امروز: پنجشنبه 27 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 مهر 1393 - 12:33

اتحادجنوب: جشن بزرگ غدیر در شهر عالیشهر با حضور آیت الله صفایی بوشهری و استاندار بوشهر برگزار شد.

اتحادجنوب: جشن بزرگ غدیر در شهر عالیشهر با حضور آیت الله صفایی بوشهری و استاندار بوشهر برگزار شد.

در این جشن بزرگ ابتدا امام جمعه عالیشهر ضمن تقدیر از حضور حضرت آیت الله صفایی بوشهری و دکتر سالاری استاندار بوشهر و دیگر مسئولین، دهه ولایت و امامت را به مردم تبریگ گفت و  شهر عالیشهر را  به نام شهر  علویون نامید.

وی همچنین گفت: مردم شهر ما از شیعان و محبان امام علی (ع) هستند و در تمامی مراسمات مذهبی فعال می باشند.

وی در پایان  خواستار توجه جدی مسئولین  به مشکلات شهر عالیشهر شد.

در ادامه آیت الله صفایی بوشهری با تشکر از حضور مردم در این جشن بزرگ، از شخصیت بزرگ حضرت علی سخن گفت و افزود: در تاريخ اديان الهي بويژه دين اسلام حوادثي سرنوشت ساز، مهم و تاثير گذار وجود دارد که کليد و راهگشاي بسياري از حقايق آن دين است به طوري که اگر آن واقعه صورت نگيرد در متن تاريخ، آن دين دچار انحراف و انحطاط مي شود و اگر صورت بگيرد ولي در تاريخ به شکلي تحريف شود آن دين به شکل تحريف شده و غير واقعي به جامعه بشري بعد از خود عرضه مي شود.

وی ادامه داد: آن حادثه حکم اکمال، ضامن سلامت و کمال دين است و بقا آن به شکل صحيح و عرضه صحيح آن توسط متديننان، نخبگان و خواص جامعه باعث شناخت ناب آن دين مي‌شود.

 آيت الله صفايي بوشهري عيد غدير را همان واقعه مهم تاريخي دين اسلام عنوان نمود که وجودش موجب شناخت، بقاء و صراط مستقيم اسلام ناب، تجلي عيني استمرار ولايت الهي و نبوي و خورشيد و نور فروزان حيات اسلام است.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر همچنين واقعه غدير را واقعه سرنوشت ساز حيات، شناخت و استمرار اسلام ناب محمدي و تجلي نور خدا براي روشنايي بخشيدن و کتاب اسلام دانستند.

وی اذعان داشت: در تاريخ اديان و تاريخ اسلام هيچ واقعه اي به اندازه غدير سرنوشت ساز و راهگشا نبوده، بدين جهت است که خاتم الانبياء محمد مصطفي (صلي الله عليه و آله وسلم) فرموده اند: «من كنت مولاه فهذا علي مولاه».

آيت الله صفايي بوشهري در پايان بيانات خود خاطر نشان نمود: مردم، ولايت فقيه را تجلي ولايت علوي مي دانند و بر خود وظيفه مي‌دانند از اين انقلاب و ولايت که در فرزند برومند علي ابن ابيطالب (عليه السلام)، مقام معظم رهبري حضرت امام خامنه اي (دامت برکاته) تجلي دارد، حمايت کنند.

لازم به ذکر است که اجرای این جشن بزرگ بر عهده مجریان توانمند تلویزیون بوشهر آقایان بهرام نژاد و غلامی بود همچنین مداحی حاج پولاد و اجرایی خواننده محبوب میرشکاری  مولودی خوانی  تواشیح و اهدا جوایز متعدد از دیگر برنامه هایی این مراسم بود ./ب

 

آوای پارسیانکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین