امروز: يکشنبه 03 تير 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 10 شهريور 1393 - 21:22
بررسی عملکرد شوراها به بهانه سالروز آغاز به کار چهارمین دوره(2)

اتحاد جنوب: قاعده دموکراسی ایجاب می کند همه به انتخاب اکثریت احترام بگذاریم. منتقدین می بایست در بستری سالم و سازنده به نقد مشفقانه و یاری شورای اسلامی شهر بپردازند چرا که حرکت و تصمیمات شورا بر زندگی همه ما تأثیر گذار است. از طرفی لازم است منتقدین با برنامه ریزی ، روشنگری و...

شورا زدگی مردم

اسکندر میگلی
قاعده دموکراسی ایجاب می کند همه به انتخاب اکثریت احترام بگذاریم. منتقدین می بایست در بستری سالم و سازنده به نقد مشفقانه و یاری شورای اسلامی شهر بپردازند چرا که حرکت و تصمیمات شورا بر زندگی همه ما تأثیر گذار است. از طرفی لازم است منتقدین با برنامه ریزی ، روشنگری و آگاهی بخشی نگاه جامعه را در انتخابات آتی به خود جلب نمایند. اما در نگاه کلی به عملکرد شورای فعلی شهر برازجان چنین بر می آید شورای اسلامی نتوانسته است انتظارات و خواسته های به حق شهروندان را برآورده سازد. عدم انسجام درونی شورا و نداشتن رسانه ی قوی و مؤثر و عدم استفاده از سیستم اطلاع رسانی کارآمد باعث شده تصویری مبهم و شورایی منفعل و به حاشیه رانده در نظر مردم شکل بگیرد. این ضعف قبل از هر چیز متأسفانه متوجه نحوه و عملکرد مدیریت شورای اسلامی شهر برازجان می باشد .
وجود شورائي منفعل نه تنها سودي براي مردم نخواهد داشت بلكه بدليل فرصت سوزي هاي فراوان نتيجه اي جز هدر رفتن توان نيروها و سرمايه ها در بر نخواهد داشت. مهمترين ماحصل شوراهاي مقتدر، شهرداري توانمند خواهد بود كه با انتخاب شورا برمسند مديريت شهري تكبه میزند و امور اجرائي شهر را برعهده خواهد گرفت.  از ديگر دستاورد شوراي مقتدر كه از بعد نظارتي آن برمي خيزد توانمندي مديران ساير دستگاهها و نهاد هاي شهري خواهد بود چرا كه شورا نظارت تام و كمال بر كار ساير دستگاه ها را حق قانوني خود مي داند.
سياست زدگي برخي اعضای شورا ، نوعی شورا زدگي را در ميان عامه مردم جامعه بوجود آورده است.
از شورای محترم شهر انتظار تدوین سند چشم انداز توسعه همه جانبه شهر برازجان را داریم.  انتظاری که تنها در سایه ی  برنامه محوری و فکرهای بلند مدت و آینده نگرانه به بار خواهد نشست. حداقل انتظار مردم این است که شورائیان محترم ، به مثابه ی شهروندان عادی ، مشکلات را ببینند. و در حد پیشینه فرهنگی این شهر برنامه ریزی و اقدام کند. شورای اسلامی شهر، شورای همه شهر است و نباید فقط بر امور شهرداری تمرکز کند و باید در مسائل مختلف شهر با دستگاه های اجرایی مربوطه تعامل و مسائل را پیگیری کند./جکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1393/06/17 - 09:41
0
0
امینی جان من و شما در بوجود امدن این شورای نحس با ریس ضعیفش که از طایفه من و شما است نقش داشتیم در همه خرابیها و مشکلات شریکیم من از مردم شهرم عذر می خواهم ولی اقای صابری استخوان شتر در دست از حق مردم شهر دفاع می کند اگر همه مثل اقای میگلی بنویسند هیچ وقت کجیها راست نمی شود. /ج
1393/06/16 - 12:48
0
0
درود بر قلم آقای میگلی

بخدااین افراداز آاسمان نیامدن شورای ما شدن . این آقایان را ما با احساس انتخاب کردیم. بطوریکه انسانهای باسواد و متخصص دیگر جرات نکنن وارد چنین مدیدان هایی شوند.

این آقایان که ..........

باید غنای آگاهی شهر را افزایش دهیم و این مهم محقق نخواهد شد جز با نهادینه شدن جامعه مدنی/ب
1393/06/11 - 08:39
0
0
درود بر شما ، نقدهای سازنده و غیرمغرضانه می تواند باعث جلب نظر و اعتماد هر خواننده ای گردد از نوشته های خانم فهیمی و آقای صابری در خصوص شورا و سو گیری مغرضانه آنها در قبال گروه 5 نفری شورا چنین منظوری هرگز استنباط نمی شد.
بدانید شاید مانیز هفکر و همسو با شما باشیم اما از شما اصحاب رسانه انتظار می رود که ارزش های اخلاقی رسانه ای و همه قواعد بازی سیاسی حفظ شود.
1393/06/10 - 23:38
0
0
ازنظر من ضعف عملکرد شورای شهر برازجان بیشتر از رئیس شورا می باشد که نتوانسته است اعضا را باهم متحد نماید وعلت اصلی این است که ایشان از افراد گروه پنج نفری می باشد بنابراین چهار نفردیگر از وی منزجر شده اند و صحبت وی برایشان قابل قبول نیست .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین