امروز: سه شنبه 16 خرداد 1402
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 01 خرداد 1402 - 10:25
فرماندار دشتستان در نشست با اصحاب رسانه:

اتحادخبر-زینب رنج کش: فرماندار دشتستان در نشست خبری با حضور جمعی از اصحاب رسانه گزارشی از عملکرد یکساله خود ارایه کرد و گفت: طی یکسال گذشته ۴۷مقام استانی و ۲۷مقام ملی در دشتستان حضور پیدا کردند که دستاورد های خوبی هم داشته است. احمد بنافی در پاسخ به سوال خبرنگار اتحاد خبر درمورد کمبود سیلندر گاز در دشتستان اظهار کرد:...

اتحادخبر-زینب رنج کش: نشست خبری فرماندار شهرستان دشتستان با حضور جمعی از اصحاب رسانه شامگاه یکشنبه ۳۱اردیبهشت در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار دشتستان در این نشست ضمن اشاره به انتصاب یک ساله خود بعنوان فرماندار دشتستان، بیان کرد: سال گذشته وضع سیاسی و اجتماعی و... شهرستان در هم ریختگی داشت و من شرایطی را تحویل گرفتم که از من توقع زیادی داشتند.

احمد بنافی ضمن توضیح عملکرد یکسال خود افزود: از ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱تا امروز در سطح استانی ۴۷مقام استانی در شهرستان حضور پیدا کردند که بیش از صد بار فراوانی حضورشان بوده، ۲۷مقام ملی در دشتستان حضور پیدا کردند که عدد کمی نیست و دستاورد های خوبی هم داشته است.


بنافی اشاره کرد: سعی کردیم توازنی بین میز و میدان ایجاد کنیم متناسب با موقعیت ها، ۲۷کمیته را در بخش های سیاسی، اجتماعی و... فعال کردیم که اصلا فراموش شده بودند و  این ها را فعال کردیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: قرارگاه حجاب و عفاف راه اندازی شد و تاکنون ۱۲جلسه هم گرفتیم که خوشبختانه رویکرد ایجابی و تشویقی بود و پیشرفت خوبی هم داشتیم.

فرماندار دشتستان افزود: در ملاقات های مردمی که در روز های سه شنبه هرهفته انجام می شد ۴۳جلسه گرفته شد که ۸۱۵نفررا ملاقات کردیم.

احمد بنافی عنوان کرد: اموال فرمانداری را ساماندهی کردیم، چند خودرو را برگرداندیم به اموال فرمانداری، عملا هزینه های جاری را به یک ششم کاهش دادیم و این رقم چشمگیری است و از بی انظباطی مالی نیز پرهیز کردیم.

این مقام مسئول یادآور شد: دفتر فنی را مامور کردیم براساس پروژه های عمرانی متناسب با استاندارد ها با توالی زیاد تا جایی که توقیف برخی از پروژه ها را انجام دادیم، به دلیل عدم رعایت استاندارد که اخطار دادیم که به بازرس کل اطلاع می دهیم و این تا حدودی باز دارنده بود.

فرماندار دشتستان بیان کرد: در حوزه سیاسی و امنیتی، رویکرد ما هم افزایی بوده ، سعی کردیم با اقشار مختلف خصوصا نخبگان نشسته ایم و از ظرفیتشان استفاده کرده ایم و از سیاست دوری کردیم.

احمد بنافی در پاسخ به سوال خبرنگار اتحاد خبر درمورد کمبود سیلندر گاز در دشتستان اظهار کرد: نیازمندی شهرستان ۱۶ هزار سیلندر است که ۸ هزار مورد آن نیاز اساسی نیست، مانند استفاده خودروها؛ و دولت سامانه ای راه اندازی کرد تا مردم در آن ثبت نام کنند، اما اتفاقی که افتاد این است که منبع تامین گاز ما پالایشگاه آبادان است و الان گفته می‌شود اولویت پالایشگاه آبادان، صادرات است و به همین دلیل خلا ایجاد شده و کمبود به وجود آمده است.

بنافی افزود: ما در همین راستا، به مسوولین استان و نمایندگان و سطح وزارت فشار آوردیم تا این مشکل حل  و علی رغم این که مشکل کل استان بود، اما فشار در شهرستان دشتستان شروع شد و این مشکل برطرف شده است و ۸ هزار سیلندر تامین شده است.

این مقام مذکور تاکید کرد:  البته برخی روستاها و اقامتگاه های غیررسمی مثل منطقه آبرسانی برازجان هم هستند که در هیچ مجموعه ای نمی گنجد و با مشکل مواجه شده اند که البته برخی از این مناطق مانند آبرسانی را می خواهیم به شهر الحاق کنیم تا مشکلات آن ها حل شود.


فرماندار دشتستان گفت:  پاسخ دهی به مردم هم به صورت سنتی و هم به صورت نوین، که گاهی در مساجد از طریق میزخدمت و... استفاده از ظرفیت شوراها و دهیارها نیز برایمان اهمیت داشته است، روستاهای فاقد دهیاری کاملا فراموش شده بودند که ما به آن ها توجه ویژه ای داریم.

بنافی اظهار داشت: ما در هفته دولت گذشته ۱۴۳پروژه داستیم که اعتبار آن ۷۲۰میلیارد تومان بود. تقریبا اعتبارات تملک دارایی فرمانداری ۳۵۴ میلیارد تومان بود از این میزان ۷۸ درصد بحمدلله محقق شد که تحولی عظیم در حوزه تخصیص ها و اعتبارات دولتی بود. در حوزه آب نیز پروژه هایی داریم و در حوزه بهداشت و درمان ۲۵پروژه با ۲۵۰میلیارد تومان اعتبار در حال انجام است. بنیاد مسکن نیز ۴۲۰هزار متر مربع آسفالت کوچه ها و معابر در روستاها را انجام داده است.

وی تاکید کرد:  ۵۷  مدرسه تخریبی داریم که به زودی آن هارا نوسازی خواهیم کرد و ۱۲مدرسه نوسازی شده و با همین۱۲مدرسه، پایان مدارس کانکسی مهرماه  را با نو سازی مدارس تخریبی داریم.

احمدبنافی افزود:۱۵۰۰مسکن روستایی از مهر ۱۴۰۱تا ۱۴۰۲بنا داریم با یک گام بلند در حوزه مسکن مهر روستایی محقق کنیم و در مسکن مهر شهری ۶۸۸باب مسکن در حال ساخت است که۲۴۲ واحد را تحویل دادیم.

بنافی بیان کرد:  ما بیش از۴میلیون نخل داریم که عمده درخواست مردم وضعیت آبیاری و زهکشی بود و وقتی من تحویل گرفتم تراز آن منفی بود و الان وضعیت تراز آن مثبت شده است.

او در خصوص عملکرد دیگر خود افزود: بیمارستان۱۷شهریور را داریم که زمانی که من آمدم پروژه خوابیده بود و با رایزنی که انجام دادیم فاز یک آن الان که دارید می بینید بلوک سوم آن در حال پایان است ۲۶۰میلیارد برای اتمام این پروژه در سفر دوم رئیس جمهور به آن اختصاص داده شد.

فرماندار شهرستان دشتستان در خصوص وضعیت کریدور دالکی به کنارتخته افزود: کریدور دالکی به کنارتخته با پیگیری استاندار و نماینده مجلس و حضور معاون اجرایی وقت ریاست جمهور ۸۰۰میلیارد تومان برایش اعتبار در نظر گرفته شده که این ۱۸کیلومتر طول در سه فاز اجرا خواهد شد تا از بار ترافیکی آن برداشته شود.

احمد بنافی بیان کرد: سد دالکی بزرگتربن و حیاتی ترین پروژه استان است که سال قبل همین موقع پیشرفت ۳۵درصدی داشته است و و اکنون به ۴۷درصد رسیده است و اجرای بتن ریزی اولیه و بعد از آن ۱۲۰هزار متر مکعب نیاز به خاکریزی دارد. آغاز عملیات آبگیری آن را در اواخر سال۱۴۰۳و یا ابتدای۱۴۰۴خواهیم داشت.

این مقام مسئول افزود: در حوزه سرمایه گذاری کلان هلدینگ خلیج فارس را وارد دشتستان کردیم و یک مجتمع پتروشیمیایی را داریم و در حال رایزنی هستیم در خصوص شرکت های دانش بنیان، مرکز رشد که برایشان ساختمان خوبی بتوانیم احداث کنیم.

فرماندار دشتستان بیان کرد: در یک ماه گذشته منهای سال گذشته به ۱۹۸روستا در دشتستان شخصا سر زدم و هدف آن نیز شناسایی مشکلات و چالش های آن بود.

بنافی افزود: روستای خلیفه را ببینید که پابه پای شهر ها می آید که البته بخاطر وجود خیرین است اما چند روستا چند کیلومتر  آن طرف تر عایدی این روستاها از انقلاب اسلامی سه رشته سیم برق بوده است این به معنای این است که نتوانستیم در خصوص پخش اعتبارات عدالت را برقرار کنیم که به آن نیز رسیدگی کردیم.

فرماندار شهرستان دشتستان گفت: من با عشق و علاقه این مسئولیت را پذیرفتم وگرنه جایگاه قبلی خودم جایگاه بدی نبود حتی افق آینده اش هم خوب بود اما برای من خدمت به مردم لذت بخش است. دشتستان بزرگ و پهناور است و فرمانداری ما به اندازه چهار فرمانداری باید فعالیت کند. امکانات و پتانسیل ها محدود است. اگر جایی کاری روی زمین مانده از قصور ما نیست بلکه از عدم اعتبار بوده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1402/03/03 - 07:05
0
0
خدا قوت به دکتر بنافی فرماندار دلسوز و زحمتکش لطفاً بهسازی ورود بهای شهر برازجان را در اولویت قرار دهید متاسفانه سیستم روشنایی ورودی های شهر کاملا معیوب و اکثر سیستم روشنایی بدلیل بی توجهی و کم کاری اداره برق و شهرداری خاموش هستش
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • کمبود سیلندر گاز و دعوا و درگیری
 • معارفه سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر / تصاویر
 • امدادگری عشق است/ بخاطرسرطان مادرم وارد هلال احمر شدم/ امدادگر باید آموزش دیده، خونسرد و خلاق باشد
 • برگزاری سومین سالگرد درگذشت استاد فرج الله کمالی/ تصاویر اتحاد خبر
 • بازگشت رسمی وحید مصدق به شورای اسلامی شهر برازجان/ تصاویر معارفه
 • میرآب، حقابه، طالبان!
 • سرپرست شهرداری و شهردار سعدآباد انتخاب شدند / جزئیات
 • در حوزه ورزش انتظار بیشتری از فرماندار می رفت/ معاونان فرماندار را قوی ندیدم
 • شهردار دالکی انتخاب شد / جزئیات
 • سیلندر گاز هست؛ اما نیست!
 • طرح امنیت محله محور و ساماندهی بازار روز در برازجان اجرا می شود
 • "فردوس" مرکز درمانی که حال بیماران در آن خوب می شود/ ویزیت و خدمات رایگان به ایتام و خانواده های نیازمند
 • بازارچه هاي هفتگي راه اندازی شود/ از نقاط قوت ايشان شفافیت و همراهي با مردم است
 • عطر واژه‌های محلی در مرزهای ادبیات دشتستان
 • مدیر کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری جهت حضور در انتخابات مجلس از سمت خود استعفا داد
 • .: علی حدود 23 ساعت قبل گفت: ج ب جان دستفروش ...
 • .: شهروند حدود 23 ساعت قبل گفت: عجب جایی ب ب ...
 • .: منصورمحمدی 1 روز قبل گفت: در هر پست و ...
 • .: شولی 1 روز قبل گفت: ضمن عرض سلام خدمت ...
 • .: غلام 1 روز قبل گفت: تشکر از اتحاد خبر ...
 • .: شولی 1 روز قبل گفت: آفرین بر شهردار جهادی ...
 • .: سارا دولت شاهی 1 روز قبل گفت: با سلام و احترام ...
 • .: شهروند حدود 2 روز قبل گفت: واقعا مشخصه که ارزیابی ...
 • .: غلام حدود 3 روز قبل گفت: واقعا باید گفت دکتر ...
 • .: شولی حدود 3 روز قبل گفت: تشکر سردار محمدی زاده ...