امروز: پنجشنبه 06 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 خرداد 1393 - 09:53
نگرخواهی بمناسبت انتخابات 24 خرداد(1)

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری کشورمان درسال گذشته در حالی برگزار شد که جامعه ناامید و نگران ایران با مشارکت بیش از 72 درصدی در آن و انتخاب مردی از جنس اعتدال به سمت رییس دولت، خبر از رویش جوانه های امید در دل ها دادند. مردم ایران بازهم در تعیین سرنوشتشان سهیم شدند و به دنیا ثابت کردند که عزت و اقتدار ایران از همه چیز برای شان مهم تر است؛ و با "نه" بزرگ به افراطیون که...

24 خرداد؛ زنده شدن امید در دل ایرانیان

24 خرداد ماه سال گذشته ملت ایران با حضور معنادار خود در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ضمن خلق حماسه سیاسی، به حاکمیت 8 ساله اصولگرایان و سیر قهقرایی که کشور را تا لبه پرتگاه برده بود پایان دادند.
مردم در این انتخابات حسن روحانی کاندیدای اعتدال گرایی که بیشتر شعارها و برنامه هایش رویکرد  اصلاح طلبانه داشت را به ریاست جمهوری برگزیدند.
این انتخابات، دستاوردها و پیامدهای بسیاری در عرصه داخلی و بین المللی داشت؛ که بازگشت امید و نشاط به جامعه، بازتر شدن فضای سیاسی و بهبود روابط خارجی و کاهش تحریم ها و.... از جمله این دستاوردهاست. این دولت البته ناکامی هایی نیز داشته است.
اولین سالروز این حماسه سیاسی بهانه ای شد تا نظر برخی از  نویسندگان، فعالان سیاسی و صاحب نظران را در خصوص  دو سؤال زیر جویا شویم:
1ـ دستاوردهای انتخابات 24 خرداد ریاست جمهوری را چگونه ارزیابی می کنید؟
2ـ نقاط ضعف و قوت دولت تدبیر و امید طی 10 ماه عمر این دولت از نظر شما چیست؟

بتول سهراب پور*

1. یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری کشورمان درسال گذشته در حالی برگزار شد که جامعه ناامید و نگران ایران با مشارکت بیش از 72 درصدی در آن و انتخاب مردی از جنس اعتدال به سمت رییس دولت، خبر از رویش جوانه های امید در دل ها دادند.
مردم ایران بازهم در تعیین سرنوشتشان سهیم شدند و به دنیا ثابت کردند که عزت و اقتدار ایران از همه چیز برای شان مهم تر است؛ و با "نه" بزرگ به افراطیون که طی 8 سال گذشته، کشور، با فشارها و تحریم های ناشی از آن دست و پنجه نرم کرده بود، پیامشان را به مسئولان انقلاب و نظام و گروه های مختلف سیاسی منتقل کردند و خواستار "تغییر" شدند، تا با امید بستن به تدبیر رییس دولت اعتدال، شاهد رونق صنعت، اقتصاد، اشتغال، فرهنگ، روابط بین الملل و شادی و نشاط در سطح جامعه باشند.
بی شک حضور و مشارکت مردم و تثبیت پایه های نظام در عرصه بین الملل و زنده شدن امید در دل های ایرانیان، بزرگترین و مهم ترین دستاورد انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد 92 بود.
2. از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، شاهد تلاش های صادقانه دکتر روحانی و اعضای محترم کابینه وی هستیم که بارزترین تلاش ها در حوزه سیاست خارجی، مسئله هسته ای ایران و حوزه سلامت نمود داشته است.
درخواست های گسترش همکاری و حضور کشورهای مهم جهان در ایران پس از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات، توافقات نشست های ژنو، برداشته شدن برخی تحریم ها بر علیه ایران و اجرایی شدن طرح نظام سلامت که زمینه ساز پوشش بیمه ای همه ایرانیان شد از جمله اقدامات مهم دولت محترم یازدهم است.
دولت دکتر روحانی، با اهمیت دادن به هنرمندان، جوانان و بانوان و سپردن مسئولیت های مهم به ایشان، امید و نشاط را به این قشر عظیم جامعه نیز برگردانده است.
اما مهم ترین ضعف دولت دکتر روحانی، نبود انسجام در میان طرفداران وی می باشد. این دولت نتوانسته است با حجم عظیم حملات رسانه ای مخالفان خود مقابله کند و نداشتن یک مشاور قوی و تیم های منسجم رسانه ای در سطح کشور، شرایطی را فراهم آورده که تیم پر مهره و ثروتمند سایت های زنجیره ای متعلق به جناح مخالف، هر اقدام دولت را سیاه نمایی کنند و در حالی که پاسخ مناسبی به اتهامات و تخریب های آنان داده نمی شود، شاهد باشیم که دولت از لحاظ رسانه ای مظلوم واقع شود!
به نظر ضروری می رسد که دولت روحانی باید به منظور آشکار شدن نقاط قوت و اقدامات شاخص و مهم، با رفع ضعف رسانه ای خود، زمینه شناخت واقعیت کشور را با بیان آنچه که در 8 سال حاکمیت یک دست اصولگرایان بر ایران گذشته است را فراهم آورد و تعامل بیش از حد با سایت های زنجیره ای "صرفا تخریب گر" را کنار بگذارد./ج
*روزنامه نگارکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1393/04/08 - 11:19
0
0
لطفا دیدگاه شخصی خود را به حساب ایرانیان نگذارید.مثل اینکه حدود پنجاه درصد مردم وبالغ بر هجده میلیون نفر به این دولت رای ندادنا.اونهاایرانی نبودند؟
1393/03/29 - 13:04
0
0
انتخاب دولت اعتدال از سوی مردم پاسخ مردم بود به انتخاب فضای آرام و امید در جامعه
1393/03/26 - 22:47
0
0
با تشکر از خانم سهراب پور متاسفانه پاشنه آشیل دولت روحانی یکی اصولگرایان تحمیلی به دولت هستند مثل وزارت کشور و دوم اصلاح طلبان زیاده خواه و خودبینی مثل مسعود شکوهی که باعث کندی حرکت دولت هستند./ج
1393/03/26 - 18:31
0
0
باتشکر از خانم سهراب پور از مطالب ارزشمند ایشان اما جهت بررسی کار دولت یازدهم هنوز زوداست ماچون 8 سال انتظار بهتر شدن را داریم و تحریم ها وفقر دولت دهم برما تحمیل شده است کم صبری نشان میدهیم ترقی وپیشرفت دولت یازدهم در ابعاد مختلف ازشروع کار مجلس دهم نمایان خواهد شد
1393/03/26 - 15:14
0
0
مهمترین نقطه قوت گفتمان اعتدال جذب حداکثر طیف ها و ایجاد آرامش خوب در جامعه است .
امیدواریم نخبگان نیز در این راه دولت را همیاری نموده و با گذر از دوران افراط به مرحله قبول سلیقه ها و تلاش برای پیشرفت کشور همت بگماریم
1393/03/26 - 13:33
0
0
درود وآفرین برخانم سهراب نژاد
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین