امروز: يکشنبه 21 خرداد 1402
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 20 شهريور 1401 - 07:53
مدیر گروه امور سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس:

اتحادخبر: مدیر گروه امور سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس گفت: بزرگداشت سینما از ۶ تا ۱۲ مهرماه، هر روزه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ با پخش فیلم های سینمایی مختلف در شیراز برگزار خواهد شد.

اتحادخبر: مدیر گروه امور سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس گفت: بزرگداشت سینما از ۶ تا ۱۲ مهرماه، هر روزه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ با پخش فیلم های سینمایی مختلف در شیراز برگزار خواهد شد.

بزرگداشت سینمای ایران از ۶ مهر ماه در شیراز برگزار می شود

به گزارش  مهر، روح الله رنجبری در آستانه فرارسیدن ۲۱ شهریور، روز سینما گفت: سینما را باید در سه بخش جداگانه آموزش، ساخت و پخش نگریست؛ چراکه اگر هر کدام از این سه بخش نباشد، یک پای این هنر می‌لنگد.

وی با یادآوری پاسداشت هنر صنعت سینما در فارس، افزود: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، از ۲۱ شهریورماه، به بازدید و پاسداشت تلاش‌های دست‌اندرکاران و پویش‌گران این هنرصنعت همچون سینمادارها، آموزشگاه‌ها و شرکت‌های فیلم‌سازی خواهیم پرداخت.

مدیرگروه امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه رویدادهای پایانی بزرگداشت سینما از ۶ تا ۱۲ مهرماه، هر روزه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ برگزار خواهد شد، ادامه داد: نمایش فیلم‌های برگزیده فیلم‌سازان استان فارسی همراه با آئین گشایش نمایشگاه آثار عکاسان پویای استان فارس، ۶ مهرماه جاری برگزار می‌شود.

وی شب‌های فیلم‌ساز را در راستای پخش فیلم‌های برگزیده استان فارس از رویدادهای مهم امسال دانست که سه فیلم قمارباز، قیچی و کله سرخ از کریم لک‌زاده در ۷ مهرماه و دو فیلم مستند نو و داستانی دور و دورتر از احسان شادمانی روز ۱۱ مهرماه به نمایش درخواهند آمد. همچنین ۹ مهرماه نیز برخی دیگر از فیلم‌های برگزیده فیلم‌سازان استان فارس در در سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به نمایش در می‌آیند.

رنجبری برگزاری دو کارگاه آموزشی فیلم‌نامه در مستند را ۸ مهرماه و کارگاه آموزشی عکاسی مستند اجتماعی با عکاسی جامعه‌شناختی را ۱۰ مهرماه در سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس دانست.

گفتنی است، آئین پایانی هفته فیلم و عکس، ۱۲ مهرماه با گرامی‌داشت دو هنرمند شهید و پاسداشت تلاش‌های عکاسان و فیلم‌سازان و پیشکسوتان سینما در سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار می‌شود

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 6 ساعت قبل گفت: با سلام حادثه ها ...
 • .: جواد حدود 15 ساعت قبل گفت: تناقض در گفتار شما ...
 • .: علی حدود 22 ساعت قبل گفت: با سلام . چرا ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق 1 روز قبل گفت: با سلام چقدر کیف ...
 • .: بهنام حدود 2 روز قبل گفت: کاملا مشخصه که این ...
 • .: پاکدخت حدود 2 روز قبل گفت: این عکس گلشیفته فراهانی ...
 • .: برازجان حدود 3 روز قبل گفت: درود بر آقای زاهدی ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 3 روز قبل گفت: با سلام مطمئنا کار ...
 • .: صدرالله حدود 4 روز قبل گفت: سلام ما خریدارن زمینهای ...
 • .: شهروند.دشتستان. حدود 4 روز قبل گفت: هه هه .گندم وارداتی ...