کد خبر: 153709 ، سرويس: استان بوشهر
تاريخ انتشار: 05 آبان 1400 - 08:29
۴۳ میلیارد تومان از سوی شورای راهبردی پتروشیمی پارس جنوبی در استان بوشهر سرمایه‌گذاری شد

اتحادخبر: رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی گفت: در نیمه نخست امسال ۴۳ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی سرمایه‌گذاری شد. مسعود حسنی در نشست اعضا شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی با استاندار بوشهر با...

اتحادخبر: رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی گفت: در نیمه نخست امسال ۴۳ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی سرمایه‌گذاری شد.

43 میلیارد تومان از سوی شورای راهبردی پتروشیمی پارس جنوبی در استان بوشهر سرمایه‌گذاری شد

به گزارش  تسنیم ، مسعود حسنی در نشست اعضا شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی با استاندار بوشهر با بیان اینکه 42 طرح پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی اجرا شده است اظهار داشت: 24 مجتمع پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی در مدار تولید و 17 واحد دیگر در حال ساخت است.

وی توجه به مسئولیت‌های اجتماعی از سوی صنایع پتروشیمی‌های منطقه پارس جنوبی را مورد اشاره قرار داد و افزود: از سال 1393 شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی فعالیت خود را در راستای اجرا مسئولیت‌های اجتماعی آغاز کرد.

رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی با بیان اینکه از سال 133 تا 1397 این شورا 54 میلیارد تومان پرداخت کرد افزود: این رقم در سال 1398 بیش از 20 میلیارد تومان بود و از سال گذشته پرداختی‌های این شورا در راستای مسئولیت‌های اجتماعی افزایش چشمگیری یافت.

حسنی واگذاری 2300 تبلت به دانش آموزان نیازمند منطقه ساخت 12 واحد آموزشی را از جمله فعالیت‌های این شورا در سال گذشته دانست و تصریح کرد: برای ساخت این واحدهای آموزشی 25 میلیارد تومان مصوب شد که تاکنون 17 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی از ساخت دانشکده فنی مهندسی جم با سرمایه‌گذاری 16 میلیارد تومان خبر داد و بیان کرد: مشارکت در ساخت واحدهای مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد یکی دیگر از برنامه‌ها است که ساخت 230 منزل ویژه نیازمندان در شهرستان‌های 4 گانه کنگان، عسلویه، جم و دیر آغاز شد و دهه فجر امسال تکمیل و واگذار می‌شود.

رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی ساخت سد اخند در عسلویه را مورد اشاره قرار داد و افزود: برای اجرا این پروژه 3 میلیارد تومان اختصاص یافته که با تکمیل آن 2 میلیارد مترمکعب آب ذخیره می‌شود.

حسنی ساخت مصلا جمعه جم با 2.5 میلیارد تومان را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: در سال گذشته در راستای مقابله با کرونا 21 هزار و 400 بسته معیشتی به ارزش 8 میلیارد تومان بین افراد مختلف آسیب دیده از کرونا و نیازمندان توزیع شد و 10 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات درمانی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گرفت.

وی تجهیزات بیمارستان‌های دیر و کنگان و راه‌اندازی آزمایشگاه ویروس‌شناسی را از دیگر طرح‌های اجرا شده دانست و خاطر نشان کرد: در نیمه نخست امسال 43 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی سرمایه‌گذاری شده که تا پایان سال به 100 میلیارد تومان می‌رسد.

رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی از افزایش 3 برابری پرداخت این شورا به طرح‌های مختلف در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن خبر داد و بیان کرد: نمایشگاه توانمندی شرکت‌ها و صنایع مستقر در منطقه پارس جنوبی و واحدهای پشتیبان در عسلویه در ماه جاری راه‌اندازی می‌شود.

لينک خبر:
http://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/153709