امروز: شنبه 22 مرداد 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 مرداد 1401 - 09:58
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم:

اتحادخبر:نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت: لوله‌های نفتی که در شهر گناوه از بین روستاهای مال قائد و سربست می‌گذرد شرایط نامناسبی را برای مردم ایجاد کرده است.عبدالکریم جمیری صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور پیگیری مشکلات و معضلات شمال استان با همراهی مسئولان استان و شهرستان‌های گناوه و دیلم نشست‌هایی را ...

اتحادخبر:نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت: لوله‌های نفتی که در شهر گناوه از بین روستاهای مال قائد و سربست می‌گذرد شرایط نامناسبی را برای مردم ایجاد کرده است.

عبور لوله‌های نفت در گناوه شرایط ناایمنی برای مردم ایجاد کرده است

به گزارش  مهر؛ عبدالکریم جمیری صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور پیگیری مشکلات و معضلات شمال استان با همراهی مسئولان استان و شهرستان‌های گناوه و دیلم نشست‌هایی را با سه معاون وزیر برگزار کردیم و مسائل و مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری نشست با مدیرعامل شرکت ملی نفت خاطرنشان کرد: در این نشست مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های مستقر در شمال استان مورد بررسی قرار گرفت و تاکید کردیم که برای رفع ضعف‌ها و مشکلات روستاها و مناطق کم برخوردار شمال استان، شرکت‌ها مسئولیت‌های اجتماعی خود را ایفا کنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: تعداد کثیری چاه‌های نفت وجود دارد، شرکت نفت فلات قاره و تعداد کثیری شرکت‌های بزرگ و کوچک تابع شرکت مناطق نفت خیز جنوب در منطقه فعالیت می‌کنند، اما آن طوری که باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال مناطق پیرامونی عمل نمی‌کنند.

وی با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت اشتغال نیروهای بومی در شرکت‌های نفتی خاطرنشان کرد: سهم اشتغال نیروهای بومی بسیار پایین است که باید این شرایط به نفع مردم منطقه تغییر کند.

جمیری بیان کرد: لوله‌های نفتی که در شهر گناوه از بین روستاهای مال قائد و سربست می‌گذرد شرایط نامناسبی را برای مردم ایجاد کرده است، نفت حریمی برای این لوله‌ها قائل است که هم عمران شهری را مختل کرده و هم شرایط بسیار ناایمن برای مردم ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: کار کارشناسی دقیق صورت بگیرد تا هم لوله‌ها ایمن شوند و هم فضاسازی اطراف این لوله‌ها به گونه‌ای انجام شود که هم زیبایی و عمران شهری را به دنبال داشته باشد و هم جاهایی که لازم است پل ایجاد کنند تا زمینه برای احداث جاده و استفاده مردم از ساحل دریا فراهم شود.

 

لزوم تأمین آب پایدار

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری مسائل کم‌آبی شمال استان در نشست با مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: تسریع در تکمیل آب‌شیرین کن‌ها در بوشهر و تکمیل شبکه انتقال هشت کیلومتری بالادستی آب دیلم مورد تاکید قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: فاضلاب جنوب بوشهر از دغدغه‌های اساسی مردم است، مطالعات این پروژه و استعلامات لازم برای کمیسیون ماده ۲۳ آن انجام شده و تأکید ما این بود که اعتبار مورد نیاز برای اجرای فاز نخست این پروژه تأمین و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

جمیری با بیان اینکه بر اساس مطالعات جدید به عملیات انتقال آب از سد رئیس‌علی سرعت ببخشند و مشکل شبکه توزیع آب اراضی حله حل شود افزود: مقرر شد در بعضی از روستاهای این منطقه از ظرفیت چاه‌ها برای آب شرب مورد نیاز دام‌ها استفاده شود.

وی از نشست با رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خبر داد و گفت: تأمین ماشین آلات دفع زباله، کمک به دهیاری‌ها، تأمین بودجه مورد نیاز برای راه‌های روستایی، تأمین تجهیزات مورد نیاز مراکز آتش نشانی و تأمین تجهیزات مورد نیازی شهرداری‌ها پیگیری و دنبال شد.

جمیری اضافه کرد: معاون عمرانی وزیر کشور قول مساعد دادند که بر اساس برآوردهای کارشناسی و با مشارکت شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و وزارت کشور تجهیزات مورد نیاز با محوریت بخش مرکزی هر شهرستان تأمین شود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: دنیا دیده 1 روز قبل گفت: یکم: آن کو به ...
 • .: امیر.س 1 روز قبل گفت: اتش به اختیارهای امروزی ...
 • .: بهار حدود 3 روز قبل گفت: سیل زلزله و سایر ...
 • .: نظام حدود 3 روز قبل گفت: تو هنوز دربند نظامی ...
 • .: علیرضا باباعلی حدود 3 روز قبل گفت: درود بر شما مثل ...
 • .: حسین حدود 3 روز قبل گفت: احتمالا نویسنده خودش آخر ...
 • .: روح اله مرادی حدود 3 روز قبل گفت: امید جان مثل همیشه ...
 • .: مهدی369 حدود 3 روز قبل گفت: از تو خونه پدر ...
 • .: مهدی حدود 3 روز قبل گفت: مُشت نشونه خَرواره!!! از ...
 • .: عاشقِ معلمی حدود 3 روز قبل گفت: واقعاً گل گفتی 🌺🌺👌👌 ...