امروز: پنجشنبه 10 فروردين 1402
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 27 اسفند 1401 - 08:20

اتحادخبر: مناطق ساحلی استان بوشهر هر ساله در ایام نوروز میزبان خیل عظیم گردشگران از نقاط مختلف کشور است و می‌طلبد که در این ایام به مسائل فرهنگی توجه ویژه‌ای شود.

 

اتحادخبر: مناطق ساحلی استان بوشهر هر ساله در ایام نوروز میزبان خیل عظیم گردشگران از نقاط مختلف کشور است و می‌طلبد که در این ایام به مسائل فرهنگی توجه ویژه‌ای شود.

 

ساحل بوشهر میزبان مسافران از نقاط مختلف/ مسائل فرهنگی فراموش نشود

به گزارش مهر - گروه استان‌ها: استان بوشهر به عنوان یکی از پرترددترین استان‌های کشور در این فصل سال یعنی از اسفند تا فروردین شناخته می‌شود و یکی از مقاصد اصلی سفرهای نوروزی است.

مسافران نوروزی از نقاط مختلف کشور در این ایام به استان بوشهر سفر می‌کنند تا بخشی از تعطیلات خود را در این استان سپری کرده و ضمن بازدید از نقاط گردشگری، از آب و هوای مطلوب استان در این ایام بهره ببرند.

ساحل بوشهر یکی از نقاط مهم از نظر گردشگری است و اغلب مسافرانی که از دیگر نقاط کشور به این استان سفر می‌کند یا کل وقت خود و یا بخشی از زمان خود را در کنار ساحل سپری می‌کنند.

جذابیت‌های ساحل بوشهر باعث شده تا نوار ساحلی استان چه شهرها و چه روستاها با حضور انبوه و گسترده مسافران نوروزی روبرو باشد و تراکم جمعیت در این مناطق افزایش یابد.

یکی از موضوعاتی که همواره به عنوان یک دغدغه در بین مردم استان بوشهر مطرح بوده، توجه به فرهنگ مردم و مسائل فرهنگی و اخلاقی است که گاهاً برخی از این مسائل نادیده گرفته می‌شود.

انتظار می‌رود که تفریح و گشت و گذار مسافران نوروزی در استان بوشهر، با رعایت مسائل فرهنگی و رعایت مسائل شرعی و اخلاقی همراه باشد و با توجه به همزمانی تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان این انتظار بیش از گذشته است.

ساحل بوشهر میزبان مسافران از نقاط مختلف/ مسائل فرهنگی فراموش نشود

لزوم توجه به مسائل فرهنگی در نوروز

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر در شورای فرهنگی عمومی استان بوشهر با اشاره به ایام نوروز اظهار داشت: توجه به برنامه‌های فرهنگی، رفاهی و اجتماعی گردشگران یک ضرورت است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با اشاره به فصل گردشگری در ایام نوروز و ظرفیت استان در این عرصه خاطر نشان کرد: پیش‌بینی شده در ایام نوروز بین ۸ تا ۱۰ میلیون نفر گردشگر و مسافر وارد استان بوشهر شود.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه عفاف و حجاب، و قرارگاه ساماندهی سواحل در استان بوشهر و با قدردانی از اعضای این قرارگاه‌ها تصریح کرد: در مدیریت این حجم گردشگر و مسافر به استان بوشهر همکاری اعضای شورای فرهنگ عمومی استان یک ضرورت است.

امام جمعه بوشهر، فراهم شدن امکانات اسکان، تغذیه، ظرفیت‌های بهداشتی، درمانی و رفاهی گردشگران را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اسکان و امکانات تغذیه‌ای، بهداشتی و درمانی و مدیریت برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی باید در اولویت قرار بگیرد.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه همه مصلاها در نقاط مختلف استان بوشهر برای عرضه محصولات فرهنگی و تولیدات پوشاک در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد گفت: استان بوشهر در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و زیرساختی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است.

مسافران نوروزی ارزش‌ها را رعایت کنند

امام جمعه دیر در خطبه‌های امروز نماز جمعه دیر تاکید کرد: در ایام نوروز که شهر دیر مسافر پذیر است خود ما خانواده‌ها و همشهریان دستورات خدا را مراعات کنیم تا دیگران هم مراعات کنند.

وی ادامه داد: مسئولان باید امنیت و امکانات برای مسافران فراهم کنند اما مسافران نوروزی هم باید ارزش‌هایی مانند حجاب و روزه که حکم خدا است را رعایت کنند و حق روزه خواری در ملأ عام ندارند.

امام جمعه دیر گفت: دستگاه‌های رسمی مانند نیروی انتظامی و بسیج و سپاه در میدان هستند اما نیاز است مردم هم پشتیبانی کنند و متقابلاً اگر مؤمنین خواستند امر به معروف کنند البته با زبان خوش، این دستگاه‌ها نیز باید حمایت کنند تا شهرستان مذهبی ما مثل گذشته مذهبی بماند.

ساحل بوشهر میزبان مسافران از نقاط مختلف/ مسائل فرهنگی فراموش نشود

راه‌اندازی پویش «شهر ما روزه‌دار است»

سید غلامرضا هاشمی امام جمعه موقت بوشهر نیز با اشاره به تقارن عید نوروز بهار طبیعت با ماه مبارک رمضان اظهار داشت: هر ۲ بهار زمینه پیشرفت و سعادت انسان را فراهم می‌کند و ماه مبارک رمضان فرصت مهمی برای رسیدن به سعادت و کمال محسوب می‌شود.

وی با اشاره به روزهای پایانی ماه شعبان و توجه ویژه به دعا و مناجات گفت: انسانی می‌تواند وارد مهمانی و ضیافت الهی شود که انس با خداوند متعال و قرآن کریم را تقویت کرده باشد.

امام جمعه موقت بوشهر، عفو و گذشت از کینه‌ها و دشمنی‌ها را از ویژگی عید نوروز و ماه مبارک رمضان دانست و تصریح کرد: ماه مبارک رمضان دارای آثار و برکات مهمی است که باید از این فرصت برای تعالی و پیشرفت بهره برده شود.

وی با تأکید بر راه‌اندازی «پویش شهر ما روزه‌دار است» گفت: در ماه مبارک رمضان این پویش در استان بوشهر راه‌اندازی و در فضای مجازی و حقیقی ترویج شود تا میهمانان و مسافرانی که وارد این استان می‌شوند فرهنگ عفاف، حجاب، حرمت ماه مبارک رمضان، امور دینی، مذهبی و دیگر مسائل را رعایت کنند.

هاشمی برگزاری مراسم افطاری، اطعام روزه‌داران و نیازمندان، ایجاد ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌های افطاری در سطح شهرها، بین راه‌ها و نوار ساحلی استان بوشهر را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: توجه به اجرای برنامه‌های فرهنگی، ارائه خدمات عمومی، رفاهی، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در ایام تعطیلات و ماه مبارک رمضان مورد توجه ویژه قرار گرفته شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، تقویت برنامه‌های دینی و مذهبی، برپایی جلسات و مراسم قرآنی، ایجاد خیمه‌های معرفت در راستای انس با قرآن، توجه به اصول امر به معروف و نهی از منکر را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در ماه مبارک رمضان ضمن حفظ حرمت آن باید از روزه‌خواری جلوگیری و در این راستا از طریق راه‌های قانونی به حرمت شکنان تذکرات لازم ارائه شود.

بسیج امکانات برای حضور مسافران نوروزی

استاندار بوشهر نیز با اشاره به حضور جمعیت میلیونی در استان بیان کرد: اکنون در ایام پنجشنبه و جمعه هر هفته استان بوشهر به ویژه شهرهای ساحلی گناوه، دیلم، بوشهر، دلوار و دیگر نقاط شاهد حضور مسافران و گردشگران از نقاط مختلف کشور است.

احمد محمدی‌زاده با تأکید بر ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و مسافران در همه زمینه‌های رفاهی، تغذیه‌ای و اسکان بیان کرد: برای مدیریت و ارائه خدمات به گردشگران در ایام تعطیلات نوروز ۶ کارگروه تخصصی در استان بوشهر تنظیم و فعال شده است.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های لازم برای ارائه خدمات لازم به گردشگران در نقاط مختلف استان اضافه کرد: هیچ مشکلی در زمینه‌های گوناگون برای خدمات لازم به مسافران وجود ندارد و زیرساخت‌های لازم در امور رفاهی، تغذیه‌ای، اسکان، فرهنگی، ایمنی، امنیت، خدمات بهداشتی، درمانی و مدیریت ترافیک ایجاد شده است.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • وداع باشکوه با حسین دهقان خبرنگار، مجری برجسته صدا و سیما/ تصاویر اتحاد خبر
 • گزارش تصویری: حضور رئیس جمهور در مصلای جمعه برازجان
 • بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آثار باستانی و ابنیه تاریخی دشتستان/ تصاویر اتحاد خبر
 • 🎥ویدیو/مجری و خبرنگار بوشهری تشییع شد
 • سروش اتابک‌ زاده به روایت خانواده/ گفتگوی اختصاصی با نازیلا کاویانی و لیلا اتابک زاده
 • فوتسال ایران و فرصت انتقام از ژاپن/ خاطره تلخ کویت پاک می‌شود؟
 • نگاهی به داستانِ فتحِ «کوهْ قلعهٔ» گیسکان
 • سخنی با طالبان وطنی
 • همراه سرای خیر ساز بیماران بیمارستان شهید گنجی برازجان با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد/ گزارش تصویری
 • به همت شهرداری برازجان؛ آئین استقبال از مسافرین نوروزی برگزار شد / تصاویر
 • کارکنان ۲۴ دستگاه اجرایی استان بوشهر مشمول پاداش می‌شوند
 • وکیل مردم اید یا ولی مردم؟
 • برگزیدگان اولین دوره مسابقات اسکای رانینگ (دوی کوهستان) باشگاه های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان بوشهر
 • مسمومیت دانش آموزان بوشهری شایعه است
 • برخی طرح‌ها در دشتستان به رغم جذب اعتبار لازم همچنان معطل است
 • .: رضایی حدود 2 روز قبل گفت: امید آقا اولن درود ...
 • .: ژن حدود 2 روز قبل گفت: متاسفانه تیم ضعیفی آقای ...
 • .: مرتضی حدود 3 روز قبل گفت: شوخی بامزه ای بود ...
 • .: سید غلامحسبن هاشمی حدود 4 روز قبل گفت: نام نیکو گر بماند ...
 • .: ناصر برازحانی حدود 4 روز قبل گفت: سلام از زحمات بی ...
 • .: شولی حدود 4 روز قبل گفت: سلام احداث راههای روسستایی ...
 • .: شولی حدود 4 روز قبل گفت: ضمن عرض تشکر از ...
 • .: رضایی حدود 5 روز قبل گفت: خاطره جالبی بود. واقعیت ...
 • .: شهروند حدود 5 روز قبل گفت: سایر مدیران هم با ...
 • .: محمد شفیعی حدود 6 روز قبل گفت: چه زیباست که هفته ...