امروز: يکشنبه 28 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 آذر 1393 - 08:27

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) وجوه دریافتی و جمع‌آوری شده سالانه صندوق‌های صدقات کشور را حدود 300 میلیارد تومان اعلام کرد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) وجوه دریافتی و جمع‌آوری شده سالانه صندوق‌های صدقات کشور را حدود 300 میلیارد تومان اعلام کرد.

سعید ستاری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در حال حاضر 300 هزار صندوق صدقات بزرگ در معابر و 7.5 میلیون صندوق صدقات کوچک در مراکز کسب و کار و خانه‌ها و حدود 70 هزار صندوق صدقات متوسط در مراکز دولتی، بیمارستان‌ها، سازمان‌ها و غیره وجود دارد.

وی در این باره تصریح کرد: با وجود این صندوق‌های صدقات در واقع به جای حضور صندوق‌ها در معابر آن‌ها را وارد منازل و مراکز کسب و کار کرده‌ایم که هم فرهنگ مناسبی را در خانواده‌ها ایجاد و هم شرایط مطلوبی را برای نگهداری و محافظت از صدقات فراهم می‌کند.

ستاری همچنین در ارتباط با صندوق‌های متوسط نیز گفت: حدود 70 هزار صندوق به عنوان صندوق‌های متوسط در مراکز دولتی، مدارس، مساجد، فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، سازمان‌ها و دیگر مراکز محل تجمع مردم با اشکال مختلف و متناسب با دکور و مبلمان هر کدام از این اماکن قرار داده شده است.

ستاری همچنین ضمن اشاره به شرایط مبادلات پولی و مالی که در کشور وجود دارد گفت: افراد می‌توانند از طریق بانک‌های الکترونیکی عضو شبکه شتاب به هر میزان که علاقه مند هستند صدقات و کمک‌های خود را پرداخت کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد همچنین به طرح پرداخت صدقات از طریق تلفن‌های ثابت اشاره کرد و گفت: این طرح به صورت آزمایشی در استان‌های قم، مازندران، چهارمحال و بختیاری و غیره اجرا شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از 100 میلیون مشترک تلفن همراه در کشور وجود دارد و سامانه تلفن‌های همراه در کشور راه اندازی شده است، این امکان مهیا شد که کمک‌ها و صدقات خیرین از طریق این سامانه پرداخت شود و طرح تلفن‌های ثابت به طرح تلفن‌های همراه تبدیل شد زیرا این روش از سهولت و امنیت بیشتری برخوردار است.

ستاری ضمن اشاره به اینکه طرح تلفن‌های ثابت در استان‌های مذکور همچنان در حال اجراست گفت:‌ طرح تلفن‌های همراه در تمام کشور و حتی برای مشترکین خط‌های ایرانسل و همراه اول در خارج از کشور اجرا می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ادامه داد: افراد با شماره گیری کد #8877* از طریق سامانه تلفن‌های همراه می‌توانند صدقات و سایر کمک‌های موردنظر خود را پرداخت کنند و این امر تحول قابل ملاحظه‌ای در استفاده از فضای مجازی و الکترونیکی در کمک‌های مردمی ایجاد کرده است.

ستاری در ارتباط با روش‌های دیگر پرداخت صدقات گفت: طرح صندوق‌های دیجیتال و الکترونیکی در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس به طور اختصاصی جهت دریافت کمک‌های مردمی و صدقات توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و با استفاده از کارت‌های الکترونیکی شهروندی (کارتهای الکترونیکی اتوبوس و مترو) در دست اجراست.

وی ادامه داد: در حال حاضر در استان‌های تهران، مشهد، فارس، قزوین و شهرستان‌های درود (لرستان)، رشت و سنندج که دارای کارت شهروندی هستند صندوقهای دیجیتالی وجود دارد.

ستاری ضمن اشاره به اینکه بانک انصار و شهرداری تهران کمکهای زیادی در راستای ایجاد صندوق‌های صدقات دیجیتال کرده‌اند گفت: در هر شهری که کارت شهروندی صادر شود بلافاصله این طرح قابل اجراست زیرا از نظر بودجه در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد در پایان در ارتباط با میزان دریافتی صندوق‌های صدقات دیجیتال گفت: 20 درصد از مجموع کل وجوه دریافتی( 300 میلیارد تومانی) صندوق‌های صدقات، از طریق درگاه‌های اینترنتی که صندوق‌های صدقات دیجیتال جزیی از آن هاست، انجام می‌شود./ب1 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین