امروز: شنبه 22 مرداد 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 مرداد 1401 - 12:11

اتحادخبر:وزیر امور خارجه سابق آمریکا به دلیل آنچه عدم حمایت این رئیس جمهور آمریکا از سفر تاییدنشده نانسی پلوسی به تایوان خوانده می‌شود، به جو بایدن تاخت.

 

اتحادخبر:وزیر امور خارجه سابق آمریکا به دلیل آنچه عدم حمایت این رئیس جمهور آمریکا از سفر تاییدنشده نانسی پلوسی به تایوان خوانده می‌شود، به جو بایدن تاخت.

حمله پامپئو به بایدن به دلیل عدم حمایت از سفر پلوسی به تایوان

 

به گزارش مشرق، به نوشته روزنامه نیویورک‌پست، روز یکشنبه دفتر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تایید کرد که او در صدر یک هیات کنگره این کشور عازم سفر به سنگاپور، مالزی، کره جنوبی و ژاپن شده است اما صحبتی از سفر او به تایوان نکرد.

مایک پامپئو در مصاحبه ای با جان کاتسیماتیدیس مجری یک شبکه رادیویی آمریکا مدعی شد: ما شاهد بوده‌ایم که هالیوود و لیگ بسکتبال آمریکا در برابر حزب کمونیست چین تعظیم کرده‌اند و این موضوع نباید برای دولت آمریکا اتفاق بیفتد و رئیس جمهور آمریکا نباید چنین کاری را انجام دهد. 

او در ادامه این اظهارات ادعایی گفت: من اغلب با نانسی پلوسی هم‌نظر نیستم اما او تصریح کرد میخواهد به تایوان که یک کشور مستقل و خودمختار است سفر کند. حالا دولت بایدن می‌گوید که شاید این کار هوشمندانه نباشد.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا بیان کرد: اجازه دادن به این که آمریکا هدف قلدری پروپاگاندای چین بعد از گفت‌وگوی تلفنی جو بایدن با شی جینپینگ رئیس جمهور چین در هفته گذشته قراربگیرد «پیامی واقعا بد را به دوستانمان در منطقه – استرالیا، کره جنوبی، ژاپن – میفرستد».

پامپئو اضافه کرد: اما اساسا این کار به مردم آمریکا می گوید اگر آمریکا اجازه دهد حزب کمونیست چین نحوه رفتار آمریکایی‌ها را، مکان سفر آنها و گفته‌های آنها را دیکته کند، عیبی ندارد.

بایدن اوایل ماه جاری میلادی به خبرنگاران گفته بود که «ارتش اکنون فکر می‌کند این ایده خوبی نیست» که پلوسی به تایوان سفر کند.

شی جینپینگ روز پنجشنبه در گفت‌وگوی تلفنی به بایدن گفت که آمریکا نباید در مسائل مربوط به تایوان مداخله کند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: دنیا دیده 1 روز قبل گفت: یکم: آن کو به ...
 • .: امیر.س 1 روز قبل گفت: اتش به اختیارهای امروزی ...
 • .: بهار حدود 3 روز قبل گفت: سیل زلزله و سایر ...
 • .: نظام حدود 3 روز قبل گفت: تو هنوز دربند نظامی ...
 • .: علیرضا باباعلی حدود 3 روز قبل گفت: درود بر شما مثل ...
 • .: حسین حدود 3 روز قبل گفت: احتمالا نویسنده خودش آخر ...
 • .: روح اله مرادی حدود 3 روز قبل گفت: امید جان مثل همیشه ...
 • .: مهدی369 حدود 3 روز قبل گفت: از تو خونه پدر ...
 • .: مهدی حدود 3 روز قبل گفت: مُشت نشونه خَرواره!!! از ...
 • .: عاشقِ معلمی حدود 3 روز قبل گفت: واقعاً گل گفتی 🌺🌺👌👌 ...