امروز: شنبه 22 مرداد 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 10 مرداد 1401 - 08:34

اتحادخبر:تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان فعال حوزه موسیقی و سرود در آستانه برگزاری مسابقات جام‌جهانی فوتبال در قالب پروژه «هم‌صدا با تیم ملی فوتبال ایران» در یک رویداد موسیقایی شرکت می‌کنند.

 

اتحادخبر:تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان فعال حوزه موسیقی و سرود در آستانه برگزاری مسابقات جام‌جهانی فوتبال در قالب پروژه «هم‌صدا با تیم ملی فوتبال ایران» در یک رویداد موسیقایی شرکت می‌کنند.

 

برگزاری یک رویداد مرتبط با سرود در آستانه جام‌جهانی فوتبال

به گزارش مهر؛محسن طهرانی مدیر موسسه فرهنگی هنری کساء و از مجریان برگزاری جایزه بزرگ سرود با محوریت حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در جام‌جهانی فوتبال قطر در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه برپایی این رویداد موسیقایی توضیح داد: رویداد «جزیره فوتبال» از جمله برنامه‌هایی است که با موضوع جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در جزیره کیش برگزار می‌شود و قرار بر این است که تعدادی رویداد فرهنگی هنری ورزشی در قالب‌های ملی و بین‌المللی در قالب «جایزه بزرگ موسیقی جام جهانی»، «جایزه بزرگ سرود جام جهانی»، «جایزه بزرگ فیلم و عکس جام جهانی» و «جایزه بزرگ هنرهای تجسمی جام جهانی» با حضور هنرمندان شناخته شده این عرصه برگزار شود.

وی افزود: تلاش بر این است تا علاوه‌بر جوایز قابل توجهی که به برگزیدگان اهدا خواهد شد، شرایطی را فراهم کنیم که قطعه برگزیده جایزه بزرگ موسیقی به عنوان موسیقی ویژه تیم ملی فوتبال کشورمان از طریق مراجع ذی‌ربط به فیفا برای جام‌جهانی معرفی شود. این در حالی است که دیگر آثار برگزیده در قالب مجموعه‌ای ویژه همراه با آثار ستاره‌های موسیقی ایران به صورت گسترده‌ای پخش خواهد شد. کما اینکه در این چارچوب تصور می‌کنم حضور آثار برگزیده ستاره‌های جوان موسیقی در کنار آثار خوانندگان شناخته شده و مطرح موسیقی کشورمان می‌تواند نقش بسیار موثری در معرفی آن‌ها به بازار موسیقی داشته باشد. این در حالی است که تولید آلبوم و برگزاری کنسرت برای این هنرمندان از دیگر برنامه‌هایی است که برای برگزیدگان مسابقه موسیقی در نظر گرفته‌ایم. با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که در این زمینه صورت گرفته بعد از ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی فراخوان بخش جایزه بزرگ موسیقی رویداد «جزیره فوتبال» منتشر می‌شود و ما جزییات بیشتری از برنامه‌های خود را برای مخاطبان اطلاع رسانی می‌کنیم.

 

برگزاری یک رویداد مرتبط با سرود در آستانه جام‌جهانی فوتبال

 

طهرانی در ادامه با اشاره به بخش سرود رویداد «جزیره فوتبال» گفت: خوشبختانه با انتشار فراخوان بخش سرود حدود ۴۰۰ گروه اعلام آمادگی کرده و تولیدات خود را در قالب موضوعات جشنواره آغاز کرده‌اند. در این بخش که به دبیری مجتبی ذبیحی از فعالان بخش سرود برگزار می‌شود، برنامه‌های بسیار ویژه‌ای تدارک دیده شده که طی روزهای آینده با تکمیل شدن سامانه ثبت نام درباره آن توضیحات لازم ارائه خواهد شد.

مدیر موسسه فرهنگی هنری کساء در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره دیگر جزییات جایزه بزرگ سرود جزیره فوتبال بیان کرد: «نوجوان با نشاط ایرانی»، «فوتبال»، «بازی سرگرمی نشاط»، «جام جهانی»، «ما یار دوازدهم هستیم»، «همسایه جام»، «مهمان‌نوازی ایرانیان»، «دعوت از گردشگران خارجی برای سفر به ایران»، «اینجا خلیج فارس است» و «صلح و دوستی» موضوعات اصلی جایزه بزرگ سرود پروژه «جزیره فوتبال» است که در بخش‌های «تولیدات»، «مناطق محروم»، «اجراهای خلاقانه»، «لیگ اجراهای پاتوقی» و «رقابتی» شامل گروه‌های کُر، سرودهای محلی و سرودهای تلفیقی، «سرود همگانی (ویژه مدارس)» شامل مقطع ابتدایی، مقطع متوسطه اول و مقطع متوسطه دوم و «موزیک ویدئو» پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: دنیا دیده 1 روز قبل گفت: یکم: آن کو به ...
 • .: امیر.س 1 روز قبل گفت: اتش به اختیارهای امروزی ...
 • .: بهار حدود 2 روز قبل گفت: سیل زلزله و سایر ...
 • .: نظام حدود 3 روز قبل گفت: تو هنوز دربند نظامی ...
 • .: علیرضا باباعلی حدود 3 روز قبل گفت: درود بر شما مثل ...
 • .: حسین حدود 3 روز قبل گفت: احتمالا نویسنده خودش آخر ...
 • .: روح اله مرادی حدود 3 روز قبل گفت: امید جان مثل همیشه ...
 • .: مهدی369 حدود 3 روز قبل گفت: از تو خونه پدر ...
 • .: مهدی حدود 3 روز قبل گفت: مُشت نشونه خَرواره!!! از ...
 • .: عاشقِ معلمی حدود 3 روز قبل گفت: واقعاً گل گفتی 🌺🌺👌👌 ...