امروز: شنبه 22 مرداد 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 مرداد 1401 - 09:59
نماینده مجلس:

اتحادخبر: نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل قطعات یک تا ۷ آزادراه شیراز ،۲هزار میلیارد تومان نیاز مالی دارد که امیدواریم با تأمین باقیمانده قیر و تأمین بودجه برای تابلوهای راهنمایی و روشنایی قطعات یکم تا ششم این طرح در چند ماه آینده به بهره برداری برسد.

اتحادخبر: نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل قطعات یک تا ۷ آزادراه شیراز ،۲هزار میلیارد تومان نیاز مالی دارد که امیدواریم با تأمین باقیمانده قیر و تأمین بودجه برای تابلوهای راهنمایی و روشنایی قطعات یکم تا ششم این طرح در چند ماه آینده به بهره برداری برسد.

قطعات یکم تا ششم آزاد راه شیراز، ماه‌های آینده افتتاح می‌شود

به گزارش ایرنا؛بنا بر گزارش دریافتی روز دوشنبه از دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس، جعفر قادری با حضور در قطعات آزادراه شیراز و حضور در محل تعدادی از کارگاههای این آزاد راه در جریان آخرین پیشرفت فیزیکی این طرح بزرگ عمرانی فارس قرار گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: براساس مشاهدات میدانی،در همه قطعات صد درصد آسفالت لایه اول و بیش از ۴۰ درصد آسفالت لایه دوم این طرح انجام شده است.

 

قادری ادامه داد: براساس اعلام مجری قطعات  یک تا ۶ آن پیشرفت ۹۴ درصدی و قطعه ۷ آن پیشرفت ۵۰ درصدی دارد و قرار است ظرف چند ماه آینده قطعات یک  تا ۶ آن مورد بهره برداری و استفاده قرار گیرد.


نایب رییس کمیسیون جهش تولید افزود: اگرچه این طرح هنوز ۲ هزار میلیارد تومان نیاز مالی دارد ولی با سرعتی که در آسفالت لایه دوم و نصب تجهیزات  و آنتن دهی شبکه مخابراتی وجود دارد، امیدواریم که با تأمین باقیمانده قیر و تأمین بودجه برای تابلوهای راهنمایی و روشنایی این طرح در چند ماه آینده به بهره برداری برسد.

 

در این بازدید نماینده شرکت مجری آزادراه هم گزارشی از لایه دوم آسفالت قطعات ۲ تا ۶ و نیز نصب تجهیزات و آنتن دهی شبکه مخابراتی برای ۶ قطعه اول ارائه کرد. 

 

آزادراه شیراز- اصفهان به عنوان طولانی ترین پروژه آزادراهی در دست احداث در کشور، از مطالبات دیرین مردم استان فارس است. عملیات اجرایی این آزادراه در سال ۸۹ آغاز شد و به گفته مسئولان،آزادراه شیراز-اصفهان بخش مهمی از شاهراه آزادراهی شمال به جنوب کشور است که تکمیل آن ارزش اقتصادی بالایی برای کشور خواهد داشت و با تکمیل آن گام مهمی در جهت تردد و ترانزیت از استان‌های جنوبی و بنادر به مرکز و شمال کشور برداشته خواهد شد.

 

با بهره برداری از این پروژه ۲۲۵ کیلومتری که از مطالبات دیرین مردم فارس است، فاصله بین شیراز تا اصفهان حدود ۱۳۰ کیلومتر کمتر می شود و زمان سفر نیز به مدت ۲ ساعت کاهش می یابد.


یکی از مصوبات هفتمین سفر استانی آیت الله دکتر رییسی رئیس ‌جمهور به استان فارس که در روز پنجشنبه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ انجام شد، تکمیل آزادراه شیراز- اصفهان با مشارکت وزارت دفاع  بود.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: دنیا دیده 1 روز قبل گفت: یکم: آن کو به ...
 • .: امیر.س 1 روز قبل گفت: اتش به اختیارهای امروزی ...
 • .: بهار حدود 3 روز قبل گفت: سیل زلزله و سایر ...
 • .: نظام حدود 3 روز قبل گفت: تو هنوز دربند نظامی ...
 • .: علیرضا باباعلی حدود 3 روز قبل گفت: درود بر شما مثل ...
 • .: حسین حدود 3 روز قبل گفت: احتمالا نویسنده خودش آخر ...
 • .: روح اله مرادی حدود 3 روز قبل گفت: امید جان مثل همیشه ...
 • .: مهدی369 حدود 3 روز قبل گفت: از تو خونه پدر ...
 • .: مهدی حدود 3 روز قبل گفت: مُشت نشونه خَرواره!!! از ...
 • .: عاشقِ معلمی حدود 3 روز قبل گفت: واقعاً گل گفتی 🌺🌺👌👌 ...