امروز: پنجشنبه 13 بهمن 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 آذر 1401 - 10:28
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در جمع اصحاب رسانه مطرح کرد؛

اتحادخبر :مدیرکل  بهزیستی استان بوشهر گفت: اختلافات خانوادگی، بیشترین آمار تماس با اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی را به خود اختصاص داده است و باید برای این موضوع مهم چاره اندیشی کرد. به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، حسین اسدی راد یکشنبه ۱۳ آذرماه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت:سازمان بهزیستی از نهادهای حمایتی در جمهوری اسلامی ایران می باشد که...

اتحادخبر - سعیده دشتی : مدیرکل  بهزیستی استان بوشهر گفت :اختلافات خانوادگی، بیشترین آمار تماس با اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی را به خود اختصاص داده است و باید برای این موضوع مهم چاره اندیشی کرد.


به ‌ گزارش اتحادخبر؛ حسین اسدی راد یکشنبه ۱۳ آذرماه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت:سازمان بهزیستی از نهادهای حمایتی در جمهوری اسلامی ایران می باشد که از بدو تاسیس تلاش کرده به اقشار آسیب پذیر و معلولین ارائه خدمت نماید.

وی افزود:حوزه فعالیت و خدمات رسانی بهزیستی بسیار گسترده می باشد و مردم و خیرین باید همواره ما را در اجرای اهداف و برنامه ها یاری نمایند.
اسدی راد از کمک‌های خوب خیرین در سالیان گذشته خبر داد و ابراز داشت:در سال ۹۹ یک خیّر هم استانی با همکاری بهزیستی احداث یک شیرخوارگاه را آغاز کرد ولی  متاسفانه شهرداری مانع ساخت و ساز این شیرخوارگاه شده است.

وی افزود : عقب نشینی زمین انجام شده و مبالغ اعلامی از طرف شهرداری جهت امورات ساختمانی  هم پرداخت شده است ولی هنوز موفق به جلب نظر  شهرداری برای ادامه کار و  مجوز ساخت نشده‌ایم.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان بوشهر گفت: هدف سازمان بهزیستی ارائه خدمات به گروه‌های آسیب پذیر و افراد دارای معلولیت و افراد آسیب دیده اجتماعی بوده است که بعد از تاسیس سازمان بهزیستی پوشش معلولین ،آسیب های اجتماعی،جلوگیری از اعتیاد و درمان اعتیاد ایجاد شد.

اسدی راد  اولین و مهمترین اولویت خدمت در این سال‌ها را بحث معلولین برشمرد و افزود :آماری بالغ بر  ٢٧هزارمعلول در استان  شناسایی و کارت معلولیت صادر شده و سطح معلولیت  آنها نیز در سامانه ذکر شده است.
‌‌
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر افزود : اورژانس اجتماعی بهزیستی با خط دائمی  ۱۲۳  و  شماره ۱۴۸۰ خط مشاوره ویژه موارد حاد می باشد که در اختیار مردم قرار دارد.

اسدی راد  افزود :بالاترین  آمار تماس گیرنده ها با اورژانس اجتماعی در استان با موضوع اختلافات خانوادگی بوده است که آمار آنها ۹۷۲ تماس و مواردی مانند کودک آزاری ، همسر آزاری ، فرار دختران از خانه، اقدام به خودکشی نیز ١٩١۶مورد تماس را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه بیماران اختلالات ذهنی ۶۸۹۰ نفر و بیماران صوت و گفتار ۳۰۰ نفر هستند افزود: متاسفانه معلولیت های جسمی و حرکتی در استان رو به افزایش است و در اثر تصادفات جاده ای می باشد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با اشاره به اینکه این یک زنگ خطر بزرگی برای پیشروی به سوی معلولیت است افزود :در بخش تصادفات باید به صورت ویژه در زمینه ایمن سازی جاده ها و خودروها و آموزش بهتر رانندگی که موجب کاهش تصادفات می شود اقدامات لازم صورت گیرد.

اسدی راد  افزود :معلولان  نخاعی  صنعت و یا تصادفات جاده‌ای که ۳۹۳ نفر در استان می باشند که حق پرستاری از سازمان دریافت می کنند.

وی افزود :معلولان نخاعی نیز   از سازمان مبلغ یک میلیون تومان به عنوان حق پرستاری ماهانه دریافت می کنند که اصلا کافی نیست و بسیاری از خانواده ها هزینه های درمان و غیره را خودشان پرداخت می کنند.

مدیرکل  بهزیستی استان بوشهر با اشاره به خدمات رسانی  اورژانس اجتماعی ابراز داشت: در حوزه خدمات اجتماعی در سال‌های اخیر اورژانس اجتماعی در تمام شهرهای سطح استان مستقر شده است که شامل یک تیم کامل روانشناس، مددکار اجتماعی، مشاور حقوقی می باشند.

اسدی راد افزود : اورژانس اجتماعی تحت پوشش سازمان بهزیستی است که تلاش‌ها بر این است که به  یک سازمان مستقل دولتی تبدیل شود.

وی در مورد مسکن معلولین افزود: امسال ۱۹۵ واحد بر عهده بهزیستی استان بوده که تاکنون ۳۳۴ واحد آغاز عملیات اجرایی و ۱۱۲ واحد مسکونی نیز به  خانواده معلولین تقدیم شده است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت :خانواده‌های معلولین استان که شامل ۸۰۰ خانواده۲ معلولین ۹۷ خانواده سه معلولی و ١٠٠خانواده چهار معلولی و دو خانواده پنج معلولی ثبت شده است که تعرفه‌های آب ،برق ،گاز به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان در ۶ ماه اخیر برای این خانواده رایگان بوده است.

اسدی راد با اشاره  به  تسهیلات مسکن خانواده هایی که زنان سرپرست خانوار آن هستند افزود: به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به این خانواده ها تسهیلات بلاعوض و خانواده هایی که دارای دو معلول هستند ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ برای کارفرمایانی که در مددجویان بهزیستی را به کار می‌گیرند افزود: مبلغ ۴ میلیارد تومان تسهیلات و معاف از پرداخت حق بیمه کارفرمایی تا ۷ سال و اگر فردی دارای معلولیت متوسط را به کار گیرند سالانه بخشی از حقوق در قالب جبران کار به کارفرما پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر مددجویان بهزیستی را ۱۰ هزار و ۷۳۵ نفرهستند افزود: برای دریافت ماهانه یک نفره ۵۴۶ هزار تومان، خانوار دونفره ۷۸۰ هزار ،خانوار ۳ نفره یک میلیون و نود و دو هزار تومان ،خانوار ۴ نفره یک میلیون و ۴۰۰ هزار، خانوار ۵ نفره یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ماهانه از سازمان بهزیستی دریافت میکنند.

اسدی راد افزود :در هفته بهزیستی مرکز ترک اعتیاد بانوان در شهر بوشهربا استاندارهای لازم  افتتاح و مرکزی در سطح شهر عالیشهر با کادری مجرب در حال خدمت می باشند.

 وی در خصوص تماسهای نوبت دهی طلاق بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون در ١٠۵۶درخواست ثبت شده است که ۱۲۰ مورد منجر به سازش شده است که البته آمار پایین نسبت به میانگین کل کشور است.
‌‌
مدیرکل سازمان بهزیستی استان بوشهر در مورد درمان ترنس سکشوال ها در پاسخ به اتحاد خبر گفت :ما در این زمینه مشاوره هایی با این افراد ارائه می‌کنیم تا فرد بینش بهتری نسبت به خود پیدا کند و یکی از مشکلات این افراد مسائل روانشناختی است که این افراد بعد از مراجعه و دریافت مشاوره متوجه می‌شوند که گرایشی نرمال دارند و درمان این بیماران در استان بوشهر برای تغییر جنسیت صورت نمی‌گیرد و بیشترین به استان های تهران و شیرازمراجعه می کنند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • اجرای برنامه های مختلف دهه فجر در دشتستان با غبار روبی مرقد شهدا آغاز شد
 • شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر سعدآباد از پروژه های فعال عمران شهری بازدید کردند / تصاویر
 • افتتاح پروژه‌های اقتصادی در بوشهر/سرمایه گذاری ٣١٢هزار میلیارد تومانی در طرح های اقتصادی و عمرانی استان بوشهر
 • اولین مجموعه شعر روشن دل هم استانی منتشر شد
 • دستگیری عاملان نزاع و درگیری مقابل یکی از مدارس شهر برازجان
 • ۴۲ پروژه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر افتتاح می‌شود
 • پیام تبریک شهردار سعدآباد بمناسبت فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی
 • بیش از ۳۶ نفر در مجموعه لوازم خانگی خلیج فارس اشتغال دارند
 • محکوم به قصاص پس از ۹ سال حبس بخشیده شد
 • عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز1401/11/12
 • دیدار با خانواده نعمت اله شمسی جانباز معزز انقلاب در اولین روز از دهه مبارک فجر انجام شد
 • هشدار احتمال وقوع جنگ جهانی سوم
 • اعلام وضعیت اضطراری در تونس
 • دیدار با خانواده معزز شهید عباس سلیمی در اولین روز از دهه مبارک فجر انجام شد
 • خط جدید کشتیرانی بوشهر - امارات راه‌اندازی شد
 • .: مجید 1 روز قبل گفت: ضمن تشکر از دلسوزی ...
 • .: شولی 1 روز قبل گفت: سلام و عرض ادب ...
 • .: محسن حدود 3 روز قبل گفت: سلام خسته نباشید خدمت ...
 • .: احسان حدود 5 روز قبل گفت: کاش مسعول خانه مشارکت ...
 • .: همشهری حدود 5 روز قبل گفت: اینم یه حرکت نمایشی ...
 • .: reza حدود 7 روز قبل گفت: خداییش این فرماندار چیزی ...
 • .: علی حدود 7 روز قبل گفت: درود....👌👌👌👌 ...
 • .: شولی حدود 8 روز قبل گفت: سلام و ادب حدمت ...
 • .: سلام حدود 8 روز قبل گفت: آقای دکتر با این ...
 • .: فرشته حدود 8 روز قبل گفت: احسنت به هوش و ...