امروز: جمعه 28 دي 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 مهر 1392 - 18:31
سعید اسماعیلی عضو شورای شهر برازجان:

با نگاهی گذرا بر عملکرد دوماهه ی شورای شهر برازجان در دور چهارم که شامل انتخاب هیات رئیسه و شهردار و موارد جزیی تر می باشد؛ متوجه می شویم که اخبار موجود در خصوص این موارد رضایتبخش نبوده و شورا تا کنون نتوانسته رضایت نه تنها شهروندان، بلکه خود اعضای شورا را نیز برآورده سازد! جهت بررسی و آسیب شناسی انتخابات اخیر شورای شهر برازجان در مورد "شهردار" ...

 نداشتن خودکار بهانه است/ ائتلاف در شورای شهر را می پذیرم!

اتحاد جنوب / هامون - مهدیه امیری: با نگاهی گذرا بر عملکرد دوماهه ی شورای شهر برازجان در دور چهارم که شامل انتخاب هیات رئیسه و شهردار و موارد جزیی تر می باشد؛ متوجه می شویم که اخبار موجود در خصوص این موارد رضایتبخش نبوده و شورا تا کنون نتوانسته رضایت نه تنها شهروندان، بلکه خود اعضای شورا را نیز برآورده سازد! انتخاب شهردار یکی از وظایفی می باشد که بر عهده ی شورا گذاشته شده، به همین دلیل حساسیت های زیادی در پی دارد. متاسفانه درشورای شهر برازجان این موضوع به چالشی بسیار بزرگ تبدیل شد. جدای از مساله ی انتخاب شهردار، انتخابات هیئت رئیسه نیز با حاشیه هایی روبرو بود! جهت بررسی و آسیب شناسی انتخابات اخیر شورای شهر برازجان در مورد "شهردار" و "هیئت رئیسه ی شورا"  گفتگویی با سعید اسماعیلی عضو محترم شورای اسلامی شهر برازجان انجام دادیم که در ادامه می آید:

 

اتحاد جنوب / هامون: در اخبار آمده است که در مرحله ی سوم رای گیری شورای شهر برای انتخاب شهردار، یک نفر از اعضای شورا در زمان رای گیری، برگه رای یک عضو دیگر را برداشته و نام گزینه مورد نظر خود را درآن نوشته است. آیا این موضوع صحت دارد؟

اسماعیلی: بله، این اتفاق صورت گرفت. کما اینکه من در سایت شخصی خودم این مساله را با اسم آن شخص بیان کرده ام و هیچ ابایی نیز از این قضیه ندارم. انتخاب شهردار در دو مرحله 4،4 و 1 شد. در مرحله ی سوم آقای نیکجو کنار آقای قدوسی نشسته بودند و با دو نفر دیگر از اعضا به شور و مشورت نشستند. من نیز به آقای ناخایی تاکید کردم که چنین چیزی درست نیست و دور از شئونات اخلاقی می باشد و مشورت باید خارج از جلسه صورت می پذیرفت. مسئول دبیرخانه برگه های رای گیری را که گذاشت؛ آقای قدوسی برگه خودشان و آقای نیکجو را برداشت و خودکار آقای نیکجو را از ایشان گرفت و شروع به نوشتن رای هم برای خودشان و هم برای آقای نیکجو کردند. این مساله که بوجود آمد، شخصن به آقای ناخایی گفتم و به ایشان اعلام کردم که آقای قدوسی دارد نظر خود را به آقای نیکجو تحمیل می کند و آقای قایدی نیز به این مساله در جمع اعتراض کردند و من نیز مجددن به آقای ناخایی صحبت کردم تا تشنج در جمع بوجود نیاید. آقای قایدی نیز اعلام کردند که تفویض اختیار خلاف قانون می باشد ولی آقای ناخایی به اعتراض توجه ای نکردند! برگه ها که جمع شد آقای ناخایی برگه ها را کنار گذاشت و اعلام رای گیری مجدد کردند که مورد پذیرش دوستان واقع نشد و ما هم به نشانه ی اعتراض جلسه را ترک کردیم چرا که رئیس نتوانست جلسه را کنترل کند. چه بسا در مرحله ی بعد نیز همین موارد تکرار می شد! مقصر اصلی این قضیه رئیس بود که باید این موضوع را جمع می کرد تا ما شاهد چنین مساله ای نباشیم.

 

اتحاد جنوب / هامونگفته شده که آقای نیکجو خودکار نداشته، به همین دلیل آقای قدوسی برای ایشان نوشته اند!

اسماعیلی: خوب سوال اینجاست که چرا آقای نیکجو برای دو مرحله اول خودکار داشتند وخودشان نوشتند ولی در مرحله سوم خودکار نداشت و خودشان ننوشتند؟!

 

اتحاد جنوب / هامونگویا مکان نشستنشان را تغییر داده بودند.

اسماعیلی: ایشان به عنوان نماینده ی مردم باید این اختیار را داشته باشد که با خودکار خودشان بنویسند. با وجود اینکه اول جلسه از مسئول دبیرخانه خودکار گرفتند. چرا دوبار اول خودکار داشتند اما برای مرحله سوم خودکار نداشتند؟ این موارد کلن ضد و نقیض می باشد و دوستان به نوعی در حق رای مردم اجحاف کرده اند.

 

اتحاد جنوب / هامون: شما می پذیرید که در شورا ائتلاف وجود دارد؟ آیااین ائتلاف به نفع مردم می باشد؟

اسماعیلی: بله، می پذیرم که در شورا ائتلاف بوجود آمده است. اما این ائتلاف با انتخاب شهردار در حال برطرف شدن می باشد. می دانم که به صلاح مردم نیست. ما تعدادی جوان می باشیم و از ائتلاف و سیاست زیاد سررشته ای نداریم و دیگر وارد این بازی ها نخواهیم شد. سعی می کنیم چیزی که به صلاح مردم می باشد را پی گیری کنیم. من به شخصه می گویم هرجا حقی از مردم ضایع می شود جلوی آن می ایستم. همیشه رای و دلایل خود را صراحتن اعلام کرده ام و دوست دارم بقیه دوستان نیز به همین شکل رفتار کنند و ائتلافی در روزهای آینده وجود نداشته باشد.

 

اتحاد جنوب / هامونچه اتفاقی افتاد که در شورا ائتلاف بوجود آمد؟

اسماعیلی: همه جا این ائتلاف ها وجود دارد. به قول آقای گرمسیری عدد فرد را گذاشته اند تا این ائتلاف ها بوجود آید. ما با آمال و آرزوهای بسیاری وارد شورا شدیم و می گفتیم رای 9 نفر برای رئیس شورا و شهردار و... یکی خواهد بود، متاسفانه این موارد تحقق پیدا نکرد و ما وارد بازیها و برنامه هایی شدیم که نباید می شدیم و مواردی پیش آمد که گفتنشان درست نیست.

 

اتحاد جنوب / هامون: شورا برای انتخاب شهردار به بن بست رسیده است. برای مساله شهردار چه راهکاری دارید؟ 

اسماعیلی: شورا در خصوص شهردار به بن بست نرسیده و تا چند روز دیگر شهردار انتخاب می شود.

 

اتحاد جنوب / هامونچرا در گزینه ی شهردار این اندازه اختلاف نظر وجود دارد؟ 

اسماعیلی: اختلاف نظرها همه جا وجود دارد. افراد با تخصص ها، برنامه ها و ایده های گوناگون وارد شده اند. هر کسی خیر و صلاح را با دید خود می بیند. امیدوارم با جمع بندی ها این موارد حل شود. هرچند که ما از 13 گزینه به 3 گزینه رسیده ایم. 

 

اتحاد جنوب / هامون: شنیده شده بود که یکی از گزینه های شما در خصوص شهردار آقای حسین آبادی بوده؛ گزینه ای که در جلسه ی ارائه ی برنامه ی وی حضور نداشتید! 

 

اسماعیلی: از طرف آقای ناخایی که اعلام جلسه شد من و دو نفر از دوستان اعلام کردیم که برای فردا حضور نداریم و جلسه ای دیگر دعوت هستیم و جلسه را تشکیل ندهید! ما واقعن نمی دانستیم که جلسه با حضور آقای حسین آبادی می باشد! از قبل به ما اعلام نشده بود. یکی از عیب های آقای ناخایی متاسفانه این می باشد که اطلاعی در این خصوص به ما نمیدهند تا ما سوالات خود را مطرح کنیم. ساعت 11 فردای آن روز به ما اعلام کردند که ساعت 8شب جلسه با حضور آقای حسین آبادی می باشد. من مجددن تماس گرفتم و اعلام کردم که ما در این جلسه نمی توانیم حضور داشته باشیم و اعلام کردند که شما نیایید! من اسم آقای حسین آبادی را نوشته بودم و سوال های زیادی داشتم و گرفتن جواب از ایشان در تصمیم من تاثیر بسیاری داشت. من به جلسه ایثارگران رفتم!!

 

اتحاد جنوب / هامونجلسه گزینه ی شهرداری که شما انتخاب کرده بودید واجب تر بود یا جلسه ایثارگران؟!!!

اسماعیلی: من به شورا اعلام کرده بودم نمی آیم ولی به من احترام گذاشته نشد و شب قبل نیز 4نفر از اعضا اعلام کرده بودیم در این جلسه نمی توانیم حضور داشته باشیم. در ضمن ساعت 11 به ما اعلام کردند که جلسه با آقای حسین آبادی ساعت 8 می باشد ولی با توجه به عدم حضور 4 نفر جلسه تشکیل شد که غیرقانونی است و جلسه با حضور کمتر از 6 نفر اعضاء رسمیت ندارد. عدم اعلام جلسه در چند مورد از طرف آقای ناخایی صورت پذیرفته. مثلن دوبار دعوت آقای حسین آبادی در زمانی که شهردار بودند به آقای ناخایی اعلام شده بود و بعد از اطلاع از این دعوت متوجه شدیم که از طرف آقای قدوسی رد شده و یا دعوت انجمن"هامون" از شورا که بدون مطرح کردن در جلسه رد شده بود. من به شخصه دوست نداشتم در جلسه ی آن روز حضور داشته باشم چون نه کشش حضور را داشتم و نه اطلاع از حضور آقای حسین آبادی. من 5 صفحه سوال از آقای حسین آبادی داشتم. باید جلسه را به احترام عدم حضور4 نفر از اعضا تشکیل نمی دادند ولی لجبازی کردند. زمانی که آقای حسین آبادی جلسه را ترک کردند خانم حسینی با ما تماس گرفت که به شورا برویم در صورتی که می شد در ابتدای جلسه این درخواست را داشته باشند. /ح

 

*توضیح اینکه این گفتگو یک روز قبل از انتخاب شهردار انجام شده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1392/08/11 - 11:56
0
0
سلام برادر بزرگوار جناب اقای اسماعیلی به نظر شما برنامه ای که قبلا تنظیم شده جهت حضور اقای حسین ابادی در شورا این جلسه مهم بود یا جلسه ی ایثارگران و به نظر شمااعضای دیکر شورا بسیجی جانباز و رزمنده وفرمانده ی پایگاه نبودن؟ فقط شما چهار نفر را سپاه دعوت کرده ولی ان 5نفر اعضا که هم جانباز و هم رزمنده و هم بسیجی هستند دعوت نشده اند؟
اقای حسین ابادی گزینه ی شما و گرمسیری بوده چرا در جلسه حضور پیدا نکردید و بی احترامی به ان 5نفره اعضا کردید حالا به جایی که از 5نفر اعضا معذرت خواهی کنی اعضای شورا را زیر سوال میبرید میدانید که از لحاظ خدایی اشکال دارد.
1392/08/03 - 17:31
0
0
زمان نیاز است تا حقایق اشکار شود
1392/07/28 - 02:03
0
0
با درود بر اسفندیار فتحی و آقای اسماعیلی
آ.س لطفا دقت فرمایید
آقای علی کسی آقای نیکجو را بی تقوا ندانسته بلکه کار غیر قانونی ایشان مورد سرزنش است
1392/07/27 - 08:19
0
0
درجواب آقاعلی آقای............که ادعای تقوامی کنید با ظاهرفریبی رای ازمردم بومی گرفت بعد به شهردار غیربومی رای داد این یعنی اجحاف وکلاه شرعی گذاشتن خدابه فریادمان برسد
1392/07/27 - 01:22
0
0
درود ب آقای اسماعیلی خودکار نداشتن صد در صد بهانه است
1392/07/27 - 00:20
0
0
شما باید بدنبال ایجاد ارامش و اسایش و رفع نیاز های روز مره مردم باشید و مردم رای دادن که برایشان کار کنید با تشکر
1392/07/26 - 23:27
0
0
خدا وکیلی خودتون هم میدونین دارین چی میگین؟سن نیکجو دوبرابر سن قدوسیه اونوقت با این سن وتجربه قدوسی رای خودشو به نیکجو تحمیل کرده؟ضمنا نیکجو یکی از متدینین یرازجون خ و این وصله ها به او نمی چسبه
1392/07/26 - 13:12
0
0
آقا علی در کار اجتماعی و این جهانی تقوا ملاک نیست مدنیت و کار قانونی ملاک است. تقوا مقوله یی فردی و آن جهانی است.
1392/07/24 - 22:59
0
0
اقای اسماعیلی ناراحتی شمااز نیکجو بواسطه عدم رای دادن به شما در انتخابات هییت رییسه است والا مردم برازجان اقای نیکجو را به تدین وتقوی می شناسد
1392/07/24 - 20:28
0
0
اقا یا خانم آ.س
اولا شما هنوز نمیفهمی جواب کی را میخای بدی
دوما مدیر شرکت سایپا و باشگاه سایپا هم شد پست؟؟؟؟؟؟
مال باباشه پس من باید مدیرش باشم؟؟؟؟؟
ماشین فروختنم مدیریت میخاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن چون جوونه و دستش از همه پستای شورا کوتاه شده همش قهر میکنه
این چه طرز اعتراض کردنه!!!!
مگه زمین فوتباله که بازیو ول کنن برن بیرون؟؟
بنظر من باید جواب ترک کردن جلسشونو ببینن تنبیه بشن
1392/07/24 - 17:53
0
0
ا.س دورت بگردم نظر مرا دوباره بخوانید من کار آقای اسماعیلی را قابل تقدیر دانسته ام و منظور از سطر پایانی من شخص دیگریست که از خودش رای ندارد و دیگران باید برایش رای بنویسد!!!
1392/07/24 - 16:45
0
0
آقاي اسفنديار لطفأ درست صحبت كن.حالاكه يك نفرپيداشده كه دربرابرناحقي اعتراض ميكنه اينجورصحبت كردن شما درست نيست.به اين نميگن قهرميگن اعتراض .درضمن مهندس اسماعيلي مديرنمايندگي سايپاوايرانخودرو هستند ومديرعامل باشگاه سايپا همچنين جوانترين مديروجوانترين عضوشورا.جهت اطلاع گفتم كه بدونيدسابقه جلسه كه داره هيچ سابقه مديريتي زياد دارن اونم باموفقيتاي مختلف.تازه به دوران رسيده هم نيس سابقه فعاليتي زیاد دارن.پس توهين نفرماييد.
1392/07/24 - 13:19
0
0
آقای اسماعیلی چرا همش تو قهری
مگه تا حالا جلسه نداشتی؟؟؟؟
این بچه بازیا چیه؟؟؟؟
1392/07/24 - 09:37
0
0
سلام اقا اسفندیار چگونه رای اوردند قران زیر بغلش بود مستقیم مردم را قسم میداد دست و بای مردم را می بوسید شانه مردم را می بوسید تو را به خدا به من رای بدهیید من چند بار شکست خورده ام و ................................................................................................................................................................... .
1392/07/24 - 01:02
0
0
چرا نیکجو برای 2مرحله اول رای گیری که در همان جلسه برگذارشد خودکار داشت که اسم اخلاقی رو بنویسه ولی برای مرحله سوم برای اسم احمدی خودکارنداشت..!
.........................................خاک برسرمن که به 2تاتون رای دادم.
