امروز: شنبه 05 خرداد 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 دي 1392 - 12:15

رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت که AFC این آزادی را به همه فدراسیون‌ها می‌دهد تا "خلیج" را با هر پسوندی که دوست دارند به کار برند! او تاکید کرد که او و همکارانش در کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ کشوری را وادار به بکاربردن نامی خاص برای خلیج (فارس) نمی‌کنند.

اتحاد جنوب: درج نام خلیج فارس در سایت رسمی باشگاه بایرن مونیخ خشم و ناراحتی بسیاری از کشورهای عربی را به دنبال داشت.


سایت رسمی کوره با شیخ سلمان بن ابراهیم درباره موضع گیری کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به این چالش جدید فوتبالی در منطقه خاورمیانه گفت‌وگویی را ترتیب داد. رییس AFC معتقد است که بحث خلیج فارس و یا نام مجعول خلیج "ع.ر.ب.ی" موضوعی سیاسی است و کنفدراسیون فوتبال آسیا در آن دخالت نخواهد کرد!

شیخ سلمان بحرینی که سال گذشته برای نخستین بار به عنوان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزیده شد، گفت: ما در کنفدراسیون فوتبال آسیا در این بحث‌های فرعی دخالت نخواهیم کرد.هر طرفی آزاد است که خلیج (فارس) را با هر نامی که دوست دارد به کار ببرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌تواند اسم خاصی را برای خلیج (فارس) به کار برد و دیگر کشورها را وادار به آن کند. ما می‌خواهیم خود را از ورود به چنین چالشی دور کنیم چرا که این موضوع سیاسی است و ربطی به ورزش ندارد.

او افزود: AFC این آزادی و اختیار را به فدراسیون‌ها می‌دهد تا خلیج (فارس) را با هر اسمی که می‌خواهند به کار برند و این از نظر ما مخالفت با قانون کنفدراسیون فوتبال آسیا نیست.

کشورهای ایران،عربستان،امارات،عمان،کویت،چین و تایلند برای میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال 2019 به AFC درخواست داده‌اند. شیخ سلمان دراین باره گفت: قرار است که کنفدراسیون فوتبال آسیا سال آینده پس از بررسی تمام برنامه‌های کشورهای درخواست کننده، میزبان نهایی را انتخاب کند. شانس امارات برای میزبانی این رقابت‌ها زیاد است. کشورهای دیگری هم وجود دارند که از آمادگی و شرایط لازم برای میزبانی این رقابت‌ها برخوردار هستند اما تا ژانویه 2015 اسم نامزد نهایی را اعلام نخواهیم کرد./ب1

ایسناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین