امروز: شنبه 22 مرداد 1401
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 04 مرداد 1401 - 22:26
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در گفتگو با اتحاد خبر:

اتحاد خبر :کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت : از اواخر روز چهارشنبه فعالیت سامانه قدرتمند بارشی مانسون در استان بوشهر آغاز می‌شود. پیام مساعدی در گفتگو اتحادخبر اظهار داشت: سامانه مانسون که هم اکنون در سیستان و بلوچستان و هرمزگان فعال است از اواخر روز چهارشنبه ۵ مرداد ماه در استان فعال می شود و تا اواخر روز جمعه ...

سامانه قدرتمند بارشی مانسون به زودی در استان بوشهر فعال می شود/ جزییات و هشدارها

اتحاد خبر - سعیده دشتی:کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت : از اواخر روز چهارشنبه فعالیت سامانه قدرتمند بارشی مانسون در استان بوشهر آغاز می‌شود.

 پیام مساعدی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی اتحادخبر اظهار داشت: سامانه مانسون که هم اکنون در سیستان و بلوچستان و هرمزگان فعال است از اواخر روز چهارشنبه ۵ مرداد ماه در استان فعال می شود و تا اواخر روز جمعه ادامه داردکه بخش هایی از مناطق جنوبی و ارتفاعات شرق استان را در بر می گیرد و به تدریج دامنه نفوذ آن  به مناطق شمالی استان می رسد.

مساعدی افزود:از روز سه شنبه این سامانه وارد استان سیستان و بلوچستان شده و در  قسمت‌هایی از این  استان موجب جاری شدن سیل شده  و از امشب به سمت هرمزگان و جنوب فارس و فردا صبح نیز احتمال رسیدن این سامانه  به جنوب استان بوشهر وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی بوشهر بیان داشت:ویژگی های مهم سامانه منسون بارشهای رگباری همراه با  صاعقه، رعد و برق تند باد های شدید می باشد.


مساعدی ادامه داد:بیشتر این سامانه در نواحی جنوبی ،ارتفاعات شرقی و  در حوزه دشتستان و  مرز بین  استان بوشهر و فارس را تحت تاثیر قرارمی دهد که در ناحیه های فارس که دمای کمتری دارندبارشهای بیشتری را در بر میگیرد
و آبها ازسمت ارتفاعات به سمت پایین سرازیر می شود.

مساعدی گفت: قسمتهای ساحلی وزش باد شدید را در بر دارد و با توجه به اینکه سامانه روی دریا نیز فعال است هر گونه ترددهای دریایی  و قرارگرفتن در حاشیهای ساحلی و ارتفاعات  اکیدا خوداری شود.

کارشناس اداره کل هوا شناسی اظهار کرد:براین  اساس هم استانی ها ازتردد و ایستادن در مسیر رودخانه ها و ایستادن زیر تابلوهای برق ،شاخ برگ درختان اکیدا خوداری کنندکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: دنیا دیده 1 روز قبل گفت: یکم: آن کو به ...
 • .: امیر.س 1 روز قبل گفت: اتش به اختیارهای امروزی ...
 • .: بهار حدود 2 روز قبل گفت: سیل زلزله و سایر ...
 • .: نظام حدود 3 روز قبل گفت: تو هنوز دربند نظامی ...
 • .: علیرضا باباعلی حدود 3 روز قبل گفت: درود بر شما مثل ...
 • .: حسین حدود 3 روز قبل گفت: احتمالا نویسنده خودش آخر ...
 • .: روح اله مرادی حدود 3 روز قبل گفت: امید جان مثل همیشه ...
 • .: مهدی369 حدود 3 روز قبل گفت: از تو خونه پدر ...
 • .: مهدی حدود 3 روز قبل گفت: مُشت نشونه خَرواره!!! از ...
 • .: عاشقِ معلمی حدود 3 روز قبل گفت: واقعاً گل گفتی 🌺🌺👌👌 ...