امروز: شنبه 22 مرداد 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 08 مرداد 1401 - 10:11

اتحادخبر:معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به اینکه در هیچ‌ جا نوشته نشده است که فرماندار، استاندار یا وزیر باید شیعه باشد

 اتحادخبر:اسماعیل محبی‌پور پنجشنبه شب در حاشیه گردهمایی علمای اهل سنت و شیعه استان فارس اظهار داشت: امروز فرمانده نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران از اهل سنت است، دیگر ما امنیتی‌تر و نظامی‌تر از این سطح که نداریم، این موضوع نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی کاملا به وفاداری اهل سنت اطمینان و اعتقاد دارد و هیچ نگاه امنیتی در این انتصابات وجود ندارد.

 

معاون استاندار فارس: جمهوری اسلامی به وفاداری اهل سنت اطمینان دارد

به گزارش ایرنا؛معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس ادامه داد:در شرایط کنونی که هدف ما نوگرایی و جوان‌گرایی در سیستم است ، سن افراد ، شرایط بومی یا غیر بومی بودن و معیارهای مختلف دیگری نیز وجود دارد ، به علاوه اینکه استعلاماتی هم باید در مورد آن شخص گرفته شود. 

 

محبی‌پور اضافه کرد: در جنوب استان فارس چند شهرستان وجود دارند که به‌ صورت تلفیقی شیعه و سنی هستند و هیچ کدام از شهرستان‌ها به‌ صورت صد در صد سنی یا شیعه نیستند. بنابراین ، این نگاه که به عنوان نمونه باید الزاما در این شهر فرمانداری از اهل سنت قرار دهیم یا برعکس نبوده ، همچنین نگاه سلبی هم که نباید فرمانداری از اهل سنت بگذاریم وجود نداشته است. 

او افزود: شاید یکی از دلایل این بوده است که اهل سنت در مناصب مدیریتی پایین‌دست مسیر رشد را طی نکرده‌اند ، به عنوان نمونه اگر بخواهیم یک نفر را به عنوان فرماندار انتخاب کنیم باید بررسی کنیم که آیا سابقه معاون فرمانداری ، بخشداری و ریاست اداره‌ای را دارد که منطبق باشد و بتواند ماموریت را انجام دهد. 

وی اظهار کرد: در این دوره از انتصابات ، همه جنبه‌ها را که باهم جمع کردیم به شخصی که بتواند زحمت کار در مجموعه فرمانداری و به دوش کشیدن مسائل شهرستان را بکشد نرسیدیم، اما مسیر، بن‌بست نیست و در هیچ‌ جا نوشته نشده است که فرماندار، استاندار یا وزیر باید شیعه باشد یا از اهل سنت، در این زمینه محدودیتی نداریم و به فرمانداران این شهرستان‌ها هم اعلام کرده‌ایم که زمینه رشد و تعالی اهل سنت را با انتصابات پایین‌ دست یعنی معاونان اداره ، روسای ادارات و بخشداران فراهم کنند تا بتوانیم در آینده‌ای نزدیک به گزینه‌های بهتر از این هم برسیم. 

 محبی‌پور  گفت: ما جدای از نگاه‌های جریانی ، جناحی و سیاسی، حامی هر کسی که در منصب مسئولیت و خدمت برای مردم قرار بگیرد ، به شرطی که سالم کار کند هستیم. 

وی افزود: بعضا تیم فعلی استانداری را از این جهت مورد سوال قرار می‌دهند که چرا فلان جریان را حذف نمی‌کنید یا صرفا با نگاه حزبی عمل نمی‌کنید؛ ما مشی‌مان را به این ترتیب ادامه خواهیم داد. 

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: موارد اختلافی قابل پذیرش است ، سلایق مختلف وجود دارد، اما اگر این موضوع در مسیر خدمت آسیبی وارد کند، مطمئنا مسئولان بالادست برای اصلاح رویه ورود خواهند کرد. 

محبی‌پور اظهار کرد: ما امروز در استان فارس حداکثر تلاش‌مان این است که اضلاع مختلفی که باید در کنار هم قرار بگیرند تا خدمت صحیحی صورت گیرد را در یک مجموعه جمع کنیم، یعنی امام جمعه ، نماینده مجلس و فرماندار و به همین دلیل است که حتی در انتصابات هم تلاش می‌شود به شکلی این اتفاق نظر به وجود بیاید.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: دنیا دیده 1 روز قبل گفت: یکم: آن کو به ...
 • .: امیر.س 1 روز قبل گفت: اتش به اختیارهای امروزی ...
 • .: بهار حدود 3 روز قبل گفت: سیل زلزله و سایر ...
 • .: نظام حدود 3 روز قبل گفت: تو هنوز دربند نظامی ...
 • .: علیرضا باباعلی حدود 3 روز قبل گفت: درود بر شما مثل ...
 • .: حسین حدود 3 روز قبل گفت: احتمالا نویسنده خودش آخر ...
 • .: روح اله مرادی حدود 3 روز قبل گفت: امید جان مثل همیشه ...
 • .: مهدی369 حدود 3 روز قبل گفت: از تو خونه پدر ...
 • .: مهدی حدود 3 روز قبل گفت: مُشت نشونه خَرواره!!! از ...
 • .: عاشقِ معلمی حدود 3 روز قبل گفت: واقعاً گل گفتی 🌺🌺👌👌 ...