امروز: پنجشنبه 30 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 آذر 1392 - 10:56

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر در آیین راه‌اندازی کانال‌های آبیاری سد رئیسعلی دلواری اظهار داشت: شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر در راستای تامین آب کشاورزان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند و تاکنون اقدامات ارزنده‌ای در این عرصه انجام داده است.  سید مهدی موسوی افزود: از زمان ...

اتحادجنوب - جواد راهپیما: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر در آیین راه‌اندازی کانال‌های آبیاری سد رئیسعلی دلواری اظهار داشت: شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر در راستای تامین آب کشاورزان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند و تاکنون اقدامات ارزنده‌ای در این عرصه انجام داده است.


سید مهدی موسوی افزود: از زمان راه‌اندازی سد رئیسعلی دلواری تاکنون اقدامات متنوعی برای بهره‌مندی بیشتر و موثرتر کشاورزان از این سد انجام شده و امروز شاهد راه‌اندازی کانال‌های آبیاری این سد در منطقه شبانکاره هستیم.

وی با بیان اینکه حدود 8700هکتار از اراضی شبانکاره با این کانال‌ها سیراب می‌شوند خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این کانال در واقع 8 هزار و 700 هکتار از اراضی شبانکاره سیراب می‌شوند و کشاورزان 10 روستا با جمعیت بالغ بر 25 هزار نفر از آب بهینه برای کشاورزی استفاده می‌کنند که البته امسال 5000هکتار زیر کشت رفته است.

موسوی تصریح کرد: حدود 240 کیلومتر طول کانال‌های درجه1،درجه2و درجه3 شبکه آبیاری شبانکاره است و بیش از 130کیلومتر زهکش در اراضی شبانکاره احداث شده که امیدوار هستیم کشاورزان از این اقدام رضایت خاطر داشته باشند.
این مسئول از اختصاص حدود60میلیون متر مکعب آب به اراضی کشاورزی شبانکاره خبر داد و افزود:این آب از لحاظ کمی و کیفی بسیار خوب است و شوری اندکی دارد و برای کشاورزی مناسب است.
موسوی اضافه کرد:قبلا حجم آب تحویلی به کشاورزان 1200لیتر بر ثانیه بوده که از هفته گذشته به 2500لیتر بر ثانیه رسیده است.

وی اضافه کرد: در گذشته از هر هکتار از اراضی شبانکاره حدود یک تن محصول برداشت می‌شد و با راه‌اندازی این کانال‌ها و تقویت آب کشاورزی از هر تن بیش از هشت تن محصول برداشت خواهد شد.

