امروز: يکشنبه 07 خرداد 1402
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 24 مهر 1401 - 10:32

 

اتحادخبر: چندین فرم مختلف اندام زنانه وجود دارد که باید فرم بدن خود را بر اساس آن‌ها شناخته و استایل‌هایی که مناسب هر کدام از آن‌ها است را تشخیص دهیم.

 

اتحادخبر: چندین فرم مختلف اندام زنانه وجود دارد که باید فرم بدن خود را بر اساس آن‌ها شناخته و استایل‌هایی که مناسب هر کدام از آن‌ها است را تشخیص دهیم.

 

 

به گزارش روزیاتو؛  انتخاب استایل نامناسب برای فرم بدن باعث می‌شود حتی با وجود انتخاب لباس‌های مناسب و شیک استایل خوبی نداشته باشیم. به همین منظور در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع مختلف فرم بدن زنانه و استایل‌های مناسب هر کدام از آن‌ها بپردازیم.

در این مطلب رایج‌ترین انواع فرم بدن زنانه را معرفی کرده و به بررسی این موضوع می‌پردازیم که هر فردی بدن منحصر به فردی دارد و برای اینکه احساس بهتری نسبت به استایل و تیپ خودتان داشته باشید نیازی به کاهش وزن یا تغییر دادن خودتان ندارید. اگرچه شناخت فرم بدن به انتخاب لباس‌هایی که ظاهر بهتری برایتان ایجاد می‌کنند کمک می‌کنند.

 

فرم بدن زنانه بیشتر به ژنتیک و ساختار استخوانی بدن بستگی دارد. با وجود اینکه با ورزش کردن و تنظیم سطح هورمون‌ها می‌توان کمی فرم بدن را تغییر داد اما به صورت پیش فرض توسط ساختار اسکلتی، چربی و ماهیچه‌ی از پیش توزیع شده در بدن تعیین می‌شود.

در صورتی که به دنبال شناخت فرم بدن خود هستید می‌توانید با اندازه‌گیری دور باسن، کمر و شانه‌ها آن را بشناسید. در ادامه نحوه‌ی تشحخیص فرم بدن را توضیح داده‌ایم.

 

انواع فرم بدن زنانه

انواع فرم بدن زنانه شامل مثلثی معکوس، مستطیلی، مثلثی یا گلابی شکل، ساعت شنی و گرد یا سیبی شکل هستند. در ادامه همه‌ی این انواع فرم بدن را توضیح می‌دهیم.

چگونه فرم بدن خود را تشخیص دهیم؟

۵ فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام

با وجود اینکه سبک زندگی و ورزش کردن می‌توانند اندام را تغییر دهند اما ساختار استخوان‌ها، توزیع و تناسب ماهیچه‌ها بیشتر ارثی هستند. پذیرفتن فرم بدن یکی از گام‌های مهم به سمت دوست داشتن خود است. لباس پوشیدن بر اساس فرم بدن به داشتن استایل مناسب و اعتماد به نفس بالاتر کمک می‌کند.

فرم بدن را می‌توان تنها با نگاه کردن خود در آینه متوجه شد، اما بهترین روش این است که یک سری اندازه‌گیری انجام دهید.

 

 • شانه‌ها؛ صاف و راحت بایستید و متر را دور قسمت بالا و دور پهن‌ترین قسمت شانه‌ی خود بپیچید.
 • سینه؛ به حالت عادی بایستید و متر را بدون فشار دادن سینه دور برآمده‌ترین قسمت آن بپیچید.
 • کمر؛ متر را دور باریک‌ترین قسمت کمر خود که اغلب در بالای شکم قرار دارد بپیچید.

پس از اندازه‌گیری قسمت‌های مختلف بدن می‌توانید فرم بدن خود را تشخیص داده و متناسب با آن لباس بپوشید. در ادامه انواع مختلف فرم بدن و لباس‌های مناسب برای هر کدام از آن‌ها توضیح داده شده‌اند.

۱. فرم بدنی مثلثی معکوس یا ورزشکاری

۵ فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام

در این فرم بدن، شانه‌ها پهن‌تر از لگن و باسن هستند. در صورتی که بالاتنه‌ پهن‌تر از پایین‌تنه باشد و شانه‌ها پهن‌تر از لگن و باسن باشند، فرم بدن مثلثی معکوس است. همچنین در این فرم بدن فاصله‌ی زیادی بین کمر و باسن وجود ندارد.

در صورتی که اندام مثلثی معکوس دارید از پوشیدن یقه‌های قایقی، لباس‌های دارای راه‌راه‌های درشت، تاپ‌های یقه گردنی، یقه‌های بزرگ و لباس‌هایی که طرح‌های درشتی در قسمت بالاتنه دارند اجتناب کنید.

 

در عوض به دنبال لباس‌هایی مانند دامن A-line یا شلوارهای پهن باشید که پایین‌تنه را برجسته کنند. بهترین مدل شلوار جینی که می‌توانید برای این اندام استفاده کنید شلوار جین boyfriend‌ است.

در صورتی که فرم بدنی مثلثی معکوس دارید برای شانه‌های پهن و صاف خود یقه‌های قایقی یا حتی دکلته را انتخاب کنید. همچنین به عنوان جایگزین می‌توانید تاپ‌های یقه هفت را انتخاب کنید که منجر به پهن‌تر دیده شدن عرض شانه‌ها نمی‌شوند.

 

۵ فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام

سعی کنید لباس‌های طرح‌دار یا رنگ روشن را در نیم‌تنه‌ی پایینی خود به کار ببرید تا پهنای باسن و ران‌ها با دامن‌ها و شلوارهای رنگی متعادل شود. به عنوان مثال یک سویشرت متناسب یا تاپ یقه هفت با دامن A-line به خوبی ست می‌شود، زیرا پهنای دامن با شانه‌ها هم عرض بوده و می‌تواند اندام مثلثی معکوس را متعادل سازد.

 

راهکار جایگزین دیگر نشان دادن پاهای لاغر با پوشیدن لگ یا شلوار جین به همراه تاپ کشیده‌ی بلند است. پیراهن‌های دارای دامن‌های فون، ترک و کلوش، شلوارهای جین گشاد، بوت کات و راسته برای این اندام مناسب هستند.

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که از پوشیدن کت‌های مربعی و کت‌هایی که اپل‌دار بوده یا روی شانه‌ی آن‌ها چین یا گیپور وجود دارد اجتناب کنید زیرا باعث می‌شوند بالاتنه‌ی شما حجیم‌تر به نظر برسد.

هدف نهایی اندام مثلثی معکوس حجم‌دهی به نیم‌تنه‌ی پایینی برای متوازن ساختن بدن است.

۲. فرم بدنی صاف یا مستطیلی

۵ فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام

در فرم بدنی مستطیلی پهنای شانه‌ها و باسن برابر است و بالاتنه و پایین تنه اندازه‌ی یکسانی دارند. در این اندام کمر پهن‌تر نیست و شانه‌ها و باسن در یک راستا قرار دارند. کمربند برای اندام مستطیلی شکل مناسب است. کمربندهای دور کمر، شلوارهای کمر پهن و کت‌های کمربنددار همگی گزینه‌های مناسبی هستند.

رنگ‌های تیره و طرح‌های عمودی پیراهن، کت و شلوار و کت اغلب باعث باریک‌تر نشان داده شدن کمر در این اندام می‌شوند. خط‌های منحنی‌ای که در راستای بدن یا در نیم‌تنه‌ی بالایی بدن وجود دارند می‌توانند خط منحنی‌ای را در بالاتنه ایجاد کنند که به صورت طبیعی وجود ندارد و پیراهن A-line یا دامن‌های لاله‌ای برای اندام‌های مستطیلی شکل بسیار مناسب هستند.

پیراهن‌های اندامی و دارای فرورفتگی به ویژه در صورتی که روی کمر تاکید داشته باشند به دلیل اینکه پایین خط کمر را کمی پر می‌کنند انتخاب‌های بسیار مناسبی به شمار می‌روند.

در صورتی که اندام مستطیلی بلند و لاغری دارید لباس‌هایی که اندام پرتری را برایتان ایجاد می‌کنند انتخاب‌های بهتری به شمار می‌روند. گاهی‌اوقات یک دامن یا پیراهن چین‌دار لباسی است که ظاهری بسیار زنانه ایجاد می‌کند.

اکسسوری‌هایی مانند کمربند، گردنبند و اکسسوری‌های بزرگ دیگر می‌توانند توجه بسیاری را به بالاتنه و کمر جلب کنند اما در صورتی که دوست ندارید از کمربند استفاده کنید می‌توانید یک تونیک A-line به همراه لگ بپوشید یا یک بافت سبک وزن طرح‌دار بلندتر از تونیک یا کت کوتاه متناسب را به استایل خود اضافه کنید.

علاوه بر این امکان حجم‌دهی به بالاتنه با اضافه کردن پد شانه یا داشتن آستین‌های متناسب هم وجود دارد.در صورتی که اندام مستطیلی دارید باید از پوشیدن لباس‌هایی که خیلی راسته هستند مانند کت‌های راسته یا شلوارهای راسته اجتناب کنید.

پارچه‌های نرم‌تر برای این اندام مناسب‌تر هستند زیرا می‌توانند به خوبی جلوه‌ی کمربند را نشان داده و توجه را به سمت کمر جلب کنند.

در صورتی که اندام مستطیلی دارید همه‌ی انواع شلوار را می‌توانید استفاده کنید. شلوار گشاد یا متناسب و هر مدل شلواری که حتی منحنی‌های بدنتان را برجسته کند هم برای اندام مستطیلی مناسب هستند.

شلوار جین‌های فاق بلند بهترین انتخاب هستند زیرا باعث برجستگی بیشتر کمر شده و همچنین با اضافه کردن کمربند به آن‌ها هم می‌توانید تاکید بیشتری روی کمر ایجاد کنید.

۳. فرم بدنی مثلثی، قاشقی یا گلابی شکل

۵ فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام

فرم بدنی گلابی شکل یا مثلثی به این صورت است که در آن لگن و باسن پهن‌تر بوده و قسمت بالاتنه باریک‌تر است. اندام مثلثی یا گلابی شکل با پایین‌تنه‌ی پهن‌تر شناخته می‌شود بنابراین در آن باسن، لگن و ران‌ها پهن‌تر بوده و نیم‌تنه‌ی بالایی باریک‌تر است.

در این فرم بدن باید توجه را به سمت نیم‌تنه‌ی بالایی جلب کنید. این کار را می‌توان با انتخاب طرح‌ها یا رنگ‌های روشن‌تر برای بالاتنه انجام داد. یقه‌های پهن‌تر مانند یقه‌های قایقی و دلبری شانه‌ها را پهن‌تر نشان می‌دهند.

علاوه بر این می‌توان لایه‌هایی را به بالاتنه اضافه کرد تا بالاتنه حجم بیشتری داشته باشد. پیراهن‌ها باید بلندی متناسبی داشته و بلندی آن‌ها تا روی میانه‌ی باسن باشد. در صورت داشتن اندام گلابی شکل از پوشیدن پیراهن‌های خیلی بزرگ اجتناب کنید. همچنین می‌توانید از رنگ‌های تیره برای پایین تنه برای لاغرتر نشان دادن ران‌ها هم استفاده کنید.

دامن‌ها، پیراهن‌ها یا شلوارهای بلندتر به سرعت می‌توانند چربی و پر بودن قسمت لگن و باسن را پنهان کنند بنابراین سعی کنید پارچه‌های لختی که روی باسن و ران‌ها قرار می‌گیرند را انتخاب کنید. پیراهن‌های با بلندی متوسط و A-line می‌توانند بالاتنه و باسن را تخت‌تر نشان داده و به زیبایی روی باسن و ران‌ها قرار بگیرند.

علاوه بر این حتما مطمئن شوید که برای قسمت بالاتنه‌ی خود لباس متناسبی را انتخاب کنید. به این منظور از پارچه‌های محکم و ساختارمندی که شکل خود را حفظ می‌کنند را استفاده کنید.

یقه‌های قایقی، اکسسوری‌هایی مانند روسری و گردنبند، طرح‌های درشت و لباس‌های طرح‌دار و لایه‌ لایه می‌توانند جذابیت بیشتری را به بالاتنه اضافه کنند زیرا منجر به ایجاد توازن با پایین‌تنه می‌شوند. پیراهن‌های رنگ روشن و کت متناسب یقه‌دار نمونه‌هایی از انتخاب‌های مناسب هستند.

همچنین بلوز پف‌دار یا دارای آستین‌های کپ می‌توانند به توازن قسمت بالای بدن کمک کنند. بیشتر از تمرکز روی قسمت پایینی کمر سعی کنید لباسی تهیه کنید که آستین‌های چین‌دار، جمع‌ شده یا پهن داشته باشد که بلندی آن‌ها تا آرنج یا نیمه‌ی بالایی بازو باشد. پیراهن‌های چین‌دار دکلته می‌توانند به بالای سینه‌ها حجم بدهند.

افرادی که اندام مثلثی شکل دارند در پیدا کردن شلوار متناسب با مشکل مواجه می‌شوند، اما با دنبال کردن قانون طلایی‌ای که در ادامه بیان می‌کنیم این کار آسان می‌شود.

شلواری را انتخاب کنید که برای پهن‌ترین قسمت بدن یعنی باسن و کمر متناسب باشد. دامن‌ها، پیراهن‌ها و تونیک‌های A-line، لخت و ترک انتخاب‌های بسیار مناسبی هستند زیرا بدن را متوازن ساخته و اختلاف بین سینه‌ها و باسن را به حداقل می‌رسانند.

هدف نهایی در این اندام حجم دادن به نیم‌تنه‌ی بالا با استفاده کردن از پارچه‌ی ساختارمند و متناسب است.

۴. فرم بدنی ساعت شنی

فرم بدنی ساعت شنی به این صورت است که در آن پهنای شانه‌ها و باسن یکسان بوده و کمر باریک‌تر است. در صورتی که این اندام را دارید باید کمر را برجسته‌تر کنید، زیرا کمر باریک‌ترین قسمت بدنتان است.

همچنین باید از پوشیدن لباس‌های گشادی که باعث شلخته به نظر رسیدن می‌شوند اجتناب کنید. یقه‌های قایقی یا یقه‌های هفت برای این اندام مناسب بوده و نباید از یقه‌هایی مانند یقه اسکی که بلند هستند استفاده کنید.

علاوه بر این باید به دنبال شلوارهایی باشید که به جای جیب‌های درزدار و عمیق، جیب‌های زاویه‌دار داشته باشند؛ زیرا در این صورت باعث کشیدگی شلوار در قسمت باسن نشده و آن ناحیه را چروک نمی‌کنند. شلوارهای بدون جیب هم انتخاب‌های مناسبی برای این افراد هستند.

اندام‌های ساعت شنی اغلب جزو اندام‌های ایدئآل خانم‌ها به شمار رفته و مربی‌های ورزشی خانم‌ها را تشویق می‌کنند برای داشتن زنانه‌ترین اندام ممکن سعی کنند بدن خود را به شکل ساعت شنی در بیاورند.

در صورتی که فرم بدنیتان ساعت شنی است شلوار جین‌های فاق بلند، به همراه تاپ‌ها یا بلوزهایی که رنگ متضادی دارند بپوشید.

اگر بالا تنه‌ی بلندی دارید و بین سینه‌ها و باسنتان فاصله‌ی زیادی وجود داردمی‌توانید از کمربندهای پهن هم استفاده کنید. پیراهن اندامی برش‌دار قسمت‌های سینه و باسن را برجسته‌تر می‌سازد. همچنین دامن‌های مدادی، شلوارهای اندامی و کت‌های کوتاه هم انتخاب‌های مناسبی به شمار می‌روند.

اما اگر بالاتنه‌ی کوتاهی دارید یعنی فاصله‌ی بین سینه و باسنتان کم است لباس‌های یکسره‌ای که اندامتان را برجسته کرده اما قسمت میانی بدنتان را کشیده‌تر می‌سازند، مناسب هستند.

تکنیک مناسب دیگر این است که همه‌ی لباس‌های خود را از یک رنگ انتخاب کرده، کمربندهای باریک ببندید و از لباس رویی اندامی مانند مانتو یا کت اندامی استفاده کنید.

هدف نهایی اندام ساعت شنی برجسته‌سازی و تاکید کردن روی کمر است.

۵. فرم بدنی گرد، بیضی یا سیبی شکل

۵ فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام

فرم بدنی سیبی شکل به این صورت است که بالاتنه پهن‌تر بوده، کمر برجستگی خاصی ندارد و پاها لاغرتر هستند. فرم بدنی گرد به بالاتنه‌ی بزرگ‌تر از پایین تنه معروف است.

ممکن است خرید لباس برای این فرم بدنی دشوار باشد زیرا تمایل به سمت خرید لباس‌های اورسایز برای جبران پهن‌تر بودن قسمت بالاتنه است. لباس پوشیدن متناسب به این مساله کمک می‌کند.

در صورتی که اندام سیبی شکل دارید سعی کنید بلوزها و کت‌های خود را راسته و ساده انتخاب کنید. نباید لباسی که انتخاب می‌کنید جزئیات زیادی داشته باشد که توجه بسیاری را جلب کند. باید به دنبال داشتن اندام متوازن باشید این بدان معنا است که لباس انتخابیتان باید متناسب بوده و نباید خیلی تنگ باشند.

بهترین شلوار جین برای این فرم بدن شلوار جین اندامی راسته است، زیرا باعث برجسته‌تر نشان داده شدن پاها شده و کمی هم روی کمر تاکید ایجاد می‌کند. برای متعادل ساختن استایل غیررسمی به ذنبال سویشرت یا بلوز گشادتر باشید.

در این فرم بدن همه‌ی قسمت‌های بدن گرد هستند و می‌توانید روی برجسته‌سازی قسمت‌های کوچکتر مانند بالای سینه، یقه، پایین بازوها و پایین پاها تمرکز کنید.

علاوه بر این در این استایل ممکن است افراد بالاتنه‌ و پایین تنه‌ی کوچک‌تری در مقایسه با قسمت میانی بدنشان داشته باشند. همچنین پاها ممکن است لاغر باشند.

افراد دارای اندام سیبی شکل، فرم بدن زنانه‌ی توپری دارند. بهترین کار برای این افراد دوختن لباس‌های متناسب با خطوط منحنی بدنشان برای بهبود ظاهر است.

پارچه‌هایی که خطوط ساده دارند مانند پیراهن‌هایی که در قسمت کمر خمیدگی ملایمی دارند یا طیف رنگی آن‌ها در بالا و پایین مشابه است انتخاب‌های مناسبی برای این افراد به شمار می‌روند.

هنگامی که لباس بالاتنه و شلوار هر دو از رنگ‌های تیره و در مدل‌های بوت کات یا اندامی باشند لباس بالاتنه هم مرتب‌تر به نظر می‌رسد. در این اندام ساده‌ی منحنی خطی می‌توان از لباس‌های دارای پارچه‌ی نرمی که بلند بوده یا تاپ آن‌ها دارای فرورفتگی است استفاده کرد.

همچنین بافت‌های بلند آبشاری یکی از راه‌های عالی برای اضافه کردن خطوط طرح‌دار به استایل خود در قسمت‌هایی است که تو رفتگی کمی دارد. همچنین می‌توان از یک بلوز بدون دکمه‌ی بلند سبک وزن، رویه یا تونیک جلو باز که هیچ حجم یا وزن خاصی را اضافه نمی‌کنند، اما قسمت سینه‌ها را برجسته‌تر می‌سازند هم استفاده کرد.

مطمئن شوید که پاهای لاغر و کشیده‌، گردن، بالای سینه، آرنج تا مچ و دست‌های خود را برجسته کنید. سعی کنید از پیراهن‌های A-line‌ای که که پارچه‌ی آن‌ها شکل خود را حفظ کرده و روی پهلوها و شکم به صورت لخت قرار می‌گیرد استفاده کنید.

چگونه با استفاده از قوانین لباس پوشیدن متناسب استایل بهتری داشته باشیم؟

۵ فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام

با وجود اینکه فرم بدن بسیار مهم است و برای هر کدام از انواع فرم بدن نکات خاص و منحصر به فردی وجود دارد اما توجه به برخی نکات کلی هم ضروری است.

در ادامه چند نکته‌ی اساسی برای داشتن استایل بهتر را معرفی می‌کنیم.

 • لباس‌هایی که اندازه‌ی آن‌ها برایتان متناسب نیست را انتخاب نکنید. هنگامی که لباس‌های خیلی کوچک می‌خرید نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و کارایی زیادی نخواهد داشت.
 • کمد لباسی ایجاد کنید که همه‌ی موارد اساسی برای بسیاری از استایل‌ها را داشته باشد.
 • لباس‌ها را فقط به دلیل اینکه تخفیف دارند نخرید. سعی نکنید در یک مرحله حجم انبوهی از لباس‌ها را بخرید و لباس‌هایی که عینا مانند هم هستند را هم خریداری نکنید. با این کار از استایل شخصی خودتان دور شده و هنگام تصمیم‌گیری برای لباس پوشیدن با مشکل مواجه می‌شوید.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • "فردوس" مرکز درمانی که حال بیماران در آن خوب می شود/ ویزیت و خدمات رایگان به ایتام و خانواده های نیازمند
 • برگزاری کلاس های آمادگی قبل از زایمان در هفته جوانی جمعیت + تصاویر
 • بازدید فرماندار دشتستان از پروژه های عمران شهری آب پخش / تصاویر
 • ملاحظاتی بر راه اندازی اندیشکده های حکمرانی استانی
 • از خانواده شهید هندیزاده در اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر تقدیر و تجلیل بعمل آمد
 • بوشهر به یک رنسانس فکری نیازمند است
 • آنچه بر دوش مجلس یازدهم سنگینی می کند
 • برپایی میز ارتباطات مردمی تامین اجتماعی در مصلای نماز جمعه شهرستان بوشهر
 • عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز1402/03/06
 • قیمت محصولات ایران خودرو امروز شنبه شش خرداد ۱۴۰۲
 • تقدیر از مدیر شعب و رؤسای شعب کنگان و جم بانک توسعه تعاون بوشهر
 • مشکل شهرصدرا چند مدیریتی است
 • مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر مدیر برتر گفتمان‌ساز جوانی جمعیت شد
 • این کفش ۳.۵ میلیون دلار ارزش دارد/ عکس
 • آزادی ۲۰۰ محبوس زندان‌های فارس در قالب طرح نذر رهایی
 • شهردار دالکی انتخاب شد / جزئیات
 • مراسم بزرگداشت هفته ملی جمعیت در شهر برازجان برگزار شد/تصاویر اتحاد خبر
 • گام موثر و چشمگیری در دشتستان برداشته نشده
 • استفاده از افراد همسو به جای افراد متخصص/ هنرمندان دلزده و ناامیدند و اماکن فرسوده و ناکارآمد
 • بررسی پروژه پل دره آردو و تکمیل بلوار سعادت(بلوار ۵۰ متری) در دستور کار شهرداری برازجان قرار گرفت
 • بازدید فرماندار از بخش ها و روستاها در حد بازدید و عکس گرفتن نباشد/ بیمارستان ۱۷ شهریور ، راه گیسکان و سد دالکی از اولویت های فرماندار باشد
 • "فردوس" مرکز درمانی که حال بیماران در آن خوب می شود/ ویزیت و خدمات رایگان به ایتام و خانواده های نیازمند
 • حضور میدانی و بازدید از مناطق مختلف شهرستان نقطه قوت ایشان است/ فرماندار زیر بار تحمیل مدیران ضعیف نرود
 • قطعی شدن حضور یک کاندیدای انقلابی در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم
 • ۸۰۰میلیارد تومان اعتبار برای کریدور دالکی به کنارتخته/ به ۱۹۸ روستای دشتستان شخصا سر زدم/ پیگیر کمبود سیلندر گاز هستیم
 • فرماندار حداقل باید حرف هنرمندان رو می شنید/ تخصیص بودجه و حمایت از هنرمندان در اولویت فرماندار باشد
 • از نقاط قوت فرماندار سرکشی مستمر به روستاهای دورافتاده است / دسترسی سخت فعالین اجتماعی به فرماندار
 • در فتح خرمشهر عراقی ها غافلگیر شدند/ در جبهه حداقل سه بار مرگ را با چشم هایم دیدم/ ما چیزی جز سرافرازی خاکمان نمی خواهیم
 • چه کسی به ما حمله می کند!؟
 • پیام تبریک شهردار برازجان به ده نفر پرسنل دشتستانی ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی راهبردی ارتش
 • اولین دورهمی همکاران و همراهان اتحاد جنوب در سال 402 / تصاویر
 • گل‌های آل‌کثیر نشانه نشاط پرسپولیس است/ قهرمانی شوخی ندارد
 • معارفه سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر / تصاویر
 • امدادگری عشق است/ بخاطرسرطان مادرم وارد هلال احمر شدم/ امدادگر باید آموزش دیده، خونسرد و خلاق باشد
 • کمبود سیلندر گاز و دعوا و درگیری
 • بازگشت رسمی وحید مصدق به شورای اسلامی شهر برازجان/ تصاویر معارفه
 • برگزاری سومین سالگرد درگذشت استاد فرج الله کمالی/ تصاویر اتحاد خبر
 • تولد نوزاد زیباترین لحظه ایست که ماماها تجربه اش می کنند/ ماماها جان دو نفر را نجات می دهند/ چرا سختی کار شامل ماماها نمی شود؟
 • میرآب، حقابه، طالبان!
 • دستگیری قاتل فراری به ضرب گلوله
 • سرپرست شهرداری و شهردار سعدآباد انتخاب شدند / جزئیات
 • نارضایتی‌های کارگران پارس جنوبی به شکل مطلوب مدیریت می‌شود
 • در حوزه ورزش انتظار بیشتری از فرماندار می رفت/ معاونان فرماندار را قوی ندیدم
 • شهردار دالکی انتخاب شد / جزئیات
 • رالی خانوادگی بازنشستگان در بوشهر برگزار شد
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 24 ساعت قبل گفت: به به خیلی هم ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 24 ساعت قبل گفت: با سلام و خداقوت ...
 • .: هادی پور 1 روز قبل گفت: احسنت جناب خواجه حسنی ...
 • .: شولی حدود 4 روز قبل گفت: سلام و درود به ...
 • .: دشتستانی حدود 4 روز قبل گفت: درود به آقای ضیا ...
 • .: زیارتی حدود 4 روز قبل گفت: درود. جناب مجاهد به ...
 • .: محمود حدود 4 روز قبل گفت: کاش همسو بودن/ کم ...
 • .: حسن حدود 4 روز قبل گفت: یاد دوره پرفروغ سید ...
 • .: حسن حدود 4 روز قبل گفت: هنر و فرهنگ و ...
 • .: سلام حدود 5 روز قبل گفت: خدا قوت به دکتر ...