امروز: شنبه 22 مرداد 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 08 مرداد 1401 - 09:48

اتحادخبر: استاندار بوشهر با حضور میدانی در محل کانال‌های مجاری سیل ناشی از بارندگی اخیر در دشتستان و تنگستان و نظارت بر اقدامات انجام شده تهدیدات ناشی از سیل را که در ادوار گذشته باعث خرابی و خسارت در استان بود تبدیل به فرصت و سیراب شدن نخیلات کردند.در همین راستا و با حضور احمد محمدی زاده و تلاش‌های انجام شده سد انحرافی اهرم ورودی شبکه آبیاری اهرم در...

 

 

اتحادخبر: استاندار بوشهر با حضور میدانی در محل کانال‌های مجاری سیل ناشی از بارندگی اخیر در دشتستان و تنگستان و نظارت بر اقدامات انجام شده تهدیدات ناشی از سیل را که در ادوار گذشته باعث خرابی و خسارت در استان بود تبدیل به فرصت و سیراب شدن نخیلات کردند.  

باران نخل‌های تشنه بوشهر را سیراب کرد/ سجده شکر استاندار

 

به گزارش ایسنا؛در همین راستا و با حضور احمد محمدی زاده و تلاش‌های انجام شده سد انحرافی اهرم ورودی شبکه آبیاری اهرم در سیلاب دیروز با ارتفاع آب روی سرریز حدود ۸۰ سانتیمتر و دبی حدود ۳۵ مترمکعب در ثانیه که از زمان ورود سیلاب آب به ۳ کانال اصلی آبیاری نخیلات اهرم در مجموع با ظرفیت ۶ مترمکعب در ثانیه رهاسازی شد.  

انتقال آب به نخیلات با هر سه کانال تا زمان فروکش کردن سیلاب یعنی حدود ساعت ۱۵ امروز ادامه داشت.

همچنین استاندار بوشهر با حضور در سرقنات برازجان  و دستور اقدام در جهت روان اب‌های ناشی از سیل در کانال‌های این منطقه باعث شدند اکنون ۴۸ ساعت که دوازده مترمکعب برثانیه وارد کانال آبیاری نخیلات سعدآباد شوند و در این تابستان گرم نخیلات کشاورزان دشتستان سیراب شد.

استاندار بوشهر در حاشیه این بازدید و عملیات انجام شده اظهار کرد: بایستی شکر گذار خداوند باشیم که با نزول رحمت الهی در این تابستان نخل‌های تشنه مارا سیراب کرد، استاندار بوشهر در همین محل نماز شکر را اقامه کردند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1401/05/20 - 11:30
0
2
سیل زلزله و سایر بلایای طبیعی نماز وحشت دارن . امیدوارم باران بی موقع محصول نخل رو خراب نکرده باشه و برکت نخلستان‌ها زیاد باشه امسال
1401/05/19 - 10:47
0
2
باران بی موقع، به محصول نخلستانها خسارت وارد میکند. ریزش، ترشیدگی، کاهش عملکرد هر نخل و ....
برای سیراب کردن و سیراب شدن نخلستانها باید تدابیر دیگر و اساسی اندیشید. نماز شکر یک طرف و طرف دیگر نگرانی کشاورز زحمتکش و نه چندان خوش اقبال... خیلی صحنه ی جالبی نیست.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: دنیا دیده 1 روز قبل گفت: یکم: آن کو به ...
 • .: امیر.س 1 روز قبل گفت: اتش به اختیارهای امروزی ...
 • .: بهار حدود 2 روز قبل گفت: سیل زلزله و سایر ...
 • .: نظام حدود 3 روز قبل گفت: تو هنوز دربند نظامی ...
 • .: علیرضا باباعلی حدود 3 روز قبل گفت: درود بر شما مثل ...
 • .: حسین حدود 3 روز قبل گفت: احتمالا نویسنده خودش آخر ...
 • .: روح اله مرادی حدود 3 روز قبل گفت: امید جان مثل همیشه ...
 • .: مهدی369 حدود 3 روز قبل گفت: از تو خونه پدر ...
 • .: مهدی حدود 3 روز قبل گفت: مُشت نشونه خَرواره!!! از ...
 • .: عاشقِ معلمی حدود 3 روز قبل گفت: واقعاً گل گفتی 🌺🌺👌👌 ...