امروز: شنبه 22 مرداد 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 12 مرداد 1401 - 07:54

اتحادخبر:علی‌اصغر مجرد بعد از یک سال دوری از والیبال می‌گوید آماده است و می‌تواند برای مسابقات قهرمانی جهان با صددرصد توانش بازی کند

 

اتحادخبر:علی‌اصغر مجرد بعد از یک سال دوری از والیبال می‌گوید آماده است و می‌تواند برای مسابقات قهرمانی جهان با صددرصد توانش بازی کند

 

 

به گزارش روزنامه همشری: علی‌اصغر مجرد بعد از ۱۰ماه می‌تواند یک تورنمنت را تجربه کند. او سال پیش قبل از اینکه لیگ برتر والیبال شروع شود، در تمرینات تیم شهرداری ارومیه آسیب دید و مجبور شد آشیل پایش را جراحی کند. چون دوران نقاهت طولانی بود، مجرد هم لیگ ایران را از دست داد و هم لیگ ملت‌ها را. اما حالا او قرار است در مسابقات قهرمانی جهان کنار تیم باشد. مجرد می‌گوید آماده است و همه توانش را برای تیم می‌گذارد.

بعد از مدت‌‌ها مصدومیت و دوری از مسابقات، قرار است بازی کنید.

20مهر پارسال مصدوم شدم و 10ماه از این اتفاق می‌گذرد. 4ماهی است که در اردو بودم و تمرین داشتم ولی حدود یکی دو‌ماه است که در تمرینات گروهی شرکت می‌کنم. برای درمان مصدومیت باید زمان طی می‌شد. اینطور نبود که بشود روند درمان را سریع‌تر کرد. باید منتظر می‌ماندم تا روند درمان کامل شود.

هفته دوم لیگ ملت‌ها گفتند که شما به تیم اضافه می‌شوید ولی این اتفاق نیفتاد.

درست است، با کادر فنی صحبت کردم و قرار بود بازی کنم. خیلی هم دوست داشتم بازی کنم ولی پزشکی که زیرنظرش هستم، گفت زود است بازی کنی و ممکن است دوباره مصدوم شوی. من به‌عنوان بازیکن می‌خواستم به تیم کمک کنم ولی نشد. تیم عملکرد خوبی داشت و نتیجه قابل‌قبولی گرفت.

جای خودتان را در تیم خالی می‌دیدید؟

دوست داشتم بازی کنم ولی دوستان و داداش‌ها در تیم بودند و همه‌شان عالی کار کردند. هر بازیکنی دوست دارد در تیم ملی بازی کند من هم مثل آنها، ولی خب نشد.

بازی‌ها را که می‌دیدید، لابد در بعضی از صحنه‌ها می‌گفتید که اگر من بودم این کار را می‌کردم، این ضربه را می‌زدم و...؟

شرایط بازی سخت است، به‌خصوص در سطح بالایی که مسابقات انجام می‌شد. ما که از بیرون بازی را می‌بینیم شاید همه‌‌چیز برایمان راحت‌تر به‌نظر بیاید و بگوییم که اگر الان من بودم این کار را می‌‌کردم ولی در زمین کار فرق می‌کند. بازیکن در لحظه باید تصمیم بگیرد که چه کار کند. البته من خودم وقتی بیرون زمین هستم بیشتر استرس دارم و بیشتر تحت فشارم.

چرا؟

کلا کسانی که از بیرون بازی را نگاه می‌کنند، مربیان و بازیکنان ذخیره بیشتر استرس دارند. داخل زمین کارت را انجام می‌دهی ولی وقتی بیرون هستی، برخلاف انتظارت اتفاقاتی می‌افتد که یا هیجانی‌ات می‌کند یا استرس می‌دهد. یک دفعه توپی که سرعتش زیاد است، دفاع یا دریافت می‌شود یا یک اسپکی که باید بخوابد، نمی‌خوابد. در این شرایط سخت است که خودت را جای بازیکن بگذاری و تصور کنی که اگر من بودم چه کار می‌کردم.

وضعیت خودتان چطور است؟ در شرایط بازی هستید؟

وضعیت پایم خوب است. آمادگی‌ام هم صددرصد است. با تیم ملی هم تمرینات را برای مسابقات قهرمانی جهان شروع کرده‌ایم.

بازیکنان دیگر در لیگ ملت‌‌ها بازی کرده‌اند و آماده‌اند. کار شما برای رقابت با آنها سخت‌ نیست؟

درست است. یک سال است که والیبال بازی نکرده‌ام. شهریور سال پیش مسابقات قهرمانی آسیا آخرین تورنمنتی بود که من بازی کردم و بعد از آن مصدوم شدم. زمانی که بازی نمی‌کنی، از والیبال دور می‌شوی. هر چقدر هم تمرین کنی جای بازی را نمی‌گیرد. در بازی است که به هماهنگی می‌رسی و نقاط ضعف و قوت مشخص می‌شود. قبل از قهرمانی جهان در جام واگنر بازی می‌کنیم. قرار است 3بازی دوستانه هم داشته باشیم. در اردوها هم با تیم ب بازی دوستانه انجام دادیم. با توجه به مصدومیت سنگینی که داشتم، از وضعیت خودم راضی هستم. امیدوارم در بازی‌ها بتوانم کمک کنم. دلم برای والیبال تنگ شده و صددرصد توانم را می‌گذارم.

کسانی که مصدومیت سنگین داشتند، ترس از مصدومیت دارند. این ترس شما را اذیت نمی‌کند؟

این ترس طبیعی است ولی من از دوران ترس گذشته‌ام. اوایل که در تمرینات می‌پریدم، می‌ترسیدم ولی الان دیگر شرایطم خوب است. به این فکر می‌کنم که سالم هستم و می‌توانم در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کنم. به چیزهای دیگر فکر نمی‌کنم. یک ورزشکار حرفه‌ای همانطور که بعد از پیروزی در یک بازی بزرگ می‌داند فقط یک شب فرصت خوشحالی دارد و باید مغزش را برای بازی روز بعد ریکاوری کند، این را هم می‌داند که باید ذهنش را از مصدومیت رها کند. برای من هر اتفاق دیگری می‌افتاد بعد از پنج‌شش‌ماه خوب می‌شدم ولی این مصدومیت سنگین بود و طول کشید که از مغزم بیرون برود.

مسابقات قهرمانی جهان سخت‌تر از لیگ ملت‌هاست. حضور چند بازیکن باتجربه‌تر می‌تواند بیشتر به تیم کمک کند.

بازی‌ها که سخت است. با آرژانتین، هلند و مصر بازی داریم و هدفمان این است که از گروه و حتی مرحله حذفی بالا بیاییم. توان این کار را داریم. من در چند تورنمنت مهم بوده‌ام اما خب بازیکن جوان حساب می‌شوم. با این حال تا جایی که بتوانم به تیم کمک می‌کنم.

خاطره خوبی از لیگ فصل پیش ندارید، برای فصل آینده با تیمی قرارداد بسته‌اید؟

فعلا نه. همه تمرکزم روی مسابقات قهرمانی جهان است. از این مسابقات که برگردیم و ذهنم آزاد شود، برای انتخاب تیم تصمیم می‌گیرم.

مشکلتان با شهرداری ارومیه حل شد؟

من قبل از شروع فصل و در تمرینات تیم مصدوم شدم. به‌خاطر تماشاگران ارومیه که خیلی والیبال‌دوست هستند، خیلی دوست داشتم در این تیم بازی کنم اما نشد. بعد از مصدومیت هم مشکلاتی سر قراردادم پیش آمده بود که هنوز حل نشده. ترجیح می‌دادم توافقی مشکل حل شود که نشد.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: دنیا دیده 1 روز قبل گفت: یکم: آن کو به ...
 • .: امیر.س 1 روز قبل گفت: اتش به اختیارهای امروزی ...
 • .: بهار حدود 2 روز قبل گفت: سیل زلزله و سایر ...
 • .: نظام حدود 3 روز قبل گفت: تو هنوز دربند نظامی ...
 • .: علیرضا باباعلی حدود 3 روز قبل گفت: درود بر شما مثل ...
 • .: حسین حدود 3 روز قبل گفت: احتمالا نویسنده خودش آخر ...
 • .: روح اله مرادی حدود 3 روز قبل گفت: امید جان مثل همیشه ...
 • .: مهدی369 حدود 3 روز قبل گفت: از تو خونه پدر ...
 • .: مهدی حدود 3 روز قبل گفت: مُشت نشونه خَرواره!!! از ...
 • .: عاشقِ معلمی حدود 3 روز قبل گفت: واقعاً گل گفتی 🌺🌺👌👌 ...