امروز: چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 آبان 1399 - 11:47

اتحادخبر:  در سومین مرحله از رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه به همت جهادگران سپاه ناحیه محمد رسول‌الله(ع) شیراز، ۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمند آسیب دیده از کرونا، توزیع شد.

 

اتحادخبر:  در سومین مرحله از رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه به همت جهادگران سپاه ناحیه محمد رسول‌الله(ع) شیراز، ۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمند آسیب دیده از کرونا، توزیع شد.

توزیع ۵ هزار بسته معیشتی در شیراز/نقاهتگاه‌های محله در فارس ایجاد می‌شود

به گزارش ایسنا؛  فرمانده سپاه فجر استان فارس عصر چهارشنبه ۲۱ آبان در آئین توزیع بسته‌های معیشتی سومین مرحله از رزمایش مواسات گفت: امروز به این نتیجه رسیده ایم، که آنچه مقام معظم رهبری در مورد فارس فرموده اند، به حق، به جا و منصفانه بوده، اینکه فارس قله است و این قله در همه عرصه‌ها جوشش دارد.

 

سردار سرتیپ یدالله بوعلی با بیان اینکه جوانان این مرز و بوم، در هر عرصه ای درخشیده اند و انشاء الله خواهند درخشید، خاطر نشان کرد: خدا را شاکر هستیم که در استانی زندگی می کنیم که سراسر تاریخ این استان در همه عرصه ها درخشنان و پر افتخار است.

 

وی  با تاکید بر اینکه در این مدت گذشته توانسته ایم، آنچه رهبر معظم انقلاب بیان کردن را محقق کنیم، گفت: با کمال افتخار می‌توانیم گزارشی از استان را در خصوص کمک های مومنانه بیان کنیم که با دیگر استان ها متفاوت است، از این رو باید از مردم استان که نقش آفرین بودند قدردانی کرد.

فرمانده سپاه فجر استان فارس افزود: توزیع بیش از ۳۳ هزار بسته معیشتی، تنها بخشی از عملکرد یکی از نواحی سپاه فارس است و این جریان همواره به وضوح قابل مشاهده بوده و