موسوی گفت: هم‌اکنون 60 درصد مردم شبانکاره به کشاورزی مشغول هستند که به کشت گندم، جو و صیفی‌جات اشتغال دارند.
مهندس موسوی در پایان ابراز امیدواری کرد:در سالی که از سوی رهبری معظم به سال حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری شده بتوانیم با مصرف بهینه آب و کیفیت بخشی به محصولات کشاورزی زمینه تولید حداکثری را فراهم کنیم تا در عرصه اقتصادی زمینه سازتحقق شعار رهبری باشیم./بکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1392/09/30 - 20:44
0
0
بنده سرکاری با هیچ کس ندارم وارتباطی هم باکسی ندارم با خانواده ام پنج نان خور هستیم به صحبتهای دوستان ومسئولین گوش کرده وخرمای خود را به دلالان نفروختم وآنرا درکارتن بیست کیلویی در انبارکی در خانه ام نگهداری میکنم وکسی انرا 1600تومان هم نمیخرد هر هفت ماهی هم یک آب به نخلیلات خود میدهم زهکش اطراف باغم در اثر عدم لاروبی از بین رفته است چون از کانال درجه سه آب میدهم وکانال خاکی است درخواست پوشش سیمان از اداره کشاورزی داده ایم آنها گفتند چون کانال درجه 2 مربوط به اداره آبیاری است وهنوز خاکی است امکان پوشش وجود ندارد حالا این افزایش قیمت اب بها به 530تومان را چطور پرداخت کنم شما مارا راهنمایی کنید واقعا از برادر عزیمان جناب صابری خواهشمندیم در سایت خبریتان راهگشا این مشکل ماباشد فعلا که هیچ کس تدبیری نیندیشیده است که امیدوارمان گرداند خدا یااگر میپسندی که ماهم راضیم به رضای تو واگر نمیپسندی هم این جمعه فرجی حاصل فرما که جمعه دیگر دیر است
1392/09/30 - 20:29
0
0
انچه که عیان است چه حاجت به بیان است سالها مکاتبه، سالها تحصن و سالها مراجعات به اداره کل آب استان و دریغ از یک پاسخ قانع کننده! فقط جواب این سوال را بدهند از قید همه چیز میگذریم؛ ظرف ده سال گذشته تا سال 91 میزان افزایش آب بها نخیلات بصورت سالانه بیست در صد اضافه میگردیده است ولی در سال 92 بصورت جهشی 70 در صد اضافه شده است به عبارتی درسال 91 آب بها 315 تومان بوده ودر سال 92 شده 530 تومان جلسه ای با حضور نماینده دشتستان در مجلس و مدیران کل آب استان وجهاد کشاورزی استان هم در این زمینه تشکیل گردید ولی آقای رجایی با قدرت تمام گفتند حرف مرد یکی است.
آقای موسوی نژاد شما چه اقدامی کرده اید؟
1392/09/30 - 16:07
0
0
حرف باغدار حرف دل خیلی هاست. دولت تدبیر و امید همچنان منتظریم
1392/09/30 - 14:13
0
0
اقای مهندس موسوی لطفا صدای کشاورزان را هم بشنوید.خیلی زود دیر میگردد مهندس
1392/09/30 - 14:10
0
0
اقای موسوی ابپخش دارای متخصصان صاحب نظر و تحصیلکرده خوبی در زمینه کشاورزی هست. حداقل طرف مشورت انها را قرار دهید. بماند که انتظار از مسوولان استان هست که در این زمینه نظارت بیشتری داشته باشند
1392/09/30 - 12:49
0
0
دو صد گفته چون نیم کردار نیست
1392/09/30 - 12:48
0
0
انچه ما مردم از عملکرد اقای موسوی داریم میبینیم فقط شعار دادن و عمل نکردن هست
1392/09/30 - 12:19
0
0
از شاهکارهای مدیریت آقای مهندس موسوی و آقای رجایی مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر و آقای باشیزاده با مدرک حقوق بعنوان مدیر بهره برداری و حفاضت آب آن شرکت میتوان چنین گفت:
1-نابودی کلیه زهکشهای روباز و70 در صد زهکشهای لوله ای زیر زمینی
2-از بین رفتن اکثر تاسیسات آبیاری شامل دریچه ها و پلها و سیفونها واملها وسیستم پمپاژ واقع در روستای کلل وزیارت
3- واگذاری سهام شرکت بهره برداری با نرخ بسیار پایین
4-افزایش سالانه نرخ آب بهاء نخیلات و محصولات کشاورزی بصورت تصاعدی وبیش از عرف تورم مثلا افزایش 70 در صد ی در سال 92
5-عدم توجه به خواستها ونظرات کشاورزان وتولیدکنندگان
6- عدم حضور مستمر در بین کشاورزان جهت پاسخگویی
7-عدم مدیریت در توزیع عادلانه آب کشاورزی
8فروش نخیلات واراضی مربوط به اداره آبیاری قدیم
9- ندادن تعهد در قبال تعداد آبیاری سالانه -موارد فوق در این بخشها روی داده است
10- در بخشهای سعداباد -دالکی -وحدتیه -آبپخش-مرکزی -شبانکاره -اهرم وغیره (تعداد نخیلات استان 6میلیون اصله وتعداد اراضی کشاورزی بالغ بر هزاران هکتار میباشد که کلا زیر مجموعه شرکت بهره برداری میباشد-که در صورت دریافت آب بهاء ان مبلغ ده میلیار د تومان میباشد که صرفا به پرداخت حقوق منجر گردیده است در صورتی که کلیه کارهای انجام شده در حوزه سدها و تاسیسات تحت پوشش آن از محل طرحهای ملی واستانی بوده است. امیدواریم با درایت وهوشمندی که از اقای استاندار سراغ داریم هرچه سریعتر دست بکار شده وجلوی این بی تدبیریها که باعث نا امیدی گسترده در بین تولید کنندگان گردیده است گرفته شود.
باتشکر از اتحاد که واقعیتها را منعکس مینماید.
پاسخ: انتشار این نظر به معنای رد یا تایید مفاد آن نمی باشد.
1392/09/28 - 14:39
0
0
اقای موسوی انطور که از خدمات جنابعالی مردم راضی هستند لطف خود را نیز نسبت به انتقال اب سد به مردم و منطقه شهید پرورشول تسریع و پروژه را عملیاتی نمایید
1392/09/28 - 11:49
0
0
مهندس موسوی یکی از کارآمدترین مدیران استان بوشهر است که توانسته از بدو مدیریت تاکنون منشا خدمات ارزنده ای در شرکت بهره برداری استان باشد. امیدوارم از چنین مدیران لایقی در پست های بالاتر استفاده شود تا مردم از خدمات بی شائبه آنها بهره ببرند
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین