امروز: چهارشنبه 13 اسفند 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 24 بهمن 1399 - 12:00
فرماندار دشتستان در گفتگو با اتحاد جنوب و اتحاد خبر:

اتحادخبر: فرماندار دشتستان دوشنبه شب گذشته در قالب نشستی مجازی با اعضای گروه اتحاد جنوب به سئوالات تعدادی از شهروندان پاسخ داد. فتح الله نوروزی در این گفتگو ضمن ارایه گزارشی از آخرین آمار کرونا در دشتستان، از ارسال درخواست فرمانداری ویژه برای دشتستان به وزارت کشور خبر داد. وی همچنین درباره آخرین وضعیت کمک رسانی به سیل زدگان 16 آذر ...

فرمانداری ویژه دشتستان روی میز وزارت کشور/ آخرین آمار کرونا در دشتستان/ پرداخت ۹ میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان کمک بلاعوض به خسارت دیدگان سیل

اتحادخبر: فرماندار دشتستان دوشنبه شب گذشته در قالب نشستی مجازی با اعضای گروه اتحاد جنوب به سئوالات تعدادی از شهروندان پاسخ داد. فتح الله نوروزی در این گفتگو ضمن ارایه گزارشی از آخرین آمار کرونا در دشتستان، از ارسال درخواست فرمانداری ویژه برای دشتستان به وزارت کشور خبر داد. وی همچنین درباره آخرین وضعیت کمک رسانی به سیل زدگان 16 آذر شهرستان و شهرک مسکونی تازه تاسیس خلیج فارس در ۵ کیلومتری برازجان توضیحاتی ارایه داد که شما را به ماحصل این گفتگو دعوت می نماییم.

 

- جناب فرماندار آیا نتیجه جدیدی از پیگیری های فرمانداری ویژه شهرستان در دست دارید؟
- در نشست مجازی قبل در همین گروه اتحاد در خصوص فرمانداری ویژه صحبت هایی را داشتیم و آن شرایطی که یک فرمانداری باید به فرمانداری ویژه تبدیل شود توضیح دادم. بعد از گفتگوی ۲۸ مهرماه در همین گروه، طرح مربوط به فرمانداری ویژه در شهرستان تدوین و به استان ارسال شد. استان بررسی کردند و با امضای استاندار محترم جهت پیگیری های بعدی به وزارت کشور ارسال شده است. پیگیر هستیم که انشاالله آنچه حق مسلم شهرستان است را به دست بیاوریم.

 


 

- لطفا آخرین آمار کرونایی شهرستان را بیان بفرمایید.
- ابتدا لازم می دانم در این فرصت از تمام تلاش های خوب کادر بهداشت و درمان تقدیر داشته باشم. از همراهی خوب مردمان شهرستان، فعالین و رسانه ها سپاسگزاری خود را اعلام می کنم. از تلاش خوب بازاریان تشکر کنم که هر زمانی ما خواستیم همراهیمان کردند اما یک نکته را تاکید می کنم و آن هم این است که کرونا تمام نشده است. خواهش و انتظاری که از همه عزیزان دارم این است که چند نکته را خواهش می کنم مد نظر قرار دهید و در راستای آگاهی بخشی بیشتر و اطلاع رسانی بیشتر همراهی لازم را با ستاد کرونای شهرستان داشته باشید. دورهمی ها را مدیریت کنیم و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم. نگذاریم غفلت صورت بگیرد. فکر نکنیم که وضعیت شهرستان خوشبختانه آبی است این وضعیت پابرجا است. اگر رعایت نکنیم متاسفانه به شرایط زرد، نارنجی و قرمز  ممکنه منتهی شود که این به نفع هیچ کسی در سطح شهرستان  نیست. خواهشی که از عزیزان دارم کمک کنیم، هوشیار باشیم و همراهی کنیم و توصیه ها را جدی بگیریم تا بتوانیم از این فرصت و این ظرفیتی که خوشبختانه دارد واکسن وارد کشور می شود. مردم بتوانند در آینده نه چندان دور بهره مند شوند.‌ جلوگیری کنیم از تلفاتی که در حوزه کرونا است.‌ تخت های آی سی یو که این هفته افتتاح می شود و اکسیژن سازی که آورده ایم تا قبل از آن ماهی ۱۵۰ میلیون باید خرید می کردند که با این دستگاه کمک بسیار خوبی را در بحث اکسیژن در بیمارستان و تهیه اکسیژن خواهد داشت.‌

آمار سه هزار و ۸۹۵ نفر مبتلا به کرونا داریم و تا این لحظه متاسفانه  ۲۵۰ نفر از عزیران ما در شهرستان دشتستان بخاطر کرونا جان خود را از دست داده اند که روحشان شاد باشد و به خانواده تک تک این عزیزان تسلیت می گویم.


- با توجه به اینکه ظرفیت آرامستان فعلی تکمیل شده چرا آرامستان جدید که میلیاردها تومان هزینه شده افتتاح نمی شود؟ آیا افرادی مانع کار هستند؟
- در خصوص آرامستان جدید بدون تعارف نشنیده ام کسی مانع کار باشد. آنچه که مانع کار است و ما خودمان مطلب را قبول داریم همان مسیر جاده است که عرض کردم تقاطع باید در کمیته فنی به جمع بندی برسیم و با مبلغ دو میلیاردی که از سازمان مدیریت و برنامه و بودجه تخصیص داده شده است مسیر جاده را بتوانیم اصلاح کنیم از آرامستان جدید استفاده خواهیم کرد. نگرانیم که با این شرایط مسیر خدای ناکرده  برای مردمان خوب شهرمان قتلگاهی شود.
بدون تعارف پیگیر بوده ایم با این شرایط بد اقتصادی توانسته ایم دو میلیارد تخصیص بگیریم که تقاطع بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان می شود که موضوع را باید در کمیته فنی بررسی کنیم که امیدوارم بتوانیم به نتیجه ای برسیم که بتوانیم کار را شروع کنیم. نگاه خود من بعنوان اولویت اول در شهر برازجان است که باید به آن بپردازیم.


- درباره شهرک تازه تاسیس خلیج فارس در ۵ کیلومتری برازجان توضیحاتی بفرمایید. آیا این شهرک مجوزهای لازم را دارد؟
- شهرک مسکونی خلیج فارس بعنوان شهرک خصوصی با مجوز شورای عالی شهرسازی کار خود را شروع کرده است. قراردادهایی را در خصوص زیرسازی، معابر و برق رسانی انجام داده است.‌ این شهرک سه هزار و ۱۲۴ واحد مسکونی  را در چارت برنامه ای که برای خودشان تدوبن کرده اند لحاظ شده که نگاهشان این بود که کلنگ زنی را در دهه فجر داشته باشیم که آن را موکول به آینده کردیم. تمامی مجوزهای لازم را از شورای عالی شهرسازی کشور و شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید اخذ کرده اند. البته باید ببینیم آینده چه اقدماتی را متولیان این شهرک مدنظر دارند که باید صبر کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد.بدون تعارف می گویم تمام نگاهم این است که وحدت و انسجام و آرامش در شهرستان حکم فرما باشد.‌
تمام نگاهم این است از ظرفیت ها و پتانسیل های  موجود در شهرستان در کنار هم قرار بگیریم و با همدلی و هم افزایی بتوانیم  در راستای توسعه شهریتان گام برداریم که خوشبختانه امروز در شهرستان هم نماینده دکتر رضایی ،ائمه جمعه ، شورای اسلامی شهر و روستا و اعضای شورای تامین و سورای اداری سعیمان بر این است که همگام با هم در راستای حل مشکلات اقدام کنیم چرا که دشتستان بزرگ مردمانی خوب دارد و بدون تعارف شایسته احترام و تکریم  و خدمت هستند. موضوع فرمانداری ویژه هم قطعا با هماهنگی هم پیگیر موضوع هستیم و انشالله خواهیم بود.


- برای جبران خسارت سیل زدگان 16 آذر 99 در شهرستان چه اقداماتی انجام شده است؟
- سیل ۱۶ آذر که اتفاق افتاد بلافاصله از همه ظرفیت های شهرستان در راستای حل مسایل و مشکلات پیش آمده مثل آب گرفتگی معابر، آب گرفتگی منازل استفاده کردیم و اعضای محترم ستاد بحران شهرستان، گروه های جهادی و همه و همه کنار یکدیگر قرار گرفتیم و روز یکشبه ۱۶ آذر که باران و آن سیل اتفاق افتاد کلا در فضای شهرستان و محیط های سیل زده بودیم.

روز دوشنبه اولین نشست را برگزار کردیم. ۱۵ اکیپ ارزیابی را در حوزه شهرستان تشکیل دادیم و ورود کردند. ما روز چهارشنبه آب گرفتگی معابر کاملا در حوزه شهر وحدتیه که از اولویت های ما هم بود بیشترین خسارت هم وارد شد دیگه نداشتیم.

استاندار محترم تشریف آوردند مدیریت و پیگیری کردند. ستاد بحران استان را در شهرستان برگزار کردیم. به نظر من تمام اقداماتی را که باید میداشتیم انجام شد تا در کمترین زمان ممکن جریان سیل را بتوانیم مدیریت کنیم و فضا را به روال عادی در حوزه  معابرشهری برگردانیم. ضمن اینکه عزیزان ما در شهر وحدتیه و چندتا از روستاها در آب گرفتگی منزل واقعا مشکلاتی را متحمل و اذیت شدند.

در کنار ما کمیته یکپارچه ساماندهی آسیب دیدگان سیل دشتستان تشکیل شد. همه ظرفیت های شهرستان در این کمیته دورهم جمع شدیم. باهم فکری هم و مشارکتی که انجام شد من لازم میدانم از استاندار محترم تشکر کنم و هم از حضرت آیت الله صفایی بوشهری سپاسگزاری خود را اعلام کنم. حضور نماینده محترم جناب دکتر رضایی پاس بدارم و همه عزیزان اعضای محترم ستاد که کنار هم قرار گرفتیم. ائمه محترم جمعه که همراهی کردند. از ظرفیت بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام،گروه های جهادی و... خوب استفاده شد.

ما در حوزه شهرستان ۳۴۷نفر را با آن کمیته یکپارچه که تشکیل شد اقلامی را در قالب کمک معیشتی به۳۴۷ خانواده در حوزه شهرستان داشتیم و الان در حال تقسیم است. بدون کار تبلیغی و بدون اینکه بخواهیم برویم در کنار خانواده ها عکس و فیلم بگیریم، حواله ها را صادر کردیم‌ افراد آمدند گرفتند و رفتند. البته یکسری از عزیزان هم از این حواله ها ناراضی بودند که ما راهی جز این نداشتیم. بنیاد مسکن از روز اول کمیته ارزیابی تشکیل داد و بر اساس این ارزیابی کمک ها انجام شد.

درجریان سیل ما ۱۶۰واحد شهری و ۱۹۰واحد مسکونی روستایی در جریان سیل مورد ارزیابی نهایی قرار گرفتند. یعنی جمعا ۳۵۰ واحد. 

از این ۱۶۰واحد شهری الان که من دارم خدمتتون روز ۲۰بهمن صحبت میکنم بعد از  ۱۶آذر ۴۷واحد مسکونی شهری و ۶۱ واحد مسکونی روستایی آوار برداری شدند. پیاده کردن نقشه و پی کنی ۵۲ خانه در شهر و ۱۷۷خانه روستایی انجام شده است. آغاز به کار فنداسیون ۳۳منزل در شهر و ۱۳۷منزل در روستا راداشتیم. بتن ریزی فنداسیون درشهر ۱۷تا و در روستا ۹۷ واحد مسکونی را داشتیم. دیوار چینی ۹خانه در شهر و۱۰خانه روستایی شروع شده است. تا حد سقف دو خانه شهری و ۲خانه روستایی را داشتیم که این کارها در حال انجام است. یعنی بنیاد مسکن بلافاصله کار را در بحث احداثی ها شروع کرد.

در حوزه تعمیری هم در حوزه شهری ما ۳۰۴ منزل و در حوزه روستا هم ۲۶۷ در بحث تعمیر که کار آنها در حال انجام است. ۴۶ خانه شهری و ۶خانه روستایی در حوزه بنیاد مسکن تعمیر آن تمام شده است. تا الان که دارم خدمتتان صحبت میکنم بالغ بر ۹میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان پرداخت کمک های بلاعوضی بود که در حوزه بنیاد مسکن انجام شده است. و این کار مدیریت می شود و قطعا پیگیری خواهد شد.

ما در جریان سیل تا دقیقه آخر قطعا برحسب وظیفه کنار مردمان خوب شهرستان خواهیم بود خصوصا عزیزانی که آسیب دیدند از جریان سیل ۱۶آذر و از ظرفیت ها سعی میکنیم که استفاده کنیم.

 

- پرکردن های دره های سطح شهر و تبدیل شدن به مسکونی هم معضلی شده است. چه برنامه ای برای آن دارید؟
- در مدت زمانی که خدمت شماعزیزان ومردمان خوب شهرستان هستم درخصوص این طرح بحث خاصی رو نشنیدم و بدون تعارف پیگیری خاصی روی این موضوع نداشتم و سابقه ای هم از این موضوع در حوزه کاری مشاهده نکردم.
البته در مقوله زمین خواری در قالب های مختلف پیشگیری های جدی انجام شده است. در بحث اداری از دستگاهای متولی زمین درحوزه شهرستان مصرانه خواستیم و پیگیر موضوع هم هستیم. نگاه ما این است که یک متر زمین از مردم به دولت نرسد وبالعکس یک متر زمین دولت هم تصرف بی جا نشود. اما خواهشی که وجود دارد مردمان خوب شهرستان افرادی که متضرر در این داستان میشوند دقت کنند در هنگام خرید زمین قطعا استعلام های لازم از دستگاه های اجرای متولی زمین درسطح شهرستان داشته باشند تا نخواهند متضرر شوند. دستگاه های متولی زمین درحوزه شهرستان پیگیری های لازم را دارند. قطعا باید با برنامه ریزی بهتر نسبت به جلوگیری از این اتفاقات اقدامات لازم را داشته باشند. ضمن اینکه دستگاه های نظارتی هم نسبت به این موضوع همراهی و همگامی لازم رو با دستگاه های متولی زمین قطعا خواهند داشت.

 

- تکلیف خانه های بی سند محله آبرسانی برازجان چه می شود؟ این حجم از خانه های مسکونی بدون سند از خدمات شهری محروم هستند. برای حل مشکلات ساکنان چه برنامه ای دارید؟
- درخصوص سند زمین های آبرسانی نقاطی رو که اشاره شد طرح تفضیلی شهر و آن شرایطی که وجود دارد باید دقیقا درچهارچوب قانون بررسی شود. و این مساله هم یکی از مواردی است که در حوزه شهر برازجان اتفاقاتی رقم خورده است که واقعا کار را سخت کرده است. اما نسبت به بررسی موضوع من قول میدم که پیگیری لازم رو داشته باشیم.

- برای پیشرفت دهقائد، شهر شدن آن یا الحاق به شهر برازجان؛ کدامیک در دستور کار شماست؟
- شهرهای زیادی رو ما در استان داریم که از نظر آمار جمعیتی از روستای دهقاید پایین تر هستند. اما چندین سال است که شهرشده اند. دهقاید شرایط شهر شدن را دارد. بدون شک اگر شهر مستقل باشد بهتر است. نامه نگاری های لازم را پیرامون دهقاید انجام داده ایم. بحث در حریم بودن شهر برازجان مطرح است که باید از حریم خارج شود. این موضوع را باید مجددا پیگیر باشیم. موضوع تقسیمات کشوری کار آسانی نیست چارچوب و قوانین خاص خود را دارد. امیدوارم با رعایت چارچوب و مقررات پیگیری کنیم که انشالله مردمان خوب دهقاید هم به حق خودشان در راستای ارتقاء روستای خود برسند و بتوانند به شهر تبدیل شوند. من این را به دوستان عزیزمان در شورای روستای دهقاید هم عرض کردم این مطلب جای پیگیری زیاد دارد که انشالله پیگیر خواهم بود.

 

- علت عدم جذب اعتبار در سال جاری از محل اعتبارات ملی و استانی برای دهیاری ها چه بوده است؟
- با توجه به شرایط اقتصادی کشور که برای همه شما روشن می باشد بدون شک آن اعتباراتی که در کمیته برنامه ریزی مشخص شده بود و تملک دارایی ها ما درشهرستان برنامه ریزی و اعلام کردیم تخصیص آن با این شرایط قطعا امکان پذیر نیست. لذا امسال کمیته تخصیص استان برنامه ریزی کرد به پروژه هایی که می توانستند در دهه مبارک فجر تکمیل شوند و به بهره برداری برسند اعتبار تخصیص داده شود که خوشبختانه ما درشهرستان پروژه های خوب و مناسبی را داشتیم.


- آسفالت جاده عشایری روستای رونی کی شروع می شود؟
- روستای رونی را چندماه قبل توفیق داشتم که یک بازدید از روستا داشته باشم. یکی از تقاضاهای جدی عزیزان ساکن روستای رونی جاده بود. با پیگیری ها و هماهنگی های که داشتیم جاده رونی را انشالله برایشان تکمیل و آسفالت خواهیم کرد. فاز اولش رو در دهه مبارک فجر آغاز عملیات اجرایی را اعلام کردیم. بلافاصله فاز دوم آن را در راستای تکمیل آن اقدام میکنیم. درنشست فعالین اجتماعی بخش ارم خدمت عزیزانی که از روستای رونی فرمایشی داشتن در جمع قول دادم وبه قول خود پایبند خواهم بود و انشالله این کار رو به حول و قوه الهی و بر حسب وظیفه برای مردمان خوب روستای رونی انجام خواهیم داد.

علاوه بر آن ان شالله گازرسانی روستای رونی هم تکمیل خواهیم کرد.

در بحث گاز رسانی هم عرض کنم که یکی از افتخارات این دولت است زمانی که دولت شروع شد در شهرستان دشتستان باتوجه به گزارشی که اداره گاز شهرستان به ما داده است فقط ۱۹شهر و روستا دارای گاز بودند. الحمدالله الان این عدد بالغ بر ۹۸ مورد رسیده است که ما روستای رونی که از دورترین روستاهای ما در حوزه شهرستان است گازرسانی را شروع کردیم. با این کاری که انجام میشود تا پایان این دولت شهرها در حوزه گازرسانی ۱۰۰درصد و روستاها بالای ۹۸درصد انشالله گازرسانی خواهند شد.

 

* به دلیل طولانی بودن گفتگو قسمت اول آن را در لینک http://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/142473

ملاحظه فرمایید.

 

گفتگو: مهراب شاد

پیاده کردن: ساناز دانشگر

تنظیم و ویرایش: اکبر صابریکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/11/27 - 05:13
0
1
آی کاش درمورد اتصال راه آهن وایستگاه ان دربرازجان هم اشاره ای میشد
پاسخ: در مصاحبه 4 ماه قبل از جناب فرماندار پرسیده بودیم.
1399/11/26 - 07:46
2
1
در جواب دوست دیگه که خودشو ؟. معرفی کرده

تا کی میخوای اسامی شهرها رو با اسم قدیمیشون ذکر کنی؟(شهر درواهی یا شهر مزارعی یا دهکهنه )
حداقل به مردم بخش خودتون احترام بذارید و بگین وحدتیه ، ضمنا مردم آبپخش با کلمه درواهی مشکلی ندارند یکی از محلات شهر درواهی هست حتی تو مکاتبات شهردای و شورا از اسامی درواهی ، بهرام آباد و قلائی استفاده می کنن.

حالا سئوال: چرا قدیمی ترین بخش استان (البته به قول شما ) تا حالا شهرستان نشده؟

ضمنا درجریان باش شورای وحدتیه پیگیر تبدیل شدن به بخش هستن.1399/11/25 - 17:21
1
0
پاسخ به اصفهان
اولا برازجان نه دشتستان صحیح هست
دوما دشتستان شرایط کامل رو داره :

دشتستان با 4 شاخص قابلیت ارتقاء به فرمانداری ویژه را دارد

در نشست مجازی فرماندار دشتستان در پاسخ به سئوالات اعضای گروه مجازی اتحاد جنوب ، فرماندار دشتستان در خصوص شرایط فرمانداری ویژه دشتستان اعلام کردن که (در بدو ورودم با توجه به شرایط و گستره دشتستان نیاز بود که این موضوع را ورود کنیم و تعدادی از دوستان نیز این موضوع را پیگیری کردند که درخواست شان را به حق دیدم اما در خصوص بحث فرمانداری ویژه پنج فاکتور را باید شهرستان مورد نظر داشته باشد از جمله آمار شهرستان، آمار مرکز شهرستان، سابقه فرمانداری، وسعت شهرستان و فاصله آن با مرکز استان است. دفتر تقسیمات کشوری نگاه آنها این بود که از این پنج فاکتور چهار فاکتور را آن شهرستان داشته باشد تا بتواند در این زمینه ورود کند.)

طبق جدول پیوست شهرستانی هایی با 2 یا 3 شاخص طی سالهای 1390 تا 1398 به فرمانداری ویژه ارتقا یافته اند.

در خصوص دشتستان با توجه به آمار اعلامی فرماندار در 1399 جمعیت برازجان 121،505 نفر بوده و یکی از شرایط ارتقاء فرمانداری جمعیت بالای 120 هزار نفر مرکز شهرستان می باشد ،
مورد دوم وسعت شهرستان می باشد که فرماندار اعلام نمودن وسعت باید بیشتر از 10هزار کیلومتر مربع باشد درصورتی که از 15 مورد در جدول 12 مورد وسعت کمتر از 10هزار کیلومتر را دارا می باشند،
تصویب‌نامه درخصوص دایر نمودن « فرمانداری ویژه» در شهرستانها ،منتشر شده مورخ 9 مرداد 1386 در سایت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی 3 شاخص در نظر گرفته شده و مصوبه دیگری در این خصوص وجود ندارد ،

شاخص های اعلام شده فرماندار در سایت وزارت کشور هم نمی باشد مگر اینکه کتبی یا شفایی به ایشان اعلام کرده باشن .

حال می پردازیم به شاخص های اعلام شده از سوی فرماندار:
1- آمار سرشماری سال ۹۵ ملاک عمل است که این آمار در سال ۹۵، ۲۵۲ هزار و ۴۷ نفر بوده که آمار بالای ۲۵۰ هزار در بحث یکی از فاکتورها مورد قبول است.(شاخص 1 مورد قبول است)

2-آمار مرکز شهرستان باید بالای ۱۲۰ هزار نفر باشد که در سال ۹۵ آمار مرکز شهرستان ۱۱۰ هزار و ۵۶۷ نفر بود. من این آمار را بررسی کردم و سال ۹۹ را لحاظ کردم که آمار مرکز شهرستان در سال جاری ۱۲۱ هزار و ۵۰۵ نفر از طریق سازمان مدیریت به ما اعلام شد(شاخص 2 مورد قبول است)البته طبق قانون مصوب مجلس در سال 86 آمار مرکز شهرستان باید بالای 125 هزار نفر باشد.
و مرکز شهرستان هم ۲۷۱ هزار و ۷۹۱ نفر بود‌. ( منظور این آمار را متوجه نشدم، با آمار شهرستان و مرکز شهرستان همخوانی ندارد)

3-گزینه سوم که سابقه بود که در این زمینه موردی وجود ندارد. دشتستان در سال ۳۲ فرمانداری داشته و از این حیث سابقه بالای ۵۰ سال دارد.(شاخص 3 مورد قبول است)

4-وسعت شهرستان باید بالای ۱۰ هزار کیلومتر مربع باشد که دشتستان شش هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع است.(گزینه 4 دارای ابهام می باشد چون طی 9 سال گذشته 12 شهرستان به فرمانداری ویژه ارتقاء یافتن ولی همگی وسعتی کمتر از 10هزار کیلومتر مربع دارند ، طی جستجو در سایتهای مختلف 5 هزار کیلومتر مربع صحیح می باشد و دشتستان بالای 6 هزار کیلومتر مربع می باشد.)

5-همچنین فاصله شهرستان با مرکز استان باید ۱۵۰ کیلومتر باشد که ما با مرکز استان ۶۵ کیلومتر فاصله داریم و از این پنج مورد ما سه مورد را دارا هستیم.( شاخص 5 نیاز به توضیح ندارد چون شامل دشتستان نمی شود)


اگر طبق جدول پیوست با 2 یا 3 شاخص قابلیت ارتقاء فرمانداری وجود دارد پس شامل شهرستان دشتستان می باشد و اگر شاخص چهارم وسعت بالای 5 هزار کیلومتر مربع صحیح باشد باز هم دشتستان شرایط 4 گانه از 5 شاخص را برای ارتقاء به فرمانداری ویژه را دارد.
1399/11/25 - 11:07
0
3
پاسخ به از اصفهان/ تو که ابپخشی هستی فامیلتم با نماینده یکیه و داداششی / زور نزن درواهی فرمانداری نمیگیره چون سعداباد قدیمی ترین بخش استانه و شهر مزارعی هم کنارشه و شرایط بخش شدن رو داره. تو خودتی و خودت. چجوری بدون داشتن شهر میخای فرمانداری بگیری؟ نه تو نه دهکهنه///////////////////////////
پاسخ: اتفاقا "از اصفهان" تا آنجا که ما می شناسیم اهل آبپخش نیستند و از بخش سعدآباد می باشند.
1399/11/24 - 22:23
1
1
برازجان شرایط فرمانداری ویژه رو نداره،
واگر نگران بحث تفریق بودجه هست،باید بحث اختصاص فرمانداری به شهرهای زیر مجموعه رو پیگری کند،
1399/11/24 - 21:29
1
0
با سلام و عرض ادب و تشکر بابت گفت و گو و انتشار مصاحبه فرماندار محترم. انتظار این بود در این گفت و گوی ویژه در خصوص ورزش شهرستان نیز سوالاتی از این مقام مسئول پرسیده می شد. اگر چه فرماندار محترم نسبت به ورزش محبت داشته اند اما سوالات خبرنگاران و حمایت رسانه ای مثل اتحاد می تواند به رشد ورزش کمک شایانی نماید. قدردان حمایت های همیشگی اتحاد جنوب در بحث ورزش دشتستان و استان بوشهر هستیم .
پاسخ: در رابطه ورزش 3 سئوال پرسیده شده. پرسپولیس. ستارگان و پروژه های ورزشی
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • كج و راست
 • واژگونی جرثقیل در دشتستان ۲ قربانی گرفت
 • 71 درصد جمعیت استان بوشهر ساکن شهرها/ رشد 58 درصدی بودجه شهرداری ها در سال جاری
 • سه وقف جدید در استان بوشهر ثبت شد
 • نسخه اینترنتی هفته نامه اتحاد جنوب/شماره 1131
 • مسابقات دوچرخه سواری استانی برگزار شد
 • صید بچه کوسه عجیب الخلقه در اندونزی
 • نحوه برقراری «بیمه عمر و حادثه» بازنشستگان کشوری تغییر کرد/مهلت ثبت نام تا ۲۵ اسفند
 • فرمانداری شهرستان دشتستان رتبه سطح عالی را در بین فرمانداری های کشور کسب نمود
 • سرمربی شاهین بوشهر: صعود به لیگ برتر اولویت این تیم است
 • اجرای نسخه نویسی الکترونیک برای پزشکان و دندانپزشکان طرف قرارداد تامین اجتماعی/ دومین درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی در شهر بوشهر در دستور کار
 • ابتلا به گونه انگلیسی کرونا رو به افزایش / ضرورت اعمال محدودیت سفر به استان‌های درگیر
 • مراسم تحلیف مشاوران خانواده مرکز وکلای قوه قضائیه در فارس
 • فال روزانه ۹۹/۱۲/۰۶
 • افزایش درخواست‌های تردد در آستانه نوروز
 • امروز نیاز نیست از استان خودتان خارج شوید و از کلانشهر بازدید کنید؛ می‌آیید برازجان! / تصاویر
 • همایش شهرداران استان بوشهر در شهر برازجان برگزار شد/تصاویر اختصاصی
 • یک دشتستانی سکاندار اداره امور عشایر شهرستان سمیرم شد / عکس
 • احداث 111 بوستان امید و 93 زمین چمن فوتسال در دشتستان/ آغاز ساخت آبشیرین کن برازجان/ تالار هنر و پایان 11 سال انتظار
 • خلیفه‌کشی
 • مجموعه‌ی پیست اسکیت و ورزشهای ساحلی شهرداری برازجان افتتاح شد / تصاویر
 • جان به لب
 • شاهنامه و میهن پرستیِ ایرانیان
 • فرمانداری ویژه دشتستان روی میز وزارت کشور/ آخرین آمار کرونا در دشتستان/ پرداخت ۹ میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان کمک بلاعوض به خسارت دیدگان سیل
 • حسین کمالی رئیس اتاق اصناف دشتستان شد / عکس
 • سقوط ستارگان به لیگ یک/ برازجان و دشتستان مهد هندبال کشور بود؟!
 • قابلیت پرسپولیس برازجان برای حضور در لیگ یک/ درخواست از فرماندار
 • داستان/ دیدار
 • فرو ریختن یکی از دهانه های پل تاریخی مشیر دالکی / عکس
 • ایل و علم
 • .: جعفری منفرد حدود 16 ساعت قبل گفت: درود بر خوبان شرکت ...
 • .: Amin 1 روز قبل گفت: اگر امثال این مهندسان ...
 • .: هستی 1 روز قبل گفت: من عاشق مردم روستای ...
 • .: علیرضا 1 روز قبل گفت: جناب مظاهری عزیز. ما ...
 • .: شهروند شبانکاره سالاری 1 روز قبل گفت: درود بر فرماندار پرتلاش ...
 • .: جوادداورپناه 1 روز قبل گفت: سلام.خانه ازپایبست ویران است ...
 • .: علی اریان 1 روز قبل گفت: اخه تو کی هستی ...
 • .: جهانبخش صابری 1 روز قبل گفت: درود بر شما واقعا ...
 • .: بهرام نژاد حدود 2 روز قبل گفت: اصلاح نمايم اشتباها بجاي ...
 • .: بهرام نژاد حدود 2 روز قبل گفت: سلام وتشكرازشمااقاسعيد كه هم ...