امروز: چهارشنبه 28 مهر 1400
  بیمه ویژه کرونا
تاريخ انتشار: 06 مهر 1400 - 12:21
اختصاصی اتحاد خبر/ به مناسبت انتصاب استاندار جدید استان بوشهر

اتحادخبر-محمد باقر عباسی سملی: سخنم را بعد از نام و یاد خدا با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و قرائت فاتحه نثار ارواح طیبه همه شهدا بویژه همرزمان شهیدم در دوران دفاع مقدس، آرزوی سلامتی برای جانبازان و ماندن بر آرمان ها برای رزمندگان، این یادگاران ایام جهاد و شهادت آغاز می کنم.شاید این نوشتار برای بعضی ها غیر منتظره باشد. دلیلش هم سوابق...

خوش آمدید فرمانده

محمد باقر عباسی سملی:

سخنم را بعد از نام و یاد خدا با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و قرائت فاتحه نثار ارواح طیبه همه شهدا بویژه همرزمان شهیدم در دوران دفاع مقدس، آرزوی سلامتی برای جانبازان و ماندن بر آرمان ها برای رزمندگان، این یادگاران ایام جهاد و شهادت آغاز می کنم.


شاید این نوشتار برای بعضی ها غیر منتظره باشد. دلیلش هم سوابق اصلاح طلبی بنده و مواضع این کمترین، در انتخابات ریاست جمهوری اخیر است. زیرا در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم کاندیدای شایسته به نظر صاحب این قلم جناب دکتر سید مصطفی تاجزاده بود که مواضعی شفاف، بی پیرایه و قانونمند داشت.

 

که بعد از رد صلاحیت غیر قانونی ایشان و حرکت ناصواب شورای نگهبان در سوق دادن انتخابات به سمت تقریبا انتصابات، به ناچار از جناب همتی حمایت کردم. اما اینکه چگونه امروز به استاندار منصوب دولت جناب رئیسی خیر مقدم و خوش آمد می گویم، چند دلیل دارد که برای کسانی که با مواضع نگارنده طی ۲۵ سال اخیر آشنایی دارند، روشن است، که هرگز اولا در اتخاذ مواضع سیاسی به نوع لباس، نژاد و زبان افراد توجه نداشته و بیشتر توانمندی و تقوای دولتمردان ملاک موضع گیری هایم بوده است و ثانیا هرگز به توفیق الهی منافع فردی را ملاک اتخاذ مواضع سیاسی خویش قرار نداده ام. اولین مواجهه حضوری بنده با جناب دکتر حاج احمد محمدی زاده به دوران دفاع مقدس بر می گردد، آن هم بعد از پذیرش قطعنامه در سال ۶۷ و تهاجم  مجدد رژیم بعث عراق به خاک پاک میهن بود. چند روزی بود که از جبهه برگشته بودم که حمله مجدد عراق به رغم پذیرش قطعنامه آغاز شد و عراقی ها پیشروی برق آسایی داشتند، به گونه ای که بار دیگر با عبور از مرز شلمچه خود را به جاده اهواز خرمشهر رساندند. و خرمشهر در نیم حلقه ای از محاصره قرار گرفت. در این زمان رزمندگان با پخش فراخوان فرمانده کل قوا خمینی روح خدا رحمت الله علیه از رادیو و تلویزیون، سر از پا نشناخته خود را به جبهه ها رساندند، این هجوم غیر قابل تصور رزمندگان به سوی جبهه ها به حدی بود که جبهه های جنوب ظرفیت پذیرش این سیل رزمنده را نداشت و سرریز آن راهی جبهه های غرب کشور شدند.


ما که در گردان امام حسن مجتبی(ع) سازماندهی شده بودیم، مأموریت یافتیم تا در نزدیکی خرمشهر و مدخل جبهه شلمچه عمل نموده دشمن بعثی را به پشت مرزها برانیم. گردان اسلحه و مهمات گرفته بود و آماده رسیدن فرمان حمله، در همان شب اگر نام پادگان درست در خاطرم مانده باشد، در پادگان الغدیر در جراحی، شب در نمازخانه تجمع کردیم و جناب حاج احمد محمدی زاده به پشت تریبون رفت و بر خلاف انتظار ما طی سخنان کوتاهی فرمود که امشب گردان مالک همچون شمشیر مالک بر دشمن فرود خواهد آمد و لشکر دشمن متجاوز را متلاشی خواهد کرد. در این لحظه من که به شدت از عدم امکان حضور در عملیات متأثر شده بودم، قبل از ترک تریبون توسط جناب محمدی زاده خود را به وی رساندم و از محروم شدن گردان امام حسن(ع) از شرکت در عملیات اعتراض کردم. در این لحظه ایشان از من پرسید همه گردان مثل خودت آماده شرکت در عملیات هستند؟ پرسش دشواری بود. با اندکی مکث عرض کردم بله آماده اند، اینکه مکث کردم، زمان و کار بسیار حساس بود، من ارزیابی درستی از سایر نیروها نداشتم. زیرا خود در آن زمان یک بسیجی ساده ۲۰ ساله مثل سایر رزمندگان بودم، در صورتی که پاسخ به پرسش جناب سردار در توان فرمانده گردان بود. بلاخره هم پرسش جناب حاج احمد و هم مکث بنده در پاسخ گویی، پیامی را به طرفین این گفتگوی معترضانه منعکس نمود که اندکی آرام شدم. سپس ادامه داد که انشاءالله از گردان شما در ادامه عملیات حتما استفاده خواهد شد.


علاقه و ارادت من به کلیه رزمندگان با هر نگرش فکری در قالب جناح بندی های سیاسی بعد از جنگ، بر هیچ کس پوشیده نیست. بخصوص خدمت فرماندهانم در دوران دفاع مقدس، از طرفی جناب دکتر حاج احمد محمدی زاده از معدود سرداران بی حاشیه، معتدل و توانمند در مدیریت های اجرایی که تا کنون در سطوح ارشد سپاه بر عهده داشته می باشد. هر چند در روز معارفه سهو لسانی از قول وی منتشر شده است. جایی که فرموده: « در دوران جنگ نظامی، دولتی ها به کمک نظامیان آمدند و امروز ما نظامی ها در جنگ اقتصادی به کمک شما دولتی ها آمده ایم» زیرا قرار دادن قوای نظامی در عرض دولت، سخنی نگران کننده است و در قاموس نظام جمهوری نمی گنجد، که با شناختی که از ایشان در دسترس است، انتظار می رود در آینده و در فرصت مناسب این سهو لسان  اصلاح گردد.
همچنین صادقانه بگویم که دکتر محمدی زاده از معدود استاندارانی ست که انتصابش را توهین به فرهنگ و تمدن استان بوشهر ندانسته بلکه سوابق و شأن و منزلت ایشان را باعث افتخار می دانم.
به همین خاطر هم هست که قلبا از انتصابش خوشحالم و صادقانه می گویم: خوش آمدید فرمانده
و بی شک در طول دوران مدیریت ایشان در استان، تا جایی که با آرمانهایم در تضاد نباشد، در عرصه قلم و رسانه در راستای موفقیت وی از هیچ کوششی فروگذار نخواهم کرد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1400/07/08 - 08:03
2
1
اُف بر همه کسانی که چِسان روزگار بر مردمان، تیره کرده اند و هیچ شرمی نیز نمی کنند...
1400/07/07 - 19:10
0
3
امیر علی عزیز .
مهندس عباسی سملی
به گونه ای سخن بگوئیم که رضایت خدا در آن باشد . شما دو عزیز یک قدم با هم فاصله دارید . لازم است با اخلاق و منطق و بدور از تعصبات شیطانی با همدیگر سخن بگوئید . اسلام به هر دو شما نیاز دارد .
1400/07/07 - 16:53
3
0
با سلام. خدمت امیر علی خواستم عرض کنم که همین تفکرات امثال جنابعالی متاسفانه در کشور حاکم شده است که کلیه نیروهای انقلاب را خانه نشین کرده و شما جیره خواران اسرائیل تصمیم گیر امورات حکومتی شده اید. چرا برآشفته اید که رزمندگان دفاع مقدس فارغ از گرایش سیاسی صرفا به جهت سلامت به هم تبریک می گویند به امید خداوند با وحدت و همدلی بار دیگر نیروهای انقلابی و رزمنده دست شما خارجی ها را از امورات کشور قطع خواهند کرد سلامت مهندس عباسی و سردار محمدی زاده بر هیچ کس پوشیده نیست. از خداوند بخواهید تا از تقصیرات شما که عامل تفرقه شده اید بگذرد و شما را به راه راست هدایت کند.
1400/07/07 - 13:07
2
2
آقای سملی به این میگن نان را به نرخ روز خوردن
1400/07/06 - 16:34
2
3
دروود مهندس عباسی.فرمایشات متین.
آقای محمدی زاده انشاالله چون ۸سال دفاع مقدس در این عرصه هن خوش خواهد درخشید.
1400/07/06 - 16:29
8
0
اسم خوتو گذاشتی رزمنده درحالی که درمنجلاب فکری اصلاح طلبان گرفتارشدی وسیاهی لشکر غرب گرایان شده ای ایا نمیدانید شمر رزمنده جنگ صفین بود که عاقبت بخیر نشد ودر دام اصلاح طلبی گرفتار شد.
نان به نرخ روز خوردیم ای دریغ
1400/07/06 - 15:21
2
4
درود بر انسان صادق و فرهیخته جناب آقای مهندس عباسی سملی .
انشاالله استاندار محترم جناب آقای محمدی زاده و شما موفق باشید .
جناب مهندس عباسی سملی انتصاب آقای محمدی زاده احترام و اعتماد دولت آقای رئیسی به مردم استان بوشهر و نیروهای انقلاب است و از این بابت می بایست از این اعتماد دولت و شخص آقای رئیس جمهور تقدیر وتشکر به عمل آید .
برادر گرامی دولت آقای رئیسی فراجناحی است . این دولت در انحصار هیچ حزب و گروهی نیست . دولت امید و عدالت است .
آقای رئیسی آمده است تا اعتماد مردم را به دولت و شیوه حکمرانی بازگرداند . حکمرانی که شما برادر رزمنده خوب می دانید که بواسطه نفوذ افرادی در بدنه دستگاه ها به چه میزان از اهداف اصلی نظام داشت فاصله می گرفت .
درود بر شما .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • در فوتبال کشور هیچ چیز سر جای خودش نیست !
 • یک دشتستانی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی راهبردی بانک سپه شد
 • گرایشم به ورزش های هیجان انگیز و قدرتی است/ وضعیت ورزش بانوان امیدوارکننده است
 • يک دشتستانی رييس روابط عمومی شرکت جم صنعتكاران شد
 • کوچه ها و خیابان های شهر برازجان زیر غلطک آسفالت/ بزودی‏ عملیات آسفالت بیش از ۱۵ هزار متر مربع از معابر شهری به اتمام می رسد
 • نصب و تجهیز ۶ پارک به وسایل بازی جدید/محلات کمتر توسعه یافته در اولویت
 • نسخه اینترنتی هفته نامه اتحاد جنوب/شماره 1163
 • مدیر روابط عمومی و رابط شهرستان های خانه مطبوعات استان بوشهر منصوب شد /عکس
 • زنان در معمای قدرت
 • برای اولین بار کاپرای دو کابین امداد نجات جاده ای در اختیار آتشنشانان برازجانی /تجهیز سازمان آتش نشانی برازجان با ۱ میلیارد و ۱۴۹ میلیون تومان
 • پیام تبریک رئیس هیئت تنیس روی میز استان بوشهر بمناسبت هفته پارالمپیک
 • اضمحلال اجتماعی
 • در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد حضور دانشجویان پرستاری و مامایی در بیمارستان برازجان خواهیم بود
 • مسابقه تیراندازی در دشتستان به مناسبت هفته تربیت بدنی/ تصاویر
 • شروعی پر مهر در واپسین روزهای مهر با برگزاری همایش خانواده بزرگ ورزش همگانی دشتستان/ تصاویر اختصاصی
 • .: حقوق شهروندی حدود 6 ساعت قبل گفت: متاسفانه عده ای از ...
 • .: چركو حدود 15 ساعت قبل گفت: واي پكيدم از خنده ...
 • .: زهرا حدود 3 روز قبل گفت: 😂😂😂 ...
 • .: همشهری حدود 3 روز قبل گفت: با سلام.شهردار محترم لطفا ...
 • .: محمداحمدی حدود 4 روز قبل گفت: آخه روابط عمومی چیزی ...
 • .: کچل آبادی حدود 4 روز قبل گفت: با سلام! وضعیت آسفالت ...
 • .: زهره عرب حدود 4 روز قبل گفت: چه انتصاب شایسته ای ...
 • .: رزمندگات حدود 4 روز قبل گفت: لطفا پارک محله رزمندگان ...
 • .: علی حدود 4 روز قبل گفت: آقای مظاهری عزیز، دیگه ...
 • .: سید موسوی حدود 5 روز قبل گفت: سلام مهندس صدیقی از ...