امروز: دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 ارديبهشت 1394 - 11:23

اتحادخبر: در مراسمی با حضور مردم و مسئولان، آیین نکوداشت فردوسی در شبانکاره برگزار شد. شنبه‌شب در آیینی با حضور جمع زیادی از مردم و مسئولان استان بوشهر و شهرستان دشتستان، همایش نکوداشت فردوسی طوسی در سالن آموزش و پرورش شبانکاره برگزار شد. معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتستان در این مراسم با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ علم ...

اتحادخبر: در مراسمی با حضور مردم و مسئولان، آیین نکوداشت فردوسی در شبانکاره برگزار شد.

به گزارش اتحادخبر؛ شنبه‌شب در آیینی با حضور جمع زیادی از مردم و مسئولان استان بوشهر و شهرستان دشتستان، همایش نکوداشت فردوسی طوسی در سالن آموزش و پرورش شبانکاره برگزار شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتستان در این مراسم با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ علم و دانش در جامعه اظهار داشت: استان بوشهر و شهرستان دشتستان مهد علم و ادب و فرهنگ بوده و همواره جایگاهی بلند در عرصه فرهنگ و علم داشته است.
خبرگزاری فارس: آیین نکوداشت فردوسی در شبانکاره برگزار شد
عادل دهدشتی افزود: بزرگداشت شاعران و نویسندگان بزرگ و تاریخ‌ساز ایران اسلامی در هر شرایطی امری لازم و ضروری است و همه باید در این مسیر اهتمام ورزیم.

وی با تجلیل از مقام ادبی و فرهنگی فردوسی طوسی یادآور شد: فردوسی نقش بسیار ارزشمندی در حفظ زبان پارسی داشته و بزرگداشت این شخصیت بلند امری بسیار مهم و ارزنده است.

معاون فرماندار دشتستان گفت: بدون تردید فردوسی استاد بزرگ و حماسه‌سرای بزرگ ایران و یکی از شاعران مشهور عالم و ستاره درخشنده آسمان ادب فارسی و از مفاخر نامدار ملت ایران زمین است و پاسداشت این شاعر گرانسنگ باید مورد توجه قرار گیرد.

دهدشتی بیان کرد: استاندار بوشهر تاکید بسیار زیادی بر گسترش فعالیت فرهنگی و ادبی دارد به ویژه خواستار فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در این حوزه است.

استاد دانشگاه‌های استان بوشهر نیز اظهار داشت: بزرگداشت مقام علمی و ادبی بزرگان این سرزمین وظیفه همه ماست و مردم و مسئولان باید در این عرصه بیش از پیش تلاش و فعالیت کنند.

سید حسن محمدی افزود: نام و آوازه فردوسی طوسی در واقع افتخاری بزرگ برای ادب پارسی است و باید آثار این شاعر حماسی مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

سید محمود سیدصادقی عضو هیئت علمی دانشگاه‌ آزاد اسلامی بوشهر نیز با اشاره به شخصیت و جایگاه فردوسی طوسی، داستان رستم و سهراب را مورد بررسی قرار دارد و زیبایی‌های ادبی و حماسی این داستان را تبیین کرد.

در این آیین همچنین از طرف استاندار بوشهر از تلاش‌ها و فعالیت‌های ادبی عباس عاشوری‌نژاد استاد دانشگاه‌های استان بوشهر و پژوهشگر برجسته ادبیات و تاریخ استان و مسئول انجمن دوستداران حافظ استان بوشهر تجلیل به عمل آمد و هدیه و لوح تقدیری به وی اعطا شد.

در این مراسم همچنین آیناز فکروند کوچکترین نقال ایران به ارائه برنامه پرداخت که مورد تشویق حاضران قرار گرفت./ب

 

منبع: فارسکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1394/03/01 - 10:34
0
0
درود بر فردوسی بزرگ و همچنین دوستداران و ادامه دهندگان راه او ./ب
1394/02/31 - 22:30
0
0
برادر مندنی سلام
تازه چیزی نمونده بگن :
در تاریخ آورده اند که فردوسی دوبار از شبانکاره زن گرفته بوده است.
1394/02/29 - 22:49
0
0
چی د نمونده بگن فردوسی شبانکاره ای بیده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ای خدا اینا کمبوده !!!!!!!!!!!!/ب
1394/02/27 - 23:28
0
0
زنده باد دهکهنه
1394/02/27 - 22:00
0
0
جالب بود. ایکاش بنده اینجا بودم و افتخار حضور در جمع فرهیختگان را پیدا میکردم. درود بر همه ی عزیزان شرکت کننده و برگزارکننده که زحمت این گونه مراسم را میکشند
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین