امروز: يکشنبه 21 خرداد 1402
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 01 خرداد 1401 - 11:00
نماینده ولی‌فقیه در فارس:

اتحادخبر:  نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، مهارت ارتباط موثر در روابط عمومی را اصل اساسی کسب موفقیت دانست و تاکید کرد که روابط عمومی ماهر کسی‌ است که دل‌ها را به هم نزدیک کند.

 

اتحادخبر:  نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، مهارت ارتباط موثر در روابط عمومی را اصل اساسی کسب موفقیت دانست و تاکید کرد که روابط عمومی ماهر کسی‌ است که دل‌ها را به هم نزدیک کند.

مهارت ارتباط موثر ضامن موفقیت روابط عمومی ماهر است

به گزارش ایسنا؛ آیت‌الله لطف‌الله دژکام یکشنبه یکم خرداد در دیدار با مدیران روابط عمومی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی فارس بیان کرد: روح ما آدمیان مثل یک لشکر است، لشکرها وقتی سازماندهی می‌شوند این سازماندهی بین ارواح ارتباط بین اجسام در این عالم را ایجاد می‌کند و هر کدام از نظر روحی با دیگری از نظر جسمی سازماندهی شود، در یک صف قرار می‌گیرند.

 

نماینده ولی فقیه در فارس اضافه کرد: اگر سازمان‌دهنده نباشد، کنار یکدیگر قرار نمی‌گیرند و این سازماندهی امری در افق روح است، وقتی مهارت ارتباط موثر را مطرح می‌کنیم این مهارت از ناحیه ارتباط جسمی نیست بلکه از ناحیه ارتباط روحی است.

امام جمعه شیراز ادامه داد: اگر ارتباط روحی برقرار شده باشد جسم‌ها ارتباطشان شکل می‌گیرد؛ مهارت ارتباط موثر مسئولان روابط عمومی از این نقطه شروع شود که چگونه دل‌ها را بهم نزدیک کنند.

 

آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: مهارت ارتباطی دل‌ها را بهم پیوند می‌دهد و مسئول روابط عمومی ماهر کسی است که می‌تواند دل‌ها را به مجموعه خود پیوند بدهد.

او گفت: باید مهارت ارتباط موثر را یاد بگیریم، این ارتباط باید جاذبه ایجاد کند بنابراین تا مهارت ارتباط موثر را کسب نکنیم نمی‌توانیم به موفقیت کارمان مطمئن باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در فارس با طرح این پرسش که ارتباط موثر ویژگی خود را از کجا به دست می‌آورد؟ خطاب به مدیران روابط عمومی استان گفت: باید بدانید چگونه دل‌ها با هم انس می‌گیرند و چگونه از هم دور می‌شوند و براساس آن عمل کنید.

آیت‌الله دژکام با بیان رقابت بین تمدنی و شباهت‌های آن‌ها گفت: حسن خلق سبب ایجاد یک ارتباط موثر می‌شود اگر حسن خلق را از دست دهیم نتیجه‌ای به دست نمی‌آید و مجموعه ضرر می‌کند، حسن خلق مسئول روابط عمومی باید مدنظر باشد.

او با تاکید بر لزوم مراجعه مدیران روابط عمومی به احادیث و روایات مربوط به حسن خلق، عنوان کرد: آداب معاشرت در اسلام در همه رفتارها جلوه می‌کند که باید مدیران روابط عمومی این‌ها را بیاموزند و این وجه مشترک ما با تمدن اروپایی و آمریکایی است، اما تفاوت‌هایی نیز بین این دو تمدن در ایجاد ارتباطات وجود دارد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه عدالت وجه اختلاف تمدن اسلامی و آمریکایی است، گفت: تمدن غرب ظلم را با پیرایه‌هایی که به عدالت شبیه است، تحویل می‌دهند و آن را غلط نمی‌دانند، اما در تمدن اسلامی این اشتباه است.

 

امام جمعه شیراز با بیان اینکه بسیاری از مواقع در ایجاد ارتباطات نماد اصلی تمدن اسلامی را نادیده گرفتیم، خاطرنشان کرد: واقعیت اسلام را مدیران روابط عمومی بروز دهند، چون امروز عرصه و میدان جنگ است و مهارت ارتباط تاثیرگذار طولانی‌مدت مهارتی است که برگرفته از اخلاق باشد که عدالت و راستگویی مهم‌ترین آن است.

آیت‌الله دژکام تاکید کرد: راستگویی، عدالت و حسن خلق در ارتباط با ارباب رجوع ادامه راه شهدا و سبب تقویت اعتماد عمومی و مردم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: راستگویی، عدالت و حسن خلق در ارتباط با ارباب رجوع ادامه راه شهدا و سبب تقویت اعتماد عمومی و مردم می‌شود.

مهارت ارتباط موثر ضامن موفقیت روابط عمومی ماهر است

مهارت ارتباط موثر ضامن موفقیت روابط عمومی ماهر است

مهارت ارتباط موثر ضامن موفقیت روابط عمومی ماهر است

 

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 8 ساعت قبل گفت: با سلام حادثه ها ...
 • .: جواد حدود 17 ساعت قبل گفت: تناقض در گفتار شما ...
 • .: علی 1 روز قبل گفت: با سلام . چرا ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق 1 روز قبل گفت: با سلام چقدر کیف ...
 • .: بهنام حدود 2 روز قبل گفت: کاملا مشخصه که این ...
 • .: پاکدخت حدود 2 روز قبل گفت: این عکس گلشیفته فراهانی ...
 • .: برازجان حدود 3 روز قبل گفت: درود بر آقای زاهدی ...
 • .: مصطفی بهبهانی مطلق حدود 4 روز قبل گفت: با سلام مطمئنا کار ...
 • .: صدرالله حدود 4 روز قبل گفت: سلام ما خریدارن زمینهای ...
 • .: شهروند.دشتستان. حدود 4 روز قبل گفت: هه هه .گندم وارداتی ...