امروز: پنجشنبه 06 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 06 دي 1393 - 13:31
اختصاصی اتحادجنوب/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خبر داد:

اتحادجنوب: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در مراسم تودیع و معارفه مدیران جهاد کشاورزی دشتستان، از اصلاح شیوه آبیاری نخیلات خبر داد و گفت: یکی از بزرگترین مشکلات نخلداران دشتستانی، شیوه آبیاری نخیلات می باشد که در صورت عدم اصلاح این روش، اصلاح و احیاء نخلستانها امکان پذیر نخواهد بود. محمد تقی منوچهری خاطر نشان کرد: اجرای طرح...

اتحادجنوب- سیده هدیه بیت سیاح: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در مراسم تودیع و معارفه مدیران جهاد کشاورزی دشتستان، از اصلاح شیوه آبیاری نخیلات خبر داد و گفت: یکی از بزرگترین مشکلات نخلداران دشتستانی، شیوه آبیاری نخیلات می باشد که در صورت عدم اصلاح این روش، اصلاح و احیاء نخلستانها امکان پذیر نخواهد بود.
محمد تقی منوچهری خاطر نشان کرد: اجرای طرح اصلاح آبیاری نخیلات دشتستان اولین اولویت کاری جهاد کشاورزی در این شهرستان می باشد که عملیات اجرایی آن تا چند روز آینده با حضور رئیس جمهور در آبپخش کلیک خواهد خورد و 300 هکتار از اراضی این بخش به صورت پایلوت آبیاری خواهد شد.
وی دشتستان را بزرگترین شهرستان تولید کننده خرمای کشور دانست و عنوان داشت: شهرستان دشتستان بزرگترین شهرستان تولیدکننده خرمای کشور است و استان بوشهر نیز دومین استان تأمین کننده این محصول می باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در سطح استان، گفت: استان بوشهر با تولید گوجه فرنگی با کیفیت، اولین تولیدکننده این محصول در سطح کشور می باشد.
وی افزود: این استان با داشتن مساحت 23 هزار متر مربعی، 75 درصد میگوی پرورشی کشور را تولید می کنند.
منوچهری با اشاره به نقش دشتستان در کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد:  در حال حاضر 50 درصد گندم استان بوشهر و 85 درصد بذر گندم این استان در دشتستان تولید می شود.
وی اظهار داشت: به زودی،  8 هزار هکتار از اراضی تحت پوشش سد رئسیعلی دلواری تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار خواهد گرفت تا کشاورزان بخش شبانکاره نیز بتوانند بهره لازم را از سد رئیسعلی دلواری داشته باشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: اجرای این پروژه با همکاری دولت و مردم صورت خواهد گرفت که 85 درصد هزینه را دولت و مابقی را کشاورزان پرداخت خواهند کرد.
وی با اشاره به توسعه کشت های کنترل شده در دشتستان گفت: اولویت دوم این سازمان، توسعه کشت های کنترل شده می باشد که با اجرای این طرح، هم در مصرف آب صرفه جویی شده و هم راندمان تولید را افزایش می دهیم.
منوچهری اضافه کرد: متأسفانه اخیراً شاهد تغییر کاربری های غیر قانونی در دشتستان بودیم که امید است با شروع به کار مدیر جدید جهاد کشاورزی این شهرستان، از تغییر کاربریهای جدید جلوگیری شود.
وی خاطر ادامه داد: امیدواریم با عزم ملی و مدیریت جهادی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف دولت تدبیر و امید از تولید ملی حمایت کنیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: کسی حامی دولت است که بیشترین تلاش را در جهت تحقق اهداف دولت داشته باشد و با پرهیز از سیاست زدگی، در جهت حل مشکلات مردم تلاش کند./بکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1393/10/06 - 19:27
0
0
با سلام. خسته نباشید.اینچنین گزارش هایی باید همراه با عکس باشد.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین