امروز: شنبه 19 آذر 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 02 آذر 1401 - 11:57
تولیت آستان احمدبن موسی(ع):

اتحادخبر: تولیت آستان مقدس حضرت احمدبن موسی(ع)، با بیان اینکه معرفت قرآن بی منتها بوده و هرچه از آن بهره ببریم تمامی ندارد، ترویج و توسعه فرهنگ قرآن به عنوان معجزه آخرین پیامبر خداوند را از آرمان‌های اصلی انقلاب و نظام اسلامی دانست.

اتحادخبر: تولیت آستان مقدس حضرت احمدبن موسی(ع)، با بیان اینکه معرفت قرآن بی منتها بوده و هرچه از آن بهره ببریم تمامی ندارد، ترویج و توسعه فرهنگ قرآن به عنوان معجزه آخرین پیامبر خداوند را از آرمان‌های اصلی انقلاب و نظام اسلامی دانست.

ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی از آرمان‌های نظام اسلامی است

به گزارش ایسنا؛ حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری عصر سه‌شنبه اول آذر در دیدار معاون فرهنگی و رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان جهاددانشگاهی کشور و سرپرست جهاددانشگاهی فارس، با بیان اینکه به طور کلی فعالیت‌های آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) حتی در بعد سیاسی هم قرآنی است، برگزاری سلسله نشست‌های ولایت فقیه را یکی از این برنامه‌ها دانست.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ویژگی‌های هنر غربی، گفت: هنر سکولار یا هنر غیردینی یک چاشنی حرام و مبتذل را در خود دارد تا مخاطب را دنبال خود بدواند اما مقام معظم رهبری به هنرمندان انقلابی و دینی می‌فرمایند که از این روش استفاده نکنید و خودتان روش داشته باشید و در این میان باید بدانیم که خود قرآن روش دارد و زیباترین داستان‌ها در قرآن است که از چاشنی حرام استفاده نمی‌کند.

وی با تأکید بر اینکه در ارتباط با محتواها روایت زیاد داریم، گفت: قرآن معجزه آخرین پیامبر خدا و معجزه جاویدان است بدین معنا که حاوی معارف تمام نشدنیست و هرچه از آن برداریم، هیچ‌گاه تمام نمی‌شود و حتی معارف بیشتری می‌توان از آن استخراج کرد. هر چه بتوانیم از قرآن به اندازه معرفت و توان خودمان برداریم و به مردم تقدیم کنیم انرژی معرفتی تازه‌ای خواهیم یافت.

کلانتری برکت قرآن را به خورشید و ماه تشبیه و اضافه کرد: این بدان معناست که هرچه تلاش کنیم موفقیت بیشتری در زمینه معارف قرآن خواهیم یافت؛ همان طور که علامه طباطبایی هم فرمودند هر دو سال یک بار باید تفسیر جدید قرآن نوشته شود چرا که  معارف قرآن با گذر زمان بیشتر خود را نشان می‌دهند.

تولیت حرم شاهچراغ(ع) اضافه کرد: پیشرفت علم هم هرچه بیشتر شود به نفع قرآن است و هر چه علوم تجربی و تکنولوژی جلوتر رود، بشریت بیشتر با قرآن آشنا می‌شود.

کلانتری با تأکید بر اینکه یکی از آرمان‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی ترویج معارف الهی قرآن در جهان است، بیان کرد: باید برای تحقق این هدف بسیار تلاش کنیم. خبرگزاری‌ها هم ابزار اصلی این کار محسوب می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های قرآنی این حرم مطهر گفت: دارالقرآن حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) هر هفته برنامه‌های خاص خود مانند آموزش قرآن کریم، برپایی محافل انس با قران و گستراندن سفره قرآن را برپا می‌کند که علاقه‌مندان زیادی را جذب خود می‌کنند.

تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با اشاره به تاریخچه و قدمت برپایی محافل قرآنی در این حرم مطهر، گفت: تاشی خاتون مادر حاکم فارس، بانوی مومنه‌ای بود که دو شب را در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) شب قرآن اعلام کرده بود و تمام بزرگان اینجا جمع می‌شدند و سفره قرآن پهن می‌شد و قاریان مطرح به تلاوت قران می‌پرداختند و بعد هم همه را مهمان ضیافت حضرت می‌کردند و بر این اساس شب‌های دوشنبه و جمعه شب‌های زیارتی این حرم مطهر است که این دو شب هم احیا می‌شود.

وی از سفرنامه ابن بطوطه هم یاد و اضافه کرد: ابن بطوطه در سفرنامه خود در تعریف از شیراز در خصوص عبور از کوچه‌های این شهر سخن می‌گوید که صوت دلنشین قرآن از خانه‌ها بلند و آنقدر جذاب است که در هیچ یک از کشورهای عربی چنین صوتی ندیده.

کلانتری همچنین با اشاره به حادثه دلخراش حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و شهادت جمعی از دلدادگان اهل بیت (ع) اظهار کرد: مصیبت بزرگ و دلخراشی حادث شد که شهدای این حادثه همگی گلچین شده بودند.

تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، ایکنا را از بهترین خبرگزاری‌ها دانست و با بیان اینکه این آستان تعامل خوبی با همه رسانه‌ها دارد، اضافه کرد که ایکنا یک رسانه محتوایی به شمار می‌رود که به دنبال تامین محتوای حلال مورد نیاز مردم است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز در این دیدار گفت: خبرگزاری ایکنا از ظرفیت‌های خوب جهاد دانشگاهی است که در حوزه تخصصی قرآن و معارف اهل بیت (ع) فعالیت می‌کند.

جمال رحیمیان با تاکید بر جایگاه ویژه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) افزود: تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) اهل علم و دانشگاه است و ارتباط این حرم مطهر با جهاد دانشگاهی و خبرگزاری ایکنا می‌تواند نتایج مطلوبی در پی داشته باشد.

رحیمیان اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم ارتباط تعریف شده‌ای با مجموعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برای انعکاس جلسات سخنرانی‌ها و نشست‌های علمی و معرفتی قرآنی و تفاسیر قرآن داشته باشیم زیرا ایکنا می‌تواند دروازه خروج این معارف ارزشمند باشد و مشخصا اگر امکان باشد بتوانیم یک دفتر از این حرم مطهر در اختیار ایکنا قرار داده شود تا شاهد ارتباطات قوی‌تر باشیم.

وی از حادثه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به عنوان یک حادثه دلخراش و سنگین یاد کرد و گفت: این حادثه دلخراش، موجب تألم جهانیان شد و سبب شد تا حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، جهانی شود و در فضای رسانه‌ای جلب توجه زیادی کند.

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و مدیرعامل ایکنا نیز در این نشست گفت: خبرگزاری ایکنا به دلیل حضور میدانی که در خارج از کشور دارد با سایر رسانه‌ها متفاوت است و تاکنون در ۳۷ کشور حضور میدانی داشته است و خبرنگار و عکاس و سردبیر ایکنا هم در این عرصه حضور دارند.

محمدحسین حسنی با اشاره به تولید محتوا به ۲۱ زبان دنیا در ایکنا، به عنوان وجه تمایز آن با سایر رسانه‌ها خاطرنشان کرد که این رسانه در کشورهای هدف برای آن جغرافیا و مردم با استفاده از موضوعات بومی خودشان، تولید محتوا می‌کند.

حسنی با اشاره به منویات رهبر انقلاب اسلامی در خصوص تولید اخبار معرفتی، گفت: معظم‌له صرفا خواستار بازنشر اخبار معرفتی نیستند بلکه بر تولید محتوا در این زمینه هم تاکید ویژه دارند. تولید محتوا سبب خواهد شد تا بقیه اتفاقات در همان کشور هدف بیفتد و برای فعالان آن کشور هدف که با علوم اسلامی ارتباط و در یک گفتمان شیعه قرار دارند تولید محتوا شده و اخبار قرآنی پوشش داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در تولید محتوا برخی از زبان‌ها حتی از زبان فارسی هم جلوتر هستیم، بیان کرد: بحمدالله با افرادی در خارج از کشور ارتباط داریم که حس تعلق زیادی به جمهوری اسلامی و انقلاب دارند و موج انقلاب اسلامی که به برکت امام راحل شروع شد در خارج از کشور هم مخاطبان فراوان و برکات زیادی دارد.

ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی از آرمان‌های نظام اسلامی است

 

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • 🎥ویدئو اختصاصی اتحاد خبر/ شور موتورسواری دشتستانی ها در پیست بهمرد
 • آپارتمان هایی که پیر شدند و تحویل نشدند
 • پرگان؛ کلکسیونی از افتضاحات فنی و ایمنی
 • محموله تریاک در دشتستان زمین‌گیر شد/ توقیف محموله گازوئیل قاچاق
 • فصلی تازه در ورزش شهر وحدتیه
 • از درون ابر و بیرون آفتاب
 •  عمران شهر سرعت می گیرد/ تمامی پروژه های عمرانی برازجان فعال است / تصاویر
 • مهمترین هدف مرکز رشد تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی است/ مشکل عدم وجود ساختمان مستقل و مورد نیاز
 • تجلیل فرماندار و امام جمعه دشتستان از پرستاران شاغل در بیمارستان شهید صادق گنجی / تصاویر
 • ورزش مسیر زندگی را تغییر می دهد/ باشگاه کاراته جزو شلوغ ترین هاست / در جستجوی اسپانسر
 • اتمام پروژه های نیمه تمام ورزشی ۲۰ سال طول می کشد/جیبم خالی است! / تصاویر
 • کاش پرستاران درک می شدند/ آه از دوران وحشتناک کرونا
 • کلینیک تخصصی- فوق تخصصی و دندانپزشکی ولایت در برازجان راه‌اندازی شد
 • صعود به غاردوقلو گیسکان برازجان
 • علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد
 • .: رضا حدود 2 روز قبل گفت: امسال بی رمق ترین ...
 • .: رها حدود 3 روز قبل گفت: باورش سخته .برازجان بدون ...
 • .: اکبری حدود 3 روز قبل گفت: بالاخره عفت و پاکدامنی ...
 • .: نامی نظری حدود 6 روز قبل گفت: ضمن عرض ادب و ...
 • .: مهدی 963 حدود 7 روز قبل گفت: رنگ رخساره نشان میدهد ...
 • .: رسول یوسفوند حدود 7 روز قبل گفت: ان شاء الله مبارک ...
 • .: روح اله حدود 9 روز قبل گفت: امید جان من و ...
 • .: آرمان هنیشوری پور حدود 9 روز قبل گفت: تحلیل بسیار زیبا جامع ...
 • .: مرادی حدود 9 روز قبل گفت: تنشون سلامت ان شاالله ...
 • .: احمد حدود 11 روز قبل گفت: داخل اقوام نزدیک خود ...