امروز: پنجشنبه 14 مهر 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 24 مرداد 1401 - 10:08
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان فارس:

اتحادخبر:مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس، با اشاره به تلاش امپراطوری رسانه‌ای سردمداران استکبار جهانی برای وارونه نمایی حقایق، اهمیت توجه جدی اصحاب رسانه به لزوم حفظ هوشیاری و بیان حقایق تاکید کرد و آنان را پیشتازان عرصه جهاد تبیین دانست.

 

اتحادخبر:مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس، با اشاره به تلاش امپراطوری رسانه‌ای سردمداران استکبار جهانی برای وارونه نمایی حقایق، اهمیت توجه جدی اصحاب رسانه به لزوم حفظ هوشیاری و بیان حقایق تاکید کرد و آنان را پیشتازان عرصه جهاد تبیین دانست.

 اصحاب رسانه پیشتازان عرصه جهادتبیین هستند 

به گزارش ایسنا؛سردار سعید کوشکی جهرمی یکشنبه ۲۳ مرداد در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه فعال در حوزه دفاع مقدس، با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) راوی صادق عاشورا و بزرگترین خبرنگار جهان اسلام بود، خاطرنشان کرد: اگر حضرت زینب (س) از صحنه عاشورا حذف شده بود چیزی از این حماسه باقی نمی‌ماند چون تحریف‌گران عاشورا کم نبودند و عده زیادی نیز می‌خواستند عاشورا را جور دیگر به مردم معرفی کنند.

کوشکی افزود: این فرزند امیرالمومنین (ع) فصیح‌ترین گوینده تاریخ بود اما علاوه بر او که واقعه عاشورا را به همگان روایت کرد دو گروه دیگر هم بودند که به روایت تاریخ پرداختند که اقلیت اول همانند زینب (س) حقیقت را روایت کردند و گروه دیگر کسانی بودند که حقیقت را وارونه کرده و ظلمهای شامیان و بدعهدی کوفیات را بزک کردند.

این پیشکسوت دفاع‌مقدس گفت: ایامی به نام هفته خبرنگار و به مناسبت پاسداشت شهید صارمی نامگذاری شده تا یادآور مجاهدت‌ها و تلاش‌های خبرنگاران باشد زیرا خبرنگاری چیزی جز جهاد و مجاهدت نیست و بی‌جهت نیست که خبرنگاری را یکی ازمشاغل  استرس‌زا و سخت معرفی و آن را همپای مشاغل نظامی و آتش‌نشانی برآورد کرده‌اند.

کوشکی ضمن تشکر از عکاسان و خبرنگارانی که در این یکسال به پوشش اخبار حوزه ایثار و شهادت، جهاد و مقاومت و دفاع مقدس پرداختند، افزود: شهدا از حیث برخورداری از روح معنویت دست ما را در برابر تهاجم فرهنگی دشمن پر کردند و زندگی آنها سرشار از درس است و وظیفه رسانه‌ است که هنرمندانه به روایت این برش از تاریخ بپردازند.

کوشکی افزود: اوج هنرنمایی رسانه‌ها در پوشش اخبار استقبال، تشییع، وداع و تدفین پیکر شهید اسکندری بود و رسانه‌ها نشان دادند که مردم همچنان پای کار هستند و جمعیتی که اغلب نیز جوانان بودند از روز اول تا شب خاکسپاری شهید حضوری حماسی داشتند و موزه دفاع‌مقدس و معراج الشهدای این مرکز نیز شب عاشورا پذیرای استقبال پرشور مردم بود.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان فارس با اشاره به اینکه در دفاع مقدس خبرنگار رسمی همانند شهید آوینی کم داشتیم، افزود: تلاش خبرنگاران دفاع‌مقدس این بود که حقیقت جبهه را منعکس کنند.

وی در ادامه به بیان ویژگی خبرنگاران متعهد پرداخت و خاطرنشان کرد: خبرنگاران، حق‌طلب، حق‌جوی،حقگوی، حق شنو و دنبال حق هستند و علاوه بر همه اینها در سختی و شیرینی با مردم بوده و یاور افراد بی تریبون هستند زیرا بسیاری از تریبونها توسط قبیله ثروت و قدرت اشغال شده و از این حیث خبرنگاران باید تریبون مردم باشند.

کوشکی افزود: مسوولان درگیر مسائل اجرایی هستند و به همین خاطر نیازمند این هستند که عده‌ای در صحنه و میدان بوده و درد و رنج آلام مردم را در کنار عشق و شور حماسی مردم را منعکس کنند و از آنجا که خبرنگاران در صحنه هستند باید این حقایق را منعکس کنند.

این استاد دانشگاه سپس به آسیب‌شناسی رسانه پرداخت و گفت: گاه در وادی خبرنویسی حقیقت و صحت خبر، فدای سرعت انتقال خبر می‌شود و اعتبار حرفه‌ای را زیر سوال می‌برد که از همین جا باید گفت: رسانه‌ حرفه ای باید سرعت و صحت خبر هردو برایش به یک میزان اهمیت داشته باشد و نباید به بهانه فضای رقابتی میان رسانه‌ها یکی فدای دیگری شود.

کوشکی افزود: خبرنگار می‌تواند ذهن‌ها را سامان بدهد و به هر سو که می‌خواهد ببرد و از همین باب باید رسانه تلاش کند به مدیریت صحیح افکار عمومی بپردازد و جانب حق را بگیرد. امروز امپراطوری رسانه‌ای با ظهور شبکه‌های اجتماعی کم قدرت تر از قبل شده اما همچنان به وارونه‌نمایی حقیقت، نشر شایعات و شبهات و تلاش جهت نا امید کردن مردم می‌پردازد که همین مساله نیز لزوم هوشیاری بیشتر خبرنگاران به عنوان بهترین جهادگران حوزه جهاد تبیین را می‌طلبد.

این ایثارگر و یادگار دوران دفاع مقدس در ادامه با بیان اینکه حوادث در گذر زمان یا فراموش می‌شوند یا دچار انحراف شده و یا در ورطه تحریف و سیاه‌نمایی و کوچک‌نمایی قرار می‌گیرند افزود: دفاع مقدس هم اگر خوب ثبت و ضبط نشود دچار تحریف و انحراف شده یا توسط دشمن مصادره به مطلوب می‌شود و همین مساله اهمیت کار خبرنگاران دفاع‌مقدس و جبهه جنگ نرم را نشان می‌دهد.

وی از رسانه‌های فعال در حوزه دفاع مقدس خواست مفاهیم دفاع مقدس، ایثار، موزه دفاع مقدس، خاطرات، وصایا، زندگینامه شهدا و شرح عملیات‎ها را بنویسند، حقایق دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را همچنان درست ببینند، درست تحلیل و ارزیابی نموده و درست تبیین نمایند تا این حماسه ملی میهنی معنوی دچار فراموشی نشود.

کوشکی با بیان اینکه هیچ راهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی  و جنگ ترکیبی و پیچیده دشمن جز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وجود ندارد، تاکید کرد: در هفته دفاع مقدس از خبرنگار، عکاس و رسانه‌ای که بهترین پوشش خبری را داشته و در ترویج فرهنگ ایثار وشهادت مجاهدت بیشتری انجام دهد، قدردانی ویژه می‌شود.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • عناوین روزنامه‌های امروز1401/07/12
 • هدف اصلی استکبار جهانی از راه اندازی جنگ هشت ساله به زانو درآوردن انقلاب نوپای اسلامی بود/رسانه مهمترین ابزار سلطه گری مستکبران بر ملت هاست
 • قیمت انواع ماهی و میگو خلیج‌فارس در استان بوشهر+ جدول
 • رفع تصرف ۱۴ مورد تجاوز به حریم رودخانه‌ها در دشتستان
 • مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات در بوشهر تمدید شد
 • بیانیه سید حسن خمینی در مورد اتفاقات اخیر
 • بیانیه خانواده مهسا امینی: معرفی 12 پزشک برای بررسی علت مرگ مهسا / بدون حضور این پزشکان نظریه "پزشکی قانونی" را نخواهیم پذیرفت
 • جشن عاطفه ها در آب‌پخش برگزار شد
 • عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز1401/07/12
 • بایدن: ایالات متحده دسترسی ایرانیان به اینترنت را آسان‌تر می‌کند / دسترسی بیشتر به پلتفرم‌ها و سرویس‌های امن و خارجی تسهیل می‌شود
 • سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: مذاکرات احیای برجام و تبادل زندانیان دو مساله نامرتبط هستند/ آمریکا به دلیل شرایط داخلی آمادگی حل و فصل موضوعات را ندارد
 • دانشجویان امیرکبیر برای آزادی دانشجویان بازداشتی تجمع کردند
 • کانادا ایران را تحریم کرد
 • ۴ اشتباه رایج که منجر به مرگ گیاه آپارتمانی می‌شود
 • داروهای بدن‌ سازی چه تاثیری روی قلب دارند؟
 • .: ت حدود 6 روز قبل گفت: یک پروژه در کنار ...
 • .: اکبر حدود 6 روز قبل گفت: درود بر نخبه تعزیه ...
 • .: صابری حدود 6 روز قبل گفت: کاش مسئولین کشور این ...
 • .: قاسمی حدود 7 روز قبل گفت: درود یار بوده و ...
 • .: مطالبه گر حدود 8 روز قبل گفت: کاش فرماندار یک جلسه ...
 • .: حسن حدود 8 روز قبل گفت: با آرزوی توفیق روز ...
 • .: بنيامين حدود 8 روز قبل گفت: با سلام و احترام ...
 • .: شهروند حدود 8 روز قبل گفت: در این موقعیت که ...
 • .: فرهنگ دوست حدود 9 روز قبل گفت: جناب خواجه حسنی البته ...
 • .: سابقه دار:هفتاد سال حدود 10 روز قبل گفت: فرزند! میدانی آموزش وپرورش ...