امروز: دوشنبه 18 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 خرداد 1394 - 07:42
اتحاد خبر: برخی از بازیکنان تیم‌های حاضر در لیگ جهانی والیبال 2015 با چهره‌ای خاص در مسابقات حاضر هستند.
اتحاد خبر: بیست و ششمین دوره مسابقات والیبال لیگ جهانی در سال 2015 با حضور 32 تیم در سه سطح در حال برگزاری است که رکورد جدیدی در این رقابت‌ها محسوب می‌شود؛ اما یکی از نکات جالب توجه این دوره از مسابقات حضور برخی بازیکنان با چهره‌ای خاص در مسابقات است. برخی بازیکنان با ریش‌ در میادین حضور پیدا می‌کنند که گویی به یک مد بین ورزشکاران تبدیل شده است.

برخی مردان عادت دارند که ریش بگذارند و برخی دیگر تنها از سر کنجکاوی که با ریش چهره‌شان چه تغییری می‌کند و یا آیا مدل خاصی از ریش به آنها می‌آید و یا نه اقدام به گذاشتن ریش می‌کنند. برخی  نیز به لحاظ کمبود وقت و آنکه لازم نباشد هر روز صورت خود را اصلاح کنند اقدام به این کار می‌کنند! عقاید و باورهای مذهبی، فرهنگی و سنتی و یا حتی شاید پوشاندن لکه‌ها و اثر زخم‌های صورت از جمله دلایل ریش گذاشتن بین ورزشکاران باشد.

در زیر عکس و مشخصات برخی از بازیکنان متفاوت لیگ جهانی 2015 را خواهید دید:

بنجامین بل، بازیکن 25 ساله تیم ملی والیبال استرالیا که سابقه بازی در والیبال ساحلی را هم دارد از سال 2013 به تیم ملی سالنی دعوت شد.

ویلیام آرحونا، ملی‌پوش 36 ساله تیم والیبال برزیل که از علاقمندان به گلف هم هست. وی یکی از بازیکنان با تجربه و پرافتخار تیم ملی والیبال برزیل محسوب می‌شود. وی بعد از اینکه در سال 2003 برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد توانست همراه با طلایی‌پوشان 4 بار قهرمانی جهان را به دست آورد.

عکس: چهره‌‌‌های خاص از والیبالیست‌ها

یوروس کواچویچ، بازیکن 22 ساله تیم ملی والیبال صربستان که علاقمند به کتاب‌های هری‌پاتر و رشته ورزشی تنیس است. وی یکی از جوان‌ترین بازیکنان در لیست تیم ملی صربستان محسوب می‌شود و یکی از مستعدترین بازیکنان در پست دریافت کننده است.

عکس: چهره‌‌‌های خاص از والیبالیست‌ها

یانیک وان هارسکامپ، کاپیتان 29 ساله تیم ملی والیبال هلند است؛ وی اولین بار در سال 2006 به تیم ملی دعوت شد. این بازیکن والیبال را از سال 1992 شروع کرده است.

عکس: چهره‌‌‌های خاص از والیبالیست‌ها

الس هلوبچ، بازیکن 30 ساله تیم ملی والیبال جمهوری چک است و علاقه زیادی به ورزش‌های زمستانی دارد.

عکس: چهره‌‌‌های خاص از والیبالیست‌ها

اروین نگاپت، بازیکن 26 ساله تیم ملی والیبال فرانسه است. وی با 194 سانتی متر قد و 93 کیلوگرم وزن فصل گذشته در تیم مودنا توپ زد. وی یکی از بازیکنان پرحاشیه و البته تاثیرگذار فرانسوی‌ها محسوب می‌شود.

عکس: چهره‌‌‌های خاص از والیبالیست‌ها

والاس دسوزا، بازیکن 28 ساله تیم ملی والیبال برزیل و باشگاه ساداکروزیرو است. دسوزا از سال 2011 به تیم ملی برزیل دعوت شد و با درخشش خود به همراه تیم ملی برزیل مدال نقره المپیک 2012 لندن را به دست آورد. نقره قهرمانی جهان 2014 نیز از دیگر دست‌آوردهای دسوزا است.

عکس: چهره‌‌‌های خاص از والیبالیست‌ها

سعید معروف با نام کامل میرسعید معروف لَکرانی، پاسور و کاپیتان 30 ساله تیم ملی والیبال ایران است. وی توسط کمیته فنی مسابقات انتخابی المپیک 2008 در قاره آسیا و 2012 در سطح جهانی در پایان رقابت‌ها به عنوان بهترین پاسور انتخاب شد و در قهرمانی آسیا 2013 نیز به عنوان بهترین پاسور و باارزش‌ترین بازیکن انتخاب شد. معروف با عملکرد درخشان خود در لیگ جهانی 2014 اولین جایزه معتبر فرا آسیایی خود را به عنوان بهترین پاسور مسابقات دریافت کرد. وی در قهرمانی جهان 2014 نیز عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت و به همراه ایران برای اولین بار جزو شش تیم برتر قهرمانی جهان قرار گرفت.

عکس: چهره‌‌‌های خاص از والیبالیست‌ها

عادل غلامی، بازیکن 30 ساله تیم ملی والیبال ایران این رشته را از سال هفتاد و نه از آموزشگاه‌های شهرش آغاز کرد. وی از رده نوجوانان، تیم ملی را همراهی می‌کرد و تا سال 90 در تیم ملی ایران حضور داشت، اما بنا به دلایلی نا معلوم از تیم ملی کنار گذاشته شد. عادل غلامی با بازی‌های منسجم ولاسکو را مجبور به دعوت او به تیم ملی کرد؛ عادل غلامی در بازی‌های لیگ جهانی 2013 از ستارگان تیم ملی ایران بود و عملکرد خوبی در مسابقات قهرمانی آسیا و جام بزرگ قهرمانان جهان 2013 داشت.

عکس: چهره‌‌‌های خاص از والیبالیست‌ها

امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران است که بین بازیکنان محبوبیت زیادی دارد و سال‌ها است که به عنوان سرپرست تیم ایران فعالیت می‌کند.

عکس: چهره‌‌‌های خاص از والیبالیست‌ها

می‌توان به این جمع بازیکنی مانند حمزه زرینی را هم اضافه کرد، اما او تاکنون در لیگ جهانی در ترکیب ایران به میدان نرفته است. شاید اگر کمی با دقت‌تر مسابقات لیگ جهانی 2015 را بررسی کنیم نمونه‌هایی از این دست بازهم خواهیم دید./ب1
فارس


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین