امروز: شنبه 22 مرداد 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 12 مرداد 1401 - 08:07

اتحادخبر:دومین نماینده ایران در روز نخست رقابتهای قهرمانی نوجوانان جهان به نشان نقره دست یافت تا تیم ملی ایران کار خود را در این رقابتها با دو مدال ارزشمند آغاز کند.

 

اتحادخبر:دومین نماینده ایران در روز نخست رقابتهای قهرمانی نوجوانان جهان به نشان نقره دست یافت تا تیم ملی ایران کار خود را در این رقابتها با دو مدال ارزشمند آغاز کند.

 

شروع خوب دختران ایران با دو مدال طلا و نقره/سلمانی به نشان نقره دست یافت

 

به گزارش برنا؛ سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان از صبح امروز سه شنبه یازدهم مرداد ماه به میزبانی بلغارستان در شهر صوفیه با حضور ۷۶۸ تکواندوکار از کشورهای مختلف آغازشده است.

در روز نخست این مسابقات مبارزات اوزان ۴۲- و ۴۴- کیلوگرم دختران و ۴۵- کیلوگرم پسران برگزار شد که تیم کشورمان در روز نخست ۲ نماینده در بخش بانوان داشت که یک مدال طلا و یک نقره حاصل تلاش دختران شایسته کشورمان بود.

 

 

پرنیا سلمانی دومین نماینده ایران در شب اول مسابقات  در وزن ۴۴- کیلوگرم بود که در مبارزه پایانی به مصاف «واسانا» از تایلند رفت. این دیدار در راند نخست با برتری 4 بر3 سلمانی آغاز شد. ولی نماینده کشورمان در دو راند بعدی نتیجه را به رقیب واگذار کرد و به نشان ارزشمند نقره دست پیدا کرد. 

سلمانی کار خود را برتری 2 بر صفر مقابل «کارن آرایجو» از برزیل آغاز کرد و در ادامه «کامینسکا» از لهستان را در دیداری نزدیک 2 بر یک  (7-7 برنده نماینده لهستان - 13 بر 3 برنده پرنیا - راند سوم 10 بر 7 برنده پرنیا) شکست داد و سپس با پیروزی 2 بر صفر مقابل «اوکازاکی» از ژاپن راهی مرحله نیمه نهایی شد. این تکواندوکار شایسته کشورمان در این مرحله «هوانگ چین یون»  از چین تایپه را دو بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی  شد.

پیش از سلمانی، سوگند شیری در وزن 42- کیلوگرم مدال طلا را کسب کرده بود تا تیم ملی ایران با یک طلا و یک نقره شروع خوبی در این دوره از مسابقات داشته باشد. 

هدایت تیم ملی نوجوانان در گروه دختران برعهده فاطمه صفرپور است و نیلوفر صفریان و اختر کیانی به عنوان مربی وی را همراهی می‌کنند؛ در بخش پسران محمدرضا زوار سرمربی است و بهزاد خداداد و مسعود کاظم پور همکاران او هستند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: دنیا دیده 1 روز قبل گفت: یکم: آن کو به ...
 • .: امیر.س 1 روز قبل گفت: اتش به اختیارهای امروزی ...
 • .: بهار حدود 2 روز قبل گفت: سیل زلزله و سایر ...
 • .: نظام حدود 3 روز قبل گفت: تو هنوز دربند نظامی ...
 • .: علیرضا باباعلی حدود 3 روز قبل گفت: درود بر شما مثل ...
 • .: حسین حدود 3 روز قبل گفت: احتمالا نویسنده خودش آخر ...
 • .: روح اله مرادی حدود 3 روز قبل گفت: امید جان مثل همیشه ...
 • .: مهدی369 حدود 3 روز قبل گفت: از تو خونه پدر ...
 • .: مهدی حدود 3 روز قبل گفت: مُشت نشونه خَرواره!!! از ...
 • .: عاشقِ معلمی حدود 3 روز قبل گفت: واقعاً گل گفتی 🌺🌺👌👌 ...