امروز: سه شنبه 31 فروردين 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 اسفند 1399 - 12:46

اتحادخبر:  همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا" با محوریت «فرصت‌ها، چالش‌ها و دستاوردها» در شیراز آغاز به کار کرد و به مدت دو روز در بستر شیکه شاد به میزبانی آموزش و پرورش استان فارس ادامه دارد.

اتحادخبر:  همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا" با محوریت «فرصت‌ها، چالش‌ها و دستاوردها» در شیراز آغاز به کار کرد و به مدت دو روز در بستر شیکه شاد به میزبانی آموزش و پرورش استان فارس ادامه دارد.

آغاز به کار همایش ملی "آموزش در دوران کرونا" در شیراز

به گزارش ایسنا؛ مدیرکل آموزش و پرورش فارس چهارشنبه ۱۳ اسفند در آیین افتتاحیه همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا، گفت: به دنبال‌ هر بحرانی، تهدیدها، چالش‌ها و فرصت‌هایی ایجاد می‌شود.

 

فرهاد اسماعیلی با بیان اینکه اساسا ذات بحران تهدید و چالش است، افزود: کشور ایران نیز طی تاریخ بحران‌های طبیعی، حوادث مترقبه و غیرمترقبه و جنگ و خونریزی زیادی به خود دیده اما چون ققنوس سربلند کرده و با افتخار امروز در دنیا حرف برای گفتن دارد.

او ادامه داد: به عنوان مثال؛ هشت سال جنگ تحمیلی تهدیدها و چالش‌های زیادی به همراه داشت اما همین بحران‌، جوهره وجودی انسان‌ها را بالفعل کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: در بحران کووید ۱۹ که عرصه‌های مختلفی از جمله اجتماعی، فرهنگی، علمی و حتی نظامی تحت‌الشعاع قرار گرفت.یکی دیگر از عرصه‌هایی که متاثر از این بحران شد، عرصه آموزش و نظام تعلیم و تربیت بود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در ایران معلمانی بزرگ و با ظرفیت‌های بزرگ انسانی وارد عرصه آموزش شدند و از هر ابرازی و با هر سطحی از دانش استفاده کردند.

او گفت: این بحران هم نشان داد که معلمان به عنوان خط مقدم با شجاعتی تمام و خودجوش وارد عرصه آموزش شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین با بیان اینکه بحران شیوع همه گیری کرونا، فرصت‌ها و دستاوردهایی در حوزه آموزش ایجاد کرد، تاکید کرد: اگر در بحران‌ها فرصت‌ها و دستاوردها شناسایی و دسته بندی و نگهداری نشوند، ممکن است ظرفیت بزرگی در کشور از دست برود، چرا که این دستاوردها به مثابه چراغی برای هر آینده هر تمدن و کشوری خواهد بود.

اسماعیلی بیان کرد: برگزاری این همایش در معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس به جهت اهمیت و ضرورت موضوع طراحی شد که خوشبختانه مورد استقلال پژوهشگران و نخبگان تعلیم ‌و تربیت کشور قرار گرفت.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: علیرضا محمود حدود 2 روز قبل گفت: چه‌توفیق بزرگی نصیب تنگ ...
 • .: باز نشسته ی آموزش وپرورش حدود 2 روز قبل گفت: اگر در آن شوره ...
 • .: بوشهر زی حدود 3 روز قبل گفت: به کتاب "سیّد حمال ...
 • .: طنز حدود 3 روز قبل گفت: جناب خواجه حسنی، هر ...
 • .: کارمند حدود 3 روز قبل گفت: با سلام.متاسفانه رییس بیمارستان ...
 • .: رضا حدود 4 روز قبل گفت: از روز اول شروع ...
 • .: کورش حدود 5 روز قبل گفت: به امید انتصاب مدیریت ...
 • .: محسن حدود 5 روز قبل گفت: خیانت وقتی رخ میده ...
 • .: مهدی حدود 6 روز قبل گفت: ‏نتانیاهو بعد از حمله ...
 • .: مهدی حدود 6 روز قبل گفت: چرا اتحاد خبر همش ...