منظوری از آن دارند، زیرا قطعا آقای هاشمی قصد توهین و تحقیر روستاییان را نداشته است، بویژه آنکه ایشان خودش اهل دهات است و به آن افتخار می‌کند.

وی با اشاره به یک خاطره تاریخی مشابه حادثه اخیر، گفت: اوایل نهضت امام که من مشهد بودم، در منزل آیت‌الله سیدحسن قمی در روز 25 شوال (2 فروردین 42) برای شهادت امام صادق(ع) منبر رفتم و طی آن سخنرانی تاکید کردم که دل علما برای اسلام می‌سوزد و اگر کسی حامی دین و مستضعفان باشد همین علما هستند و سپس اشاره کردم که آیت‌الله سبزواری و قمی و ... چه احسان‌هایی به مردم می‌کنند. روز بعد فردی به نام حسن اردکانی با تعدادی فرد شال پیچیده (روستایی‌های اطراف مشهد شال‌های سفید و زرد دور سرشان می‌پیچند و تحت الحنک هم دارند) با بیل و کلنگ جلوی خانه آیت‌الله قمی ریختند و به عنوان توهین به دهاتی‌ها سر و صدا به پا کردند و گفتند آیت‌الله قمی مخالف کشاورزان و دهاتی‌هاست. می‌گفتند شاه می‌خواهد به روستاییان زمین بدهد، ولی این آقایان نمی‌گذارند. آقا یحیی برادر آیت‌الله قمی که فردی سیاسی بود گفت کمونیست‌ها این کارها را می‌کنند و شاه هم برای عقب نماندن از آنها، این افراد را تحریک کرده است. در همان حال من به بیرون پنجره نگاه می‌کردم و دیدم تجمع‌کنندگان پوتین به پا دارند، در حالی که روستایی‌ها پوتین به پا نمی‌کنند!

این استاد اخلاق ادامه داد: چند وقت بعد به قم رفتم. اوایل ذی‌القعده که میلاد حضرت معصومه(س) است در آنجا بودم. منزل عمه من مقابل منزل امام خمینی(س) بود. آنجا دیدم پسر عمه‌ام آیت‌الله مرعشی می‌گوید عده‌ای به نام دهاتی اینجا ریخته و به امام و علما توهین می‌کنند. ما خدمت امام رسیدیم و ایشان فرمودند بیچاره دهاتی‌ها که از عنوانشان استفاده می‌شود. سپس گفتند این تحریک انگلیس و آمریکاست که اینها بدین وسیله می‌خواهند دهاتی‌های زحمت کش را علیه روحانیون تحریک کنند. آیت‌الله عبدالرحیم شیرازی، آیت‌الله منتظری و ... در آن ملاقات بودند و اکنون هم افرادی چون آیت‌الله شیخ حسن صانعی و آیت‌الله مسعودی شاهد هستند. آنها (تجمع کنندگان)دهاتی نبودند، بلکه به اسم دهاتی اهدافی را دنبال می‌کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس این بیان امام، توهین به آقای هاشمی هم تقریبا یک خط امریکایی است و روستاییان هیچ وقت وسیله و فریب خورده یک جریان خاص نخواهند شد و من مطمئنم مردم بعد از انقلاب آگاه شده و تحت تاثیر این حرف‌ها قرار نمی‌گیرند.

طباطبایی گفت: این کارها می‌تواند آغاز حرکت‌های اعتراض گونه علیه نظام باشد. همانطور که در دولت گذشته به خاطر عدم خرید میوه هایشان یا آفت زدن و سرمازدگی مطالبات و تجمعاتی داشتند، اما رسانه‌ای نشد، امروز چگونه است که چنین اظهارنظری بزرگنمایی می‌شود؟

این خطیب برجسته دینی اظهار کرد:‌ ای‌کاش در کشور سر و صدا به پا نمی‌شد، زیرا تحریک ناروای روستاییان برای نظام بسیار خطرناک است و جای سوال است که چه کسی روستاییان را تحریک می‌کند؟ من به روستاییان می‌گویم این جو سازی‌ها مانند همان نمونه تاریخی است که شاه در زمان تصویب لوایح شش‌گانه روستاییان را علیه روحانیت و علما شوراند و مردم شهید پرور ایران فراموش نکنند که این حرکت ریشه در همان سیاست گذشته تحریک در مقابل علما دارد.

وی هشدار داد: من می‌ترسم امروز با چند واسطه در این قضیه هم دست مغرضان در کار باشد تا شکست خود در مذاکرات را با اختلافات داخلی جبران کنند و بخواهند به یک مرد بزرگ انقلاب ضربه بزند؛ گرچه ایشان بزرگوارتر از اینهاست اما در عین حال ما وظیفه داریم به عنوان یک نکته سیاسی عنوان کنیم که تجمع افرادی با عنوان دهاتی همان کاری است که شاه در مقابل منزل آیت‌الله قمی و امام خمینی انجام داد، زیرا من با چشم خود دیدم که آنها پوتین به پا داشتند و اصلا روستایی نبودند.

طباطبایی در پایان خاطر نشان کرد: بعضی‌ها شعار مرگ بر آمریکا می‌دهند، اما عملا طرفداری از آمریکا را می‌کنند. روستاییان بدانند نه توهینی شده و نه تحقیری صورت گرفته است، بلکه عزیزترین افراد در کشور ما آنها هستند و این روستاییان هستند که کشاورزی می‌کنند و زحمت می‌کشند./ب1کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1394/05/19 - 14:20
0
0
رحمت خدا به روح امام راحل و سلام به هاشمی یار وفادار او/ج
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • جزئیات ابتلای 41 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر
 • اولویت مجلس یازدهم احیای جایگاه حقیقی مجلس باشد
 • راز قتل خشونت‌بار در وحدتیه؛ قاتل جوان برای مقتول تله گذاشت
 • جانفشانی نیروهای مردمی در ارتفاعات صعب العبور کوه سیاه بخش بوشکان در پی آتش سوزی های اخیر
 • جزئیات ابتلای 105 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر
 • آتش سوزی در دهرود دشتستان مهار شد / تصاویر
 • مجلس انقلابی و دستمال کثیف
 • طلای ۱۸ عیار نرخ ارز دلار سکه طلا / امروز ۴ خرداد ۹۹
 • جزئیات ابتلای26 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر
 • احمد غلامی پور: این مجلس نمی تواند کارآمد باشد/ معیشت مردم و توجه به منافع ملت ایران در اولویت باشد
 • جزئیات ابتلای 47 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر
 • سید غالب حسینی: هیچ انتظاری از مجلس ندارم/ مجلس یازدهم از دیگر مجالس ضعیف تر خواهد بود
 • یکی از بزرگترین دغدغه های مالی شهرداری بعد از ۱۲ سال مرتفع شد
 • حمزه زارعی: نمایندگان کنونی به دنبال راه اشتباه گذشتگان نباشند/ اولویت مجلس جدید الزام دولت به شفاف سازی در تمامی زمینه‌ ها باشد
 • جناب نماینده مجلس؛ شرف المکان بالمکین
 • قبیله گرایی سیاسی و قومیتی را قبول ندارم/ سعی می کنم در برابر نقدها زودرنج‌ نباشم/ از اولین شماره های اتحاد جنوب مخاطب این نشریه هستم
 • تشییع و خاکسپاری خالق شعرهای دشتسونی در برازجان/تصاویر اختصاصی
 • آینه ی اقلیم دشتسون درگذشت
 • سالشمار زندگی استاد فرج الله کمالی؛ آینه ی شعر دشتسون
 • دیدار منتخب دشتستان در مجلس یازدهم با مدیر مسئول و تحریریه اتحاد جنوب و اتحاد خبر/ تصاویر
 • جزئیات ابتلای 16 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر+نقشه
 • تشییع و خاکسپاری خالق شعرهای دشتسونی در برازجان/تصاویر (2)
 • جزئیات ابتلای ۲۳ مورد جدید به کرونا در استان بوشهر / یک نفر به فوت شدگان اضافه شد / فوت خانم ۷۱ ساله دیلمی
 • جزئیات ابتلای 77 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر /کرونا در شهرستان بوشهر ترمز برید
 • توضیحات روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر پیرامون رویداد بیمارستان سلمان فارسی
 • چالش‌ها و فرصت‌های روابط عمومی
 • جزئیات 4 مبتلای جدید به کرونا در استان بوشهر/ وضعیت دشتستان همچنان فوق قرمز
 • سیر تا پیاز این روزهای بورس
 • جزئیات ابتلای 79مورد جدید به کرونا در استان بوشهر /رکورد بی سابقه ابتلا به کرونا در استان بوشهر
 • جزئیات ۱۹ مبتلای جدید به کرونا در استان بوشهر