الان هردو نفربرای توجیه این کار ..... ..............یکی میگه:طرف خودکارنداشت! یکی میگه:نظرخودم بود!
........................................
1392/07/23 - 20:10
0
0
سلام بر مهندس اسماعيلي باعث افتخار ماست جوان وشيرمردي چون شما راانتخاب كرديم .آرزوي سربلندي شمارا درهمه امورداريم.
1392/07/23 - 18:46
0
0
درود بر شما آقای اسماعیلی
من به شما رای نداده ام ولی این بیان صریحتان را ستایش می کنم
آقا یا خانم دشتستان نظر شما را در مصاحبه با قدوسی هم خواندم که همین بود
باید خدمتتان عرض کنم اینجا نام اشخاص در کار نیست. نیکجو را من نمی شناسم بلکه این کار غیر قانونی که انجام شده را می بینم. هیچ نیاز نیست که آقای نیکجو اعتراض کرده باشد یا نکند بلکه باز هم تاکید دارم که مهم این اتفاق غیر قانونی است که رخ داده و باید مواظب باشیم که دیگر از این اتفاقات نیافتد ضمن اینکه سوال مهمی که بوجود می آید این است که:
افرادی که از خود رای ندارند چگونه در انتخابات رای آورده اند؟؟؟
1392/07/23 - 11:27
0
0
بنظرم این ائتلاف رو ادامه بدین چرا دارین در حق مردم اجحاف می کنید این اقای قانون و وکیل تون چرا صداش در نمیا نکنه هنوز تو خماریه که چه کنه....
چرا جواب صحیح به مردم نمیدین ؟ چرا رزومه شهردار محترم رو نمگید به مردم؟ آقای ریسس شورا که ادعای ریش سفیدی و جبهه و جنگت میشه یادت رفت اون مردهای جنگی دنبال حق مردم بودند نه دنبال حرف و تاکید چند تا مسئول که خودشونم صلاحیتشون معلوم نیست..دوری از این جمع خیلی بهتر از اینه که همدست شون باشید
1392/07/23 - 10:10
0
0
اقا علی
اگرم با ترفند کنار گذاشتن حسین ابادی رای اورده باشه که مشخص میشه مردم حسین ابادی رو نمیخاستن که رای اورده
پس ایشون هرکه بوده تو کارش صادق بوده و حرفشو تغییر نداده
ها؟
1392/07/23 - 08:09
0
0
آه ازنهادم بلند شد اشک در چشمانم ریخت وقتی شنیدم شورای شهر چه بلایی بر سر شهر با این منافع طلبی شان در آوردند و شهردار جوان پرانرژی بومی بچه خودمان را انتخاب نکردند یک روز آه مردم دامن گیرمیشود؟؟؟؟؟؟؟؟
1392/07/23 - 08:08
0
0
با سلام. تا بحال چند بار نظرمو نوشتم ولي منعكس نكرديد. در جواب آقاي احمد رضا بايستي بگم اين اقاي حسين ابادي نزد كي محبوبه؟ پرسنل شهرداري؟ فرماندا؟ امام جمعه؟ استاندار؟ يا مردم كه با سياه نمايي به شعورشان توهين شد بله پيش خيليا محبوب بود مثال كسانيكه تونستن برادر فرزند برادر خانم پسر خواهر و.............رو بيارن سر كار
پيش كساني محبوبه كه روز اخر شهرداري ايشون دو پايه به حقوقشان اضافه شد پيش كساني محبوبه كه..............
ميتونم تك به تك ثابت كنم اينا بخشي از محبوبيت ايشون بود.
پاسخ: انتشار این نظر به معنای تایید مفاد آن نیست.
1392/07/23 - 07:29
0
0
سلام اقای اسماعیلی اقای ..... قبل از انتخابات شورا قول داده بود که اگر به ان رای بدهند ووارد شورا شونند یکی از مخالفان سر سخت حسین ابادی ابادی خواهد بود و برای کنار زدنش تلاش خواهد کرد وکنار زدن حسین ابادی یکی از ترفندهای انتخاباتی بود و مهندس حسین ابادی وسیله قرار گرفت برای رای اوردن وبر کرسی شورا نشستن .اقای ..... فقط به همین دلخوش است که شورا شده به هر روشی که بود این اقا کاری به مردم و شهر مردم ندارذ. وامابهترین نتیجه اعتراض ترک شورا بود واقای اسماعیلی و همراهانش نباید دیگر در شورا حاضر بشدند و اگر می خواستندچهره محبوب شهر بشدند باید از شورا خودش وهمراهانش استعفا می دادند وسریع به مردم اعلام میکردند .
پاسخ: با عرض پوزش، قسمتی از پیام شما حذف گردید
1392/07/22 - 22:24
0
0
کی به شما گفت از تو جلسه بلند بشین؟ مگه ما به شماها رای دادیم که مثه بچه ها قهر کنید؟
تو جریان انتخاب شهردار هم فقط حرف الکی زدی و الکی گفتی حسین آبادی . الان معلوم شد میخواستی از محبوبیتش سوءاستفاده کنی. معلومه که جلسه با حسین آبادی از هر جلسه ای مهمتر بود و باید میومدی
1392/07/22 - 20:18
0
0
حالا اگر قدوسی بجای نیکجو رای داده باشه که اولین کسی که باید شاکی باشه خود نیکجو هست
چرا نیکجو معترض نشده وقتی نظرش شخص دیگه ای بوده؟؟
ولی اگر این رای تحمیلی بوده و شما<4نفر> جلسه را ترک کردید پس چرا در رای گیری مجدد احمدی 5 رای آورد؟؟؟؟
پس نظر اقای نیکجو هم احمدی بوده
ولی از اتحاد جنوب خواستاریم یک مصاحبه حتما با اقای نیکجو داشته باشند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین