امروز: يکشنبه 28 دي 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 دي 1399 - 11:14
مسئول مدیریت بحران جهادکشاورزی قیروکارزین اعلام کرد

اتحادخبر: مسئول مدیریت بحران و کاهش مخاطرات مدیریت جهاد کشاورزی قیروکارزین گفت: به دنبال برودت هوا و یخبندان روزهای ۱۹ تا ۲۲ دی، بخش کشاورزی این شهرستان متحمل ۷۹۸ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال خسارت شده است.

اتحادخبر: مسئول مدیریت بحران و کاهش مخاطرات مدیریت جهاد کشاورزی قیروکارزین گفت: به دنبال برودت هوا و یخبندان روزهای ۱۹ تا ۲۲ دی، بخش کشاورزی این شهرستان متحمل ۷۹۸ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال خسارت شده است.
به گزارش ایسنا؛ شقایق بحرانی سه‌شنبه ۲۳ دی در جمع خبرنگاران با اذعان به اینکه، سرمای حادث شده در روزهای ۱۹ تا ۲۲ دیماه، طی یک دهه اخیر سابقه نداشته است، افزود: در این رخداد جوی ۷۴۳۸ هکتار از باغ‌ها و مزارع و بالغ بر ۱۶ هزار واحد پرورش دام سبک، سنگین، ماهیان گرمابی و زنبور عسل در شهرستان قیروکارزین آسیب دیده است. 

 

این کارشناس جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه شهرستان قیروکارزین یکی از قطب‌های تولید مرکبات کشور به ویژه لیمو شیرین و لیمو ترش است، گفت: باغ‌های مرکبات این شهرستان درسطح تقریبی هفت هزار هکتار به طور میانگین ۱۰ درصد خسارت دیده اند که میزان ریالی آن ۷۳۵ میلیارد ریال برآورد و بیشترین سهم از کل خسارت‌ها را به خود اختصاص داده است. 

 

بحرانی با اشاره به اینکه در بخش زراعی نیز شهرستان قیروکارزین در تولید محصولات سبزی پائیزه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، عنوان کرد: متاسفانه شرایط جوی روی داده باعث شد قریب به ۴۰۰ هکتار از مزارع سبزی مخصوصا کاهو در منطقه مبارک آباد زیان ببینند که ارزش آن ۴۸ میلیارد ریال ارزیابی شده است. 

به گفته او، در سرما و یخ بندان روزهای گذشته یک مزرعه سیب زمینی به طور ۱۰۰ درصد، مزارع باقلا در سطح پنج هکتار حدود ۸۰ درصد و بیش از ۳۰ هکتار از اراضی زیر کشت دانه روغنی کلزا متوسط ۱۵ درصد دچار یخ زدگی و سرما شده‌اند. 

بحرانی با بیان اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی تنها نهاد دولتی و تخصصی حمایتی برای کاهش خطر تولید در بخش کشاورزی است، افزود: مدیریت صحیح و انجام اقدامات پیشگیرانه مانند استفاده از پوشش سایبان باغ یا تولید در فضای گلخانه ای برای کاهش خسارت‌ها بسیار موثر خواهد بود. 

مسئول مدیریت بحران و کاهش مخاطرات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین بیان کرد: گروه‌های کارشناسی متشکل از کارشناسان این مدیریت، فرمانداری، بانک کشاورزی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی بازدید و ارزیابی‌ها را انجام و گزارش‌های لازم تهیه و به مراجع ذی ربط ارسال کرده‌اند. کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: مدرسه حدود 3 روز قبل گفت: وزیر بهداشت میگه خطر ...
 • .: محمد حدود 3 روز قبل گفت: چراشهرداری بندر ریگ غیرقانونی ...
 • .: دلسوز حدود 4 روز قبل گفت: ما فرزندانمان را دوست ...
 • .: بی نام حدود 4 روز قبل گفت: آقا اینا کجاشون خوشگله ...
 • .: ایرانی حدود 4 روز قبل گفت: بزرگوار به اندازه ی ...
 • .: رزمنده حدود 5 روز قبل گفت: جناب صابری و هیات ...
 • .: علیرضا حدود 5 روز قبل گفت: شناختی از نویسنده ندارم ...
 • .: علیرضا حدود 5 روز قبل گفت: عزیز دل برادر _ ...
 • .: مرتضی آز آبپخش حدود 5 روز قبل گفت: چرا وقتی جرم و ...
 • .: دنیا دیده حدود 6 روز قبل گفت: دیر زی وشاد زی! ...