امروز: يکشنبه 17 اسفند 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 08 بهمن 1399 - 10:42

اتحادخبر:  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه سد خاییز با حجم مخزن ۱۶ میلیون مترمکعب دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است گفت: این سد که تا پایان امسال به مرحله آبگیری کامل خواهد رسید ۶۰ میلیارد تومان برای ساخت آن تخصیص یافت.

اتحادخبر:  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه سد خاییز با حجم مخزن ۱۶ میلیون مترمکعب دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است گفت: این سد که تا پایان امسال به مرحله آبگیری کامل خواهد رسید ۶۰ میلیارد تومان برای ساخت آن تخصیص یافت.

60 میلیارد تومان برای احداث سد خاییز در استان بوشهر تخصیص یافت

به گزارش تسنیم، علی محمدی در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های سدسازی در استان بوشهر اظهار داشت: اکنون 5 سد دالکی، اخند، باغان، خاییز، دشت‌پلنگ و چند سد کوچک هم در نقاط مختلف استان بوشهر در حال اجرا است.

 

وی، با تاکید بر توجه به ساخت سد در راستای تامین آب ظرفیت‌های کشاورزی، صنعتی، شرب، محیط زیست گفت: سد خاییز در تنگستان برای تامین آب اراضی کشاورزی  است که روند اجرایی مطلوبی دارد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر، شهرستان‌های دشتی و تنگستان را  قطب مهم کشاورزی استان بوشهر دانست و بیان کرد: تامین آب پایدار این 2 شهرستان از سنوات قبل در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای بوشهر قرار گرفته است.

 

محمدی از پیشرفت 70 درصدی سد خاییز در تنگستان خبر داد و  و با اشاره به اینکه 60 میلیارد تومان برای احداث سد خاییز تخصیص یافته است  تصریح کرد: سد خاییز با حجم مخزن 16 میلیون مترمکعب، برای تامین حقابه بخشی از نخیلات شبکه آبیاری اهرم  دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی  است و تا پایان امسال به مرحله آبگیری کامل خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تمامی مطالعات مورد نیاز فنی سد باهوش تنگستان به اتمام رسیده است گفت: با آغاز عملیات اجرایی سد باهوش، حلقه آبیاری نخیلات پایین دست تکمیل می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر خاطرنشان کرد: فاز نخست طرح ساماندهی کانال‌های آبیاری اهرم به منظور لوله گذاری، افزایش راندمان و کاهش مخاطرات شهری در حال انجام است و آخرین مراحل اجرایی خود را پشت سر می‌گذارد.

 

محمدی با اشاره به طرح‌های بزرگ توسعه منابع آب در شهرستان دشتی گفت: سد دشت پلنگ با حجم مخزن 150 میلیون مترمکعب در شهرستان دشتی در حال ساخت است و با فعال شدن فاینانس خارجی آن، شاهد جهشی در روند اجرای آن خواهیم بود.

 

وی ، از تکمیل و افتتاح سد قیزقلعه خبر داد و بیان کرد: این سد برای کنترل سیلاب‌های این منطقه و تغذیه منابع آب زیرزمینی تکمیل و در سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به ساخت سد باغان  در دشتی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی تخصیص مصارف آب سد باغان، بخشی از حقابه‌های کشاورزی در پایین دست این سد در شهرستان دشتی نیز از طریق سد باغان تامین خواهد شد.

 

محمدی، افزایش 2 برابری ظرفیت سد سنا و ارتقاء آن به 1.2 میلیون مترمکعب و تکمیل مطالعات احداث سد کاردنه را از اقدامات دانست.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: صنوبر حدود 3 روز قبل گفت: احسنت به شما با ...
 • .: روز برازجان را چه کسی پیشنهاد کرده و تاریخ ان را چه کسی انتحاب حدود 3 روز قبل گفت: روز برازجان را چه ...
 • .: رهسپار حدود 4 روز قبل گفت: باسلام خدمت آقای دهقان ...
 • .: فانوسی حدود 4 روز قبل گفت: سلام .عالی. ولی مدرسه ...
 • .: ملدی حدود 5 روز قبل گفت: سلام نظرمن یک خانه ...
 • .: جعفری منفرد حدود 5 روز قبل گفت: درود بر خوبان شرکت ...
 • .: Amin حدود 5 روز قبل گفت: اگر امثال این مهندسان ...
 • .: هستی حدود 5 روز قبل گفت: من عاشق مردم روستای ...
 • .: علیرضا حدود 6 روز قبل گفت: جناب مظاهری عزیز. ما ...
 • .: شهروند شبانکاره سالاری حدود 6 روز قبل گفت: درود بر فرماندار پرتلاش ...