امروز: شنبه 16 مهر 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 31 شهريور 1401 - 11:18
مرفاوی:

اتحادخبر: سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: برای صعود به جام جهانی نیاز به اردو و بازی‌های دوستانه با تیم‌های خارجی داریم.

 

اتحادخبر: سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: برای صعود به جام جهانی نیاز به اردو و بازی‌های دوستانه با تیم‌های خارجی داریم.

مرفاوی: هدف ابتدایی ما صعود به جام جهانی است/ با کی‌روش یا هر مربی دیگری نباید توقعات را بالا برد

به گزارش مشرق، صمد مرفاوی درباره برتری تیم ملی فوتبال جوانان کشورمان مقابل قرقیزستان، امارات و برونئی و صعود به مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا، اظهار داشت: شرایط مسابقات خوب بود زیرا همه تیم‌ها با هدف صعود در مرحله مقدماتی حاضر می‌شوند. سطح فوتبال قرقیزستان و امارات نسبت به قبل خیلی بهتر شده و حتی برونئی که دنبال پیشرفت است، تیم‌ خوبی بود ولی ما هم توانمندی خودمان را داشتیم. بچه‌ها به لحاظ فنی، روحی و روانی در وضعیت خیلی خوبی بودند و خیلی قدرتمند ظاهر شدیم. در نهایت هم توانستیم رتبه اول گروه را به دست آوریم.

* نیاز به اردوها و بازی‌های دوستانه خارجی داریم

وی درمورد اینکه تیم ملی جوانان برای حضور قدرتمندانه در رقابت‌های مرحله نهایی قهرمانی آسیا نیاز به حمایت و پشتیبانی بهتری دارد، گفت: پیش از این هم گفته بودم اگر قرار است شرایط خوبی داشته باشیم و با کسب نتایج خوب، به جام جهانی صعود کنیم، باید از تیم حمایت‌های لازم صورت بگیرد و بازی‌های تدارکاتی و اردوهای خوبی برگزار کنیم. اگر این اردوها و بازی‌های دوستانه خارج از ایران باشد چه بهتر. بازیکنان باید به شرایط سخت عادت کنند تا بتوانیم در دیدارهای نهایی که سخت‌تر از مقدماتی است، خوب ظاهر شویم.

سرمربی تیم ملی جوانان کشورمان عنوان کرد: برنامه‌های خود را  تا حدودی در اختیار تیم جوانان قرار داده‌ایم اما باید فدراسیون و کمیته جوانان کمک‌ها و حمایت‌های لازم را انجام بدهند تا تیم با تدارک بهتر و شرایط خیلی بالاتر وارد مسابقات مرحله نهایی شود.

* فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد من مختار است

مرفاوی درخصوص اینکه با توجه به اتمام قراردادش پس از مرحله مقدماتی، آیا تاکنون صحبتی با مسئولان فدراسیون برای تمدید قرارداد نداشته است، گفت: تاکنون هیچ صحبتی انجام نداده‌ایم و باید دید مسئولان چه تصمیمی می‌گیرند. فدراسیون فوتبال مختار و آزاد است هر کاری انجام بدهد.

وی درباره برنامه‌هایش برای حضور تیم ملی جوانان در مرحله نهایی قهرمانی آسیا، توضیح داد: صد در صد برنامه‌های خودمان را داریم. اگر بنا به ادامه کار باشد، آنها را کامل در اختیار فدراسیون می‌گذاریم و امیدوارم بتوانیم آنها را عملی کنیم.

* درهای تیم ملی روی همه بازیکنان باز است

سرمربی تیم ملی جوانان درمورد اینکه آیا نفرات جدیدی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، ارزیابی خواهد کرد، گفت: قبل از مسابقات مقدماتی حدود سه ماه کار کردیم که 15 روز آن برای استعدادیابی و تست نفرات بود. در دو ماه و نیم باقی مانده تیم را جمع کرده، تمرینات را انجام دادیم و به مسابقات کافا و مقدماتی قهرمانی آسیا رفتیم. بازیکنان فعلی کاملا با تفکرات ما آشنا هستند و برای مسابقات قرقیزستان از لحاظ جسمانی، کاملا آماده بودند. طبیعی است برای ادامه کار به دلیل در میان بودن منافع ملی، باید از تمام ظرفیت‌ موجود به لحاظ بازیکن استفاده کنیم.

مرفاوی تصریح کرد: اگر قرار باشد در تیم بمانیم، به نقاط مختلف می‌رویم و بازی‌های مختلف را می‌بینیم تا جایی که لازم باشد و در برخی پست‌ها که تشخیص بدهیم، نیاز داریم نفرات جدید را اضافه خواهیم کرد. درهای تیم ملی روی هر بازیکنی که بتواند به تیم کشورش کمک کند و تاثیرگذار باشد، باز است.

* هدف ابتدایی ما صعود به جام جهانی است

وی درمورد اینکه آیا هدف تیم جوانان فقط صعود به جام جهانی است یا دنبال کسب قهرمانی هم هستند، پاسخ داد:‌ وقتی وارد مسابقات شویم، هدف اول ما صعود به جام جهانی است. پس از رسیدن به آن هدف به سمت قهرمانی می‌رویم.

* کسب 9 امتیاز و گل نخوردن هدف ما در قرقیزستان بود

سرمربی تیم ملی جوانان درباره شرایط نامناسب میزبانی قرقیزستان، عنوان کرد: شرایط زیاد بد نبود اما خیلی هم خوب نبود. میزبانی قرقیزستان معمولی بود اما ما هدف داشتیم. از روز اولی که به بیشکک رفتیم، به بازیکنان گفتیم می‌خواهیم 9 امتیاز بگیریم و نباید هیچ گلی دریافت کنیم. با تلاش بازیکنان و کادرفنی به هر دو هدفمان رسیدیم.

* با وجود حساسیت روی نام‌ها باید از تیم ملی و کی‌روش حمایت کنیم

مرفاوی درباره شرایط تیم ملی پس از بازگشت کارلوس کی‌روش، گفت: تیم ملی شرایط عادی دارد. یک مربی رفته و یک مربی دیگر آمده و این موضوع در فوتبال دنیا طبیعی است. شاید حساسیت‌هایی روی نام‌ها وجود داشته باشد اما موضوع مهم موفقیت تیم ملی در جام جهانی است. همه ما به عنوان یک ایرانی باید از تیم ملی و سرمربی‌اش حمایت کنیم. شخص مهم نیست. اینکه قبلا چه اتفاقی افتاد و الان چه اتفاقی افتاده نیز مهم نیست. اکنون شرایط تیم ملی به لحاظ فنی همین است و باید به آن کمک کرد.

وی درمورد اینکه آیا کی‌روش در مقطع فعلی می‌تواند در تیم ملی کارآمد باشد، توضیح داد: ما نباید درباره مربی تیم ملی نظر بدهیم زیرا او سرمربی تیم بزرگسالان است و در سطح بالایی هم مربیگری کرده است. نظر دادن درباره یک مربی کار ما مربیان نیست. هرکسی تفکرات و استراتژی خودش را دارد و باید به آن احترام گذاشت.

* از تعامل و تبادل اطلاعات با کی‌روش استقبال  می‌کنم

سرمربی تیم ملی جوانان درمورد اینکه آیا پس از بازگشت تیم ملی به ایران، جلسه‌ای برای برقراری تعامل بین تیم جوانان و بزرگسالان با کی‌روش برگزار خواهد کرد، گفت: هنوز فرصت و شرایطی فراهم نشده تا درباره ایجاد تعامل و ارتباط با هم صحبت کنیم. اگر فدراسیون در آینده این شرایط را فراهم کند، تبادل نظر و اطلاعات خیلی خوب است و هر مربی‌ای مثل من از آن استقبال می‌کند. 

* با کی‌روش یا هر مربی دیگری نباید توقعات را بی‌خود از تیم ملی بالا برد

مرفاوی درباره اینکه آیا با حضور کارلوس کی‌روش می‌توان با قاطعیت از صعود تیم ملی به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی صحبت کرد، پاسخ داد: اصلا چنین چیزی نیست و نباید بی‌خود انتظارات را بالا برد. گروه ما آسان نیست و با کی‌روش یا هر مربی دیگری، نباید راحت بگوییم باید بالا بیاییم. همه تیم‌ها در جام جهانی با تمام امکانات و توان خود در شرکت می‌کنند. به همین دلیل درست نیست از حالا انتظارات را بالا برده و بگوییم باید با کی‌روش صعود کنیم. حتی اگر اسکوچیچ و هر مربی دیگری هم اکنون سرمربی ما بود، نباید چنین کاری انجام می‌دادیم. 

وی اضافه کرد: فوتبال جهان اکنون خیلی پیچیده شده و اینکه بخواهیم درباره مسائل فنی و قطعی بودن صعود صحبت کنیم، کار درستی نیست. بازیکنان و تیم خوبی داریم ولی رقیبان ما هم ننشسته‌اند که ما پیشرفت کنیم و آنها درجا بزنند و پایین بیایند. به همین دلیل کار خیلی سخت است.

* دیدار با اروگوئه و سنگال در آماده سازی تیم ملی خیلی تاثیرگذار است

مهاجم اسبق تیم ملی کشورمان درمورد اینکه دیدار با اروگوئه و سنگال تا چه اندازه به آماده‌سازی تیم ملی برای جام جهانی کمک خواهد کرد، گفت: سنگال مانند هر تیم آفریقایی دیگری فوتبال فیزیکی بازی می‌کند. اروگوئه هم فرم فیزیکی و خاص خودش را دارد. دو دوره قهرمانی جهان در سابقه‌اش دیده می‌شود. هر دو بازی محک خیلی خوب، مفید و تاثیرگذاری برای تیم ملی ما است.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • بیماری‌های قلبی و عروقی مهم‌ترین عامل مرگ‌ومیر در بین افراد جامعه است
 • هدف اصلی استکبار جهانی از راه اندازی جنگ هشت ساله به زانو درآوردن انقلاب نوپای اسلامی بود/رسانه مهمترین ابزار سلطه گری مستکبران بر ملت هاست
 • عناوین روزنامه‌های امروز1401/07/12
 • برخورد مرگبار خودروی ال ۹۰ با عابر پیاده در برازجان
 • قیمت انواع ماهی و میگو خلیج‌فارس در استان بوشهر+ جدول
 • بررسی عملکرد دهیاری ها و معرفی دهیار نمونه بخش سعدآباد
 • رفع تصرف ۱۴ مورد تجاوز به حریم رودخانه‌ها در دشتستان
 • صعود گروه کوهنوردی آزاد برازجان به قله علم کوه / تصاویر
 • پیام تبریک شهردار برازجان به مناسبت روز فراجا
 • نسخه اینترنتی هفته نامه اتحاد جنوب/شماره 1213
 • استوری تازه علی کریمی درباره شعارهای معترضان
 • تقدیر شهردار برازجان از پرسنل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی به مناسبت روز جهانی آتش‌نشانی
 • جشنواره ماهیگیری زنان در بوشهر برگزار شد
 • مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات در بوشهر تمدید شد
 • محموله بزرگ پمپ آب در دشتستان زمین‌گیر شد
 • سه خودکشی طی ۱۰ روز اخیر در برازجان
 • هفت سال در جبهه بودم و 11 گردان را فرماندهی کردم/ بعضی وقتها چهار نفر از خانواده در جبهه بودیم/ بنیان گذار عملیات برون مرزی درخاک عراق بودم
 • همایش پیاده روی ولایت در برازجان برگزار شد / تصاویر اختصاصی اتحاد خبر
 • شما در کانادا، ما در صفِ قرعه‌کشی خودرو؟!
 • موکب حضرت فاطمه الزهرا(س) شهر چغادک در عراق/ تصاویر
 • ضرورت تحوّل نظام آموزشی
 • جان برازجان احساس خطر کنید
 • آشنایی با مداحان و مرثیه سرایان اباعبدالله الحسین (ع) برازجان
 • با این مردم، نامردمی نکنید
 • برگزاری مسابقات آزاد و استعداد یابی استان به میزبانی دشتستان
 • رضا صابری مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان بوشهر شد
 • حضور زائران نیجریه ای در موکب فاطمه الزهرا(س) چغادک در نجف اشرف/ تصاویر
 • احداث دیوار حفاظتی رودخانه‌ی فصلی
 • تعزیه روستای زیارت با تغییر و تحولاتی در متن و اجرا/ اجرای تعزیه کاروانی
 • تقدیر کارشناسان دفتر امور شهری و شوراهای استانداری از اقدامات شهردار سعدآباد