امروز: جمعه 01 تير 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 06 فروردين 1393 - 00:02

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که حکم دادگاهی در مصر مبنی بر محکومیت 529 حامی جنبش ˈاخوان المسلمینˈ به اعدام، نقض قوانین بین المللی به شمار می رود...

اتحاد جنوب : دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که حکم دادگاهی در مصر مبنی بر محکومیت 529 حامی جنبش ˈاخوان المسلمینˈ به اعدام، نقض قوانین بین المللی به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری رویترز از ژنو، کنشگران حقوق بشری و وکیلان، حکم صادر شده در روز دوشنبه را گسترده ترین محکومیت به اعدام دانستند که در تاریخ نوین مصر صادر شده است.

ˈروپرت کولویلˈ سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در یک نشست خبری در ژنو گفت: صدور گسترده حکم مجازات اعدام پس از یک محاکمه همراه با بی نظمی هایی در رویه های قضایی، نقض قوانین حقوق بشری بین المللی به شمار می رود.

وی افزود: محاکمه گروهی 529 تن در تنها دو روز احتمالا نمی تواند حتی اصلی ترین الزامات و ضروریات یک محاکمه عادلانه را به همراه داشته و برآورده کند.

به گفته وی، حدود 398 تن از متهمان به صورت غیابی محاکمه شده اند.کولویل افزود: اتهامات دقیق هر یک از متهمان نامشخص بود، زیرا در دادگاه قرائت نشد و حتی همه متهمان دارای وکیل نبودند.

وی به نقل از وکیلان مدافع متهمان گفت که آنها دسترسی مناسب به موکلانشان نداشته اند و دادگاه مدارکی را که موکلانشان به دادگاه ارایه کرده بودند، در نظر نگرفته است.

به گفته کولویل، آنچه به ویژه نگران کننده است این است که هزاران تن دیگر از متهمان نیز به اتهامات مشابه از ژوئیه سال گذشته بازداشت شده اند.

دادگاه کیفری المنیا در جنوب مصر امروز (سه شنبه) بیش از 600 تن دیگر را به اتهام عضویت در اخوان المسلمین و دیگر اتهامات محاکمه می کند./الفکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین