امروز: دوشنبه 03 آبان 1400
  بیمه ویژه کرونا
تاريخ انتشار: 21 مهر 1400 - 07:50
نزدیک بود ببریم، نزدیک بود ببازیم؛

اتحادخبر: دیدار حساس ایران و کره جنوبی در نیمه دوم و برخلاف 45 دقیقه نخست، دیدنی، حساس و نفس گیر از آب درآمد و شاگردان اسکوچیچ با بدشانسی 3 امتیاز خانگی را از آن خود نکردند.

اتحادخبر: دیدار حساس ایران و کره جنوبی در نیمه دوم و برخلاف 45 دقیقه نخست، دیدنی، حساس و نفس گیر از آب درآمد و شاگردان اسکوچیچ با بدشانسی 3 امتیاز خانگی را از آن خود نکردند.

به گزارش "ورزش سه"، هر چقدر که 45 دقیقه نخست دیدار ایران و کره جنوبی سرد و کم موقعیت بود، اما در نیمه دوم هر دو تیم فرصت های گلزنی زیادی را از دست دادند. در نیمه اول، کره جنوبی درصد مالکیت بیشتری داشت اما این ایران بود که در ثانیه های پایانی بازی 3 موقعیت خطرناک را در عرض کمتر از 20 ثانیه از دست داد.

 

کیم سونگ گیو گلر کره ای ها 3 سیو درخشان را در ثانیه های پایانی نیمه نخست به ثبت رساند و فرصت های آزمون، طارمی و جهانبخش را دفع کرد تا بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. در آغاز نیمه دوم، روی اشتباه صادق محرمی در آفسایدگیری، سون هیونگ مین در مصافی تک به تک به بیرانوند، به راحتی دروازه ایران را باز کرد.

 

در ادامه شاگردان اسکوچیچ مالک توپ و میدان بودند و می توانستند توسط عزت اللهی به گل تساوی دست پیدا کنند که شلیک محکم این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد. دقایقی بعد پاس تند و تیز جهانبخش با تعقیب توپ استثنایی سردار آزمون همراه شد و ارسال این بازیکن به روی دروازه دوباره به جهانبخش رسید که ضربه سر تماشایی این بازیکن از روی نقطه پنالتی، منجر به گل تساوی ایران شد.

 

 

در ادامه بازهم بدشانسی گریبانگیر ایران شد. شوت دیدنی مهدی طارمی از پشت محوطه جریمه به تیر دروازه برخورد کرد تا ایران از رسیدن به گل برتری محروم شود. البته در دقیقه 93 نزدیک بود اشتباه در خط دفاعی کار دست ایران بدهد و شوت بازیکن کره جنوبی را بیرانوند به زیبایی مهار کرد و در نهایت این بازی با تساوی یک – یک به پایان رسید تا دو تیم امتیازات را تقسیم کنند.

 

بدین ترتیب نوار 10 پیروزی متوالی اسکوچیچ با یک تساوی در دیداری سخت و دشوار پاره شد اما ایران با 10 امتیاز، همچنان صدرنشین این گروه و شانس نخست برای راهیابی به جام جهانی 2022 قطر است.

 

 


بازی از هفته چهارم در مرحله پایانی رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر – گروه A
سه شنبه: 20/07/1400 ؛ ساعت: 17:00
ورزشگاه: آزادی تهران / بدون تماشاگر
گروه داوری: احمد الکاف / کمک ها: أبوبکر العمر - راشد الغیثی؛ داور چهارم: عُمر الیعقوبی / همگی از کشور عمان

 

 

 

کارت زرد:
امید نورافکن(61)

سردار آزمون (80)

 

 

ترکیب ایران:
علیرضا بیرانوند
صادق محرمی
شجاع خلیل‌زاده
محمدحسین کنعانی‌زادگان
وحید امیری
سعید عزت‌الهی
احمد نوراللهی (90- میلاد سرلک)
علیرضا جهانبخش
علی قلی زاده (56- امید نورافکن)
مهدی طارمی
سردار آزمون (90- مهدی قایدی)
سرمربی: دراگان اسکوچیچ 

 

 


ترکیب کره جنوبی:
کیم سونگ گیو
کیم یانگ گوون
لی یونگ
کیم مین جائه
هونگ چول (70- کیم جین سو)
جانگ وو یانگ
هوانگ این بیوم
هوانگ هی چان
سون هیونگ مین
لی جائه سونگ (82- لی دونگ گیونگ)
هوانگ یوی جو (82- نا سانگ هو)
سرمربی: پائولو بنتو

 

 

شرح گل ها:

 


ایران صفر – کره جنوبی یک (دقیقه 48: سون هیونگ مین): بازیکنان کره جنوبی از داخل زمین خودی و با یک پرتاب، توپ را به میانه زمین آوردند که پاس فوق العاده لی جائه سونگ از میانه میدان، باعث شد تا سون هیونگ مین با علیرضا بیرانوند در مصافی تک به تک قرار بگیرد که فوق ستاره تاتنهام با ضربه ای بغل پا و نرم دروازه ایران را باز کرد.(ویدیو)

 

 

 

 

 

ایران یک – کره جنوبی یک (دقیقه 77: علیرضا جهانبخش): حملات پردامنه ایران برای رسیدن به گل تساوی ادامه داشت. پاس جهانبخش به سردار آزمون با وجود اینکه سریع بود اما آزمون دست از تلاش برنداشت و پیش از گلر کره به توپ رسید. ارسال این بازیکن پیش از خروج توپ از زمین، روی نقطه پنالتی به علیرضا جهانبخش رسید که ضربه سر فوق العاده جهانبخش به گوشه دروازه رفت و گل تساوی ایران به ثمر رسید. (ویدیو)

 

 

 

 

 

 

لحظات حساس:

 


دقیقه یک: در همان ثانیه های نخستین بازی، روی تعلل مدافعین ایران، هوانگ یوی جو صاحب فرصت شد که شوت این بازیکن به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه 12: یک حرکت خوب از کره ای ها و از سمت چپ، به یک ارسال منتهی شد که توپ در دهانه دروازه از میان پاهای هواهنگ یوی جو عبور کرد. در ادامه لی یونگ توپ برگشتی را صاحب شد و با یک ارسال دقیقه به روی دروازه، لی جائه سونگ را صاحب موقعیت کرد که ضربه سر او به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 16: علیرضا جهانبخش گوشه محوطه جریمه کره جنوبی صاحب توپ شد که با شوتی سرکش دروازه حریف را تهدید کرد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 27: تیم ملی توسط آزمون و طارمی درون محوطه جریمه کره جنوبی صاحب موقعیت شد که مکث دو مهاجم ایران و تعداد زیاد مدافعین کره مقابل دروازه خودی باعث شد این فرصت از دست برود و شوت طارمی نیز بلاک شد.

دقیقه 38: همکاری خوب جهانبخش و طارمی می توانست منجر به خلق یک موقعیت شود که حضور به موقع مدافع کره، این فرصت را از ایران گرفت. در ادامه نیز سون هیونگ مین پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت او با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 43: پاس فوق العاده نوراللهی پشت مدافعین به طارمی رسید که مهاجم تیم ملی به شکل عجیبی به توپ ضربه زد و توپ از دروازه کره جنوبی دور شد.
دقیقه 44: پاس قلی زاده پشت محوطه جریمه به سردار رسید و آزمون در موقعیت ایده آلی صاحب توپ شد که شوت خود را به سمت دروازه کره جنوبی روانه کرد و با واکنش دیدنی کیم سونگ گیو گلر کره این توپ دفع شد. مدافع کره جنوبی برای دفع توپ اقدام کرد که ضربه او پس از برخورد به قلی زاده، ارتفاع گرفت و مهدی طارمی با ضربه ای قیچی برگردان، دروازه کره جنوبی را تهدید کرد و مجددا دروازه بان کره جنوبی با یک دست، توپ را دفع کرد. بلافاصله توپ مجددا به بازیکنان ایران رسید که ارسال خطرناک جهانبخش به دهانه دروازه توسط سنگربان کره جنوبی دفع شد تا کیم سونگ گیو در عرض کمتر از 20 ثانیه، 3 سیو نجات بخش را به ثبت برساند.

 

 

 

 

دقیقه 59: همکاری تیمی بسیار خوب بازیکنان ایران و پاس پشت پای نوراللهی پشت محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که ضربه این بازیکن که در موقعیت خوبی قرار داشت، با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 67: سعید عزت اللهی با یک حرکت خوب پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شلیک دیدنی و محکم این بازیکن با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد تا بهترین فرصت ایران در این مسابقه از دست برود.

دقیقه 75: پاس عالی طارمی به آزمون رسید و این بازیکن در مصافی تک به تک با گلر کره ای ها قرار گرفت که سردار نیز با یک پاس خوب جهانبخش را با دروازه خالی مواجه کرد و کاپیتان تیم ملی نیز دروازه کره را باز کرد اما پیش از آن، آفساید سردار اعلام و این گل مورد قبول واقع نشد.
دقیقه 78: بدشانسی های ایران پایان ندارد. مهدی طارمی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شلیک پرقدرت و دیدنی این بازیکن به همان تیر دروازه ای خورد که شوت عزت اللهی به آن اصابت کرده بود تا این موقعیت فوق العاده نیز با بدشانسی به گل تبدیل نشود.

دقیقه 90+3: روی تعلل خط دفاعی، نا سانگ هو بازیکن تعویضی کره ای در موقعیت فوق العاده ای پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت این بازیکن را بیرانوند به زیبایی مهار کرد و مانع از شکست ایران در ثانیه های پایانی شد.

 

 

 

 

 

 

بهترین بازیکن میدان:

 


سعید عزت اللهی شب فوق العاده ای را گذراند و شاید اگر بخت با او یار بود، می توانست یک گل دیدنی را وارد دروازه کره جنوبی کند. این بازیکن در میانه میدان فوق العاده ظاهر شد و تقریبا تمامی نبردهایش را از هافبک های کره برد. 87 درصد پاس صحیح، 13 عملکرد دفاعی موفق شامل 4 تکل صحیح، یک دفع توپ و 8 قطع توپ، خلاصه عملکرد عزت اللهی است. او همچنین دو نبردهوایی موفق داشت و هرگز روی هوا مغلوب کره ای ها نشد. سعید همچنین 2 بار بازیکنان کره را دریبل زد و عملکرد ویژه ای داشت.

 

 

 

 

در حاشیه:


* کاوه رضایی به دلیل مصدومیت در لیست تیم ملی قرار نگرفته و سیاوش یزدانی و یاسین سلمانی از روی سکوها مسابقه دو تیم را تماشا خواهند کرد.
* تا یک ساعت مانده به شروع مسابقه سروصدای زیادی در اطراف ورزشگاه آزادی به خاطر پیست اتومبیلرانی ایجاد شده بود اما این سروصداها تا قبل از شروع مسابقه دو تیم کمتر شد.
* پدر سردار آزمون در ورزشگاه آزادی حضور دارد و مسابقه دو تیم را از نزدیک نظاره خواهد کرد.
* کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال با حضور در ورزشگاه آزادی تماشاگر دیدار دو تیم شد. همچنین مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم ملی فوتبال امید و مشاور فنی رئیس فدراسیون فوتبال تماشاگر دیدار ایران و کره جنوبی است.

* در شرایطی که تماشاگران مجوز حضور در ورزشگاه را نداشتند اما تعدادی از افراد مختلف با حضور در جایگاه VIP و CIP دیدار دو تیم را از نزدیک نظاره کردند. البته نحوه استقرار این تعداد از مسئولان در کنار هم باعث شد تا ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا به این مسئله اعتراض کند. وی بعد از حضور در جایگاه CIP اعلام کرد نحوه استقرار باید به شکلی باشد که پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.
* تعدادی از همراهان تیم ملی کره جنوبی در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی مستقر بوده و در جریان مسابقه از امکانات استادیوم آزادی فیلمبرداری کردند.
* احمد مددی مدیرعامل پیشین استقلال، دکتر نوروزی، رضا حدادیان مالک باشگاه نساجی مازندران و محمد آخوندی مدیر اسبق روابط عمومی وزارت ورزش در ورزشگاه دیدار دو تیم را نظاره کردند.
*‌ ساعد سهیلی بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در استادیوم آزادی دیدار تیم‌های ایران و کره جنوبی را تماشا کرد.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • درخشش نگین شهر برازجان به همت شهرداری+ تصاویر
 • شروعی پر مهر در واپسین روزهای مهر با برگزاری همایش خانواده بزرگ ورزش همگانی دشتستان/ تصاویر اختصاصی
 • اولین شهردار رسمی بومی برازجان
 • بررسی مسائل و مشکلات شهر در نشست اعضای شورای اسلامی شهر برازجان با فرماندار دشتستان+ جزییات
 • رئیس شورای اسلامی شهر برازجان گزینه شهردار خود را اعلام کرد
 • مسابقه تیراندازی در دشتستان به مناسبت هفته تربیت بدنی/ تصاویر
 • طنز / کُنجیر(۳۳)
 • بانو گُشَسپ ، نماد ِ پهلوانی و حماسه زنان ایران
 • بازدید از فاز آخر “المان ضامن آهو” در میدان امام رضا(ع) برازجان / تصاویر
 • شاهنامه و اوستا (۱۲)
 • پیمایش غار شاپور توسط باشگاه کوهنوردی سهند برازجان صورت گرفت / تصاویر
 • حضور بازیکنان باشگاه پارس دشتستان در مرحله دوم استعدادیابی تیم ملی نوجوانان در شهر بندرعباس
 • اتحاد و همدلی کادر درمان و پشتیبانی عامل اصلی موفقیت بیمارستان در گذر از پیک پنجم کرونا
 • تجدید میثاق جامعه ورزش همگانی دشتستان با شهدا / تصاویر اختصاصی
 • خدایا شکرت
 • تکریم و معارفه استاندار بوشهر باحضور وزیر کشور/ تصاویر
 • خوش آمدید فرمانده
 • خاطرات مسیر سفر/ راننده تریلی ناجی من و کبوترهایم شد
 • حماسه دوستداران طبیعت در ماهور روستای محمدجمالی / تصاویر
 • در فوتبال کشور هیچ چیز سر جای خودش نیست !
 • برگزاری شورای اداری شهرستان دشتستان با حضور وزیر جهادکشاورزی / تصاویر اختصاصی
 • اکران مستند آیین گندم کوبی در برازجان / تصاویر
 • تاریخچه عزاداری و سبک سینه زنی سنتی در مسجد قلعه برازجان/ دوربین های صدا و سیما نباید روی چند مداح خاص زوم شود
 • فصلی که "ما " بجای " من" معنا داشت.
 • گرایشم به ورزش های هیجان انگیز و قدرتی است/ وضعیت ورزش بانوان امیدوارکننده است
 • قدرت مظاهری: کاش استاندار نظامی نبود/ استاندار نگاهِ شیرین و عاطفی داشته باشد
 • انبارداری خرما
 • طلب حلالیت خانواده بازیکن لیگ برتری برازجانی از ناظران و داوران
 • محمدرضا شجریان؛ مهر ماندگار
 • دکتر علی آذربان: ملاک انتصاب مدیران، مدیون گرایی نباشد/ راه اندازی پارس شمالی در اولویت باشد
 • .: فاطمه پردل 1 روز قبل گفت: افتخار می کنم که ...
 • .: محمدرضا حدود 3 روز قبل گفت: سپاس وافر ازجناب مهندس ...
 • .: علی حفظ اله عضوهیات علمی علوم پزشکی بوشهر حدود 3 روز قبل گفت: سلام. گردآوری وتدوین مطالبی ...
 • .: کارمند زن سرپرست خانوار حدود 4 روز قبل گفت: سلام لغو تعطیلی پنجشنبه ...
 • .: فاطمه حدود 5 روز قبل گفت: نمیدونم ...
 • .: فاطمه حدود 5 روز قبل گفت: من میخاهم موهایم را ...
 • .: علی حدود 5 روز قبل گفت: اعضای شورای اسلامی شهر ...
 • .: حقوق شهروندی حدود 5 روز قبل گفت: متاسفانه عده ای از ...
 • .: چركو حدود 5 روز قبل گفت: واي پكيدم از خنده ...
 • .: زهرا حدود 8 روز قبل گفت: 😂😂😂 ...