امروز: يکشنبه 03 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 اسفند 1393 - 23:29

اتحاد جنوب: نهمین دوره جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران» برگزیدگان خود را معرفی کرد.

اتحاد جنوب: نهمین دوره جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران» برگزیدگان خود را معرفی کرد.

1426527639741_hamidreza dastjerdi -21.JPG

به گزارش اتحاد جنوب، مراسم پایانی دور نهم جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران» عصر روز دوشنبه 25 اسفند 93 در بنیاد موقوفات دکتر افشار (کانون زبان پارسی) برگزار و تندیس‌های آن در سه بخش اعطا شد.

در بخش تجلیل از یک عمر فعالیت شعری، از امیرهوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه) تجلیل و تندیس، لوح افتخار و هدایایی به نیابت از او، به دکتر میلاد عظیمی اعطا شد.

پیش‌تر، یدالله رؤیایی، سیمین بهبهانی، محمدعلی سپانلو، جواد مجابی، احمدرضا احمدی، مفتون امینی و عمران صلاحی، برگزیدگان این بخش از جایزه در دوره‌های قبل بوده‌اند.

در بخش کتاب سال جایزه نیز با داوری علیرضا بهرامی، حسن گوهرپور، محمدحسین مدل، پونه ندائی و محمد ولی‌زاده، با تقدیر از مجموعه‌ی «در آب‌ها دری باز شد» سروده‌ی زنده‌یاد غلامرضا بروسان، تندیس و لوح افتخار جایزه به حامد ابراهیم‌پور برای مجموعه شعر «براندویی که عرق‌گیر خیس پوشیده» اهدا شد. شهاب مقربین و لیلا صادقی دیگر نامزدهای این بخش بودند.

همچنین در بخش ویژه (شاعران بدون کتاب) به‌داوری علیرضا بهرامی، افشین شاهرودی و یاسین نمکچیان در این دور از جایزه، با تقدیر از نورعلی نورزاد (از تاجیکستان)، برگزیده تندیس و لوح افتخار جایزه، محمد علی‌نوری از استان البرز معرفی شد. در این بخش همچنین مهدی اکبری‌فر از اردبیل عنوان دوم و ابوطالب شیرین از شیروان و حکیم علی‌پور از بلخ (افغانستان)، مقام سوم را به‌دست آوردند.

برگزیدگان، جایزه‌های خود را از محمود معتقدی، فرهاد عابدینی، شهاب مقربین، اسدالله امرایی، علی دهباشی، افشین شاهرودی و علیرضا بهرامی دریافت کردند./ص

ایسناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین