امروز: يکشنبه 21 خرداد 1402
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 02 آبان 1401 - 11:06

اتحادخبر: رئیس جمهور اوکراین ضمن درخواست از مردم کشورش برای کاهش بیشتر مصرف برق، مدعی شد روسیه تنها کشوری است که می‌تواند از تسلیحات اتمی در قاره اروپا استفاده کند.

اتحادخبر: رئیس جمهور اوکراین ضمن درخواست از مردم کشورش برای کاهش بیشتر مصرف برق، مدعی شد روسیه تنها کشوری است که می‌تواند از تسلیحات اتمی در قاره اروپا استفاده کند.

ادعای زلنسکی: روسیه قادر به استفاده از سلاح اتمی در اروپا است

به گزارش مشرق، «ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین شامگاه یکشنبه در تکرار عجز و لابه‌های خود برای قانع کردن ناتو و آمریکا جهت ورود نظامی به جنگ با روسیه، مدعی احتمال توسل مسکو به سلاح اتمی شد.

زلنسکی در پیام ویدئویی با اشاره به اظهارات «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در تماس تلفنی با «لوید آستین» همتای آمریکایی وی، ادعا کرد که مسکو تنها دولتی است که قادر به استفاده از تسلیحات اتمی در قاره اروپا است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی در این‌باره گفت: «اگر کسی بتواند از سلاح‌های اتمی در این بخش از اروپا استفاده کند، منبع آن فقط یک کشور (روسیه) خواهد بود و آن منبع همانی است که به شویگو دستور داده که به اینجا و آنجا تلفن بزند [و درباره استفاده از سلاح اتمی هشدار دهد]».

رئیس جمهور اوکراین در ادامه صحبت‌هایش خواستار صرفه‌جویی در مصرف برق در بحبوحه خاموشی‌های گسترده در اوکراین شد و قطع برق در این کشور را ضروری توصیف کرد.

زلنسکی با درخواست از شهرداران شهرهای مختلف برای نظارت بر مصرف برق، گفت: «زیرا اکنون زمان روشن‌کردن ویترین‌ها و تابلوهای مغازه‌ها نیست. در بسیاری از شهرها و مناطق، شرکت‌های انرژی ما باید برنامه‌های خاموشی را اعمال کنند».

وی همچنین افزود: «این کار بدان منظور انجام می‌شود که همه مردم ما به انرژی دسترسی داشته باشند. لطفاً مطمئن شوید که برق هدر نمی‌رود. ما نیاز به یک نگرش بسیار دقیق نسبت به مصرف انرژی در فضای عمومی داریم».

حملات به زیرساخت‌های انرژی اوکراین توسط نیروهای مسلح روسیه از دهم اکتبر، یعنی دو روز پس از حمله تروریستی به پل شبه‌جزیره کریمه - که به گفته مقامات روسی، سرویس‌های ویژه اوکراین عامل آن بودند - آغاز گردید.

پیش از این نیز معاون دفتر ریاست جمهوری اوکراین گفته بود به دلیل حملات به زیرساخت‌های انرژی، بیش از ۱.۳ میلیون نفر اکنون بدون برق هستند و وضعیت خاموشی در این کشور دشوار است.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 7 ساعت قبل گفت: با سلام حادثه ها ...
 • .: جواد حدود 16 ساعت قبل گفت: تناقض در گفتار شما ...
 • .: علی حدود 24 ساعت قبل گفت: با سلام . چرا ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق 1 روز قبل گفت: با سلام چقدر کیف ...
 • .: بهنام حدود 2 روز قبل گفت: کاملا مشخصه که این ...
 • .: پاکدخت حدود 2 روز قبل گفت: این عکس گلشیفته فراهانی ...
 • .: برازجان حدود 3 روز قبل گفت: درود بر آقای زاهدی ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 4 روز قبل گفت: با سلام مطمئنا کار ...
 • .: صدرالله حدود 4 روز قبل گفت: سلام ما خریدارن زمینهای ...
 • .: شهروند.دشتستان. حدود 4 روز قبل گفت: هه هه .گندم وارداتی ...