امروز: سه شنبه 31 فروردين 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 اسفند 1399 - 12:08

اتحادخبر: مدیرعامل و رییس هیات مدیره آب منطقه‌ای فارس گفت: بیش از ۳۲ هکتار از حریم و بستر رودخانه‌های این استان از تصرف زمین خواران و سودجویان بازپس گرفته شد.

اتحادخبر: مدیرعامل و رییس هیات مدیره آب منطقه‌ای فارس گفت: بیش از ۳۲ هکتار از حریم و بستر رودخانه‌های این استان از تصرف زمین خواران و سودجویان بازپس گرفته شد.

بازپس گیری ۳۲ هکتار از بستر رودخانه‌های فارس از دست زمین خواران

به گزارش ایرنا؛ حمید رضا دهقانی، یکشنبه با بیان اینکه ارزش اقتصادی مناطق بالادستی آب‌های سطحی فارس شامل رودخانه ها، مسیل‌ها و آبراهه ها باعث طمع و تصرف آن می‌شود، افزود: دست طمع متصرفان غیرمجاز یا برداشت مصالح حریم و بستر رودخانه‌ها، این منابع خدادادی را نشانه می‌رود و این تخریب و نا زیبا کردن، نتیجه‌ای جز خسارت‌های جانی و مالی به دنبال ندارد. همچنان که وقتی سیل قربانی می‌گیرد حتما نقطه‌ای از مسیل یا رودخانه از قبل تصرف یا تخریب شده است.

 

وی اضافه کرد: تخلفات در حوزه سواحل و رودخانه‌های استان فارس از ابتدای سال ۹۹ همچون سال‌های قبل ادامه داشته است و گروه‌های گشت و بازرسی آب منطقه‌ای فارس بیش از سه هزار و ۷۰۰ مورد از این تخلفات را شناسایی کرده‌اند که از این تعداد، ۶۸۲ مورد آن منجر به رفع تصرف و توقف تخلف شده و در جریان این عملیات، ۱۷۲ دستگاه کمپرسی، لودر و بیل مکانیکی متعلق به برداشت کنندگان با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی توقیف شده است.

 

مدیرعامل و رییس هیات مدیره آب منطقه‌ای فارس ادامه داد: تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها از طریق ساخت و سازهای غیرقانونی، برداشت غیر مجاز مصالح شن و ماسه از داخل حریم و بستر رودخانه‌ها و هرگونه تخریب این مجاری آب‌های سطحی، جرم تلقی می‌شود و پیگرد قضایی را در پی دارد.

 

دهقانی گفت: متاسفانه از ابتدای زمستان ۹۹ تاکنون بیش از ۴۰ رودخانه مسیل و آبراهه‌های این استان دستخوش این تخلفات شده‌اند. 

 

وی، با اشاره به اهمیت حفاظت از رودخانه‌های استان فارس اظهار داشت: در حدود ۱۴ هزار و ۴۰۰ کیلومتر، طول رودخانه‌های اصلی و بیش از ۸۰۰ هزار کیلومتر طول همه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و آبراهه‌های این استان است و به سبب ارزش و اهمیتی که این مجاری آب‌های سطحی دارند ،حفاظت و حراست از بستر و حریم آن نیازمند تلاش‌های مستمر و دلسوزانه است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: علیرضا محمود حدود 2 روز قبل گفت: چه‌توفیق بزرگی نصیب تنگ ...
 • .: باز نشسته ی آموزش وپرورش حدود 2 روز قبل گفت: اگر در آن شوره ...
 • .: بوشهر زی حدود 3 روز قبل گفت: به کتاب "سیّد حمال ...
 • .: طنز حدود 3 روز قبل گفت: جناب خواجه حسنی، هر ...
 • .: کارمند حدود 3 روز قبل گفت: با سلام.متاسفانه رییس بیمارستان ...
 • .: رضا حدود 4 روز قبل گفت: از روز اول شروع ...
 • .: کورش حدود 5 روز قبل گفت: به امید انتصاب مدیریت ...
 • .: محسن حدود 5 روز قبل گفت: خیانت وقتی رخ میده ...
 • .: مهدی حدود 6 روز قبل گفت: ‏نتانیاهو بعد از حمله ...
 • .: مهدی حدود 6 روز قبل گفت: چرا اتحاد خبر همش ...