امروز: شنبه 05 آذر 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 30 مرداد 1401 - 16:09
اختصاصی اتحادخبر؛

اتحادخبر-محمد رضا سنایی:برنامه پاتوق و شبانه های محرم عنوان برنامه های زنده ای بود که من  وخانواده ام در دهه اول ماه محرم هر شب مشتاقانه از صفحه  پاتوق دشتستانی ها  با تهیه کنندگی جناب آقای رضا حسینی  نظاره گر آن بودیم . چرا که آن برنامه ها  زیبا و در عین حال پرمحتوا بود که مخاطبین بسیاری را به خود جذب می نمود .یکی از نکات برجسته برنامه تجدید خاطراتی بود ...

تجدید خاطرات با شبانه های محرم

محمد رضا سنایی:


برنامه پاتوق و شبانه های محرم عنوان برنامه های زنده ای بود که من  وخانواده ام در دهه اول ماه محرم هر شب مشتاقانه از صفحه  پاتوق دشتستانی ها  با تهیه کنندگی جناب آقای رضا حسینی  نظاره گر آن بودیم . چرا که آن برنامه ها  زیبا و در عین حال پرمحتوا بود که مخاطبین بسیاری را به خود جذب می نمود .
یکی از نکات برجسته برنامه تجدید خاطراتی بود برای بینندگان گرامی تا  مراسم محرم در سالها و دهه های گذشته که در محله های مختلف برازجان برگزار می گردید به نوعی برای آنها تداعی شود. دیگر اینکه مهمانان برنامه از موارد خرافی و تحریف شده عاشورا پرهیز کرده و بیشتر از اهداف عاشورا سخن ها گفتند. بزرگوارانی همچون جناب دکتر صداقت ،جناب دکتر صفوی و جناب آقای دهقان سخنان ارزنده ای در قالب برنامه بیان فرمودند که بسیار مورد استقبال مخاطبین واقع گردید ونیز نوحه سرایان سرکار خانم ها شجاع الدین و سرکار خانم زارع و  جناب آقای ابراهیمی با اجرای تعزیه خوانی که ریشه ای عمیق در فرهنگ عاشورایی و موسیقی محلی ما دارد نظر مخاطبین را به خود جذب نمودند که این جذابیت در اجرای برنامه ها از استان فراتر رفت و مهمانانی از دیگر نقاط کشور در این برنامه شرکت و مطالب ارزنده فرهنگ عاشورایی را عنوان نمودند .از  جمله استاد عزیز و گرانقدر عمو صفر از خطه شمال آواهای عاشورایی را با  نوای ساز اجرا  میکرد که باعث جذابیت بیشتر برنامه گردید. تا جایی که خانواده اینجانب برای دیدن تمامی برنامه های شب های دهه محرم پاتوق دشتستانی ها  وقت گذاشته و اولویت را به دیدن این  برنامه می دادند و با برنامه ریزی که داشتند حتی مهمانی ها هم با برنامه های پاتوق تداخل نداشته باشد زیرا برنامه ها بسیار پرمحتوا و مفید بود. در پایان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات بی دریغ جناب آقای  رضا حسینی بزرگوار در تهیه و اجرای این برنامه گاهأ ضعف اینترنت ملی مشکلاتی را در پخش برنامه ایجاد میکرد  که جای بسی تأسف دارد زیرا در قرن اوج تکنولوژی بعضی افراد گمان دارند برای مردمی که خود سواد و آگاهی تشخیص نیک از بد را دارند می توانند تصمیم بگیرند. گرچه این کارها نتایج عکس به دنبال دارد و تکنولوژی مثل سیلاب می ماند که موانع را از سر راه بر می دارد چه بسا در آینده ای نزدیک دهکده جهانی امکاناتی ایجاد کند که تمام مردم دنیا بدون هیچ گونه موانعی بتوانند به خوبی از اینترنت استفاده کنند. به امید اینکه همچنان شاهد برنامه های پرمحتوای دیگری از این صفحه باشیم .

فرهنگی بازنشسته، محمد رضا سنایی ، مخاطب برنامه های پاتوق دشتستانی هاکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: شهروند حدود 7 ساعت قبل گفت: خیابان شهید حاج احمد ...
 • .: همشهری حدود 10 ساعت قبل گفت: از شهردار محترم تقاضا ...
 • .: امیر حسین نویدکیا 1 روز قبل گفت: عمو جان موفق باشی ...
 • .: سلام حدود 2 روز قبل گفت: لطفا فکری بحال وضعیت ...
 • .: افرا حدود 3 روز قبل گفت: با سلام لطفن ی ...
 • .: ت حدود 3 روز قبل گفت: شرایط ایران امروز، عرصه ...
 • .: همشهری حدود 4 روز قبل گفت: من متاسفانه خودم اونجا ...
 • .: فرشادفاروجی زاده حدود 4 روز قبل گفت: یاحسین جان،جان ومالم فدای ...
 • .: شهروند حدود 4 روز قبل گفت: اگر بنا بر تخصص ...
 • .: علی حدود 4 روز قبل گفت: سرکار خانم رنج کش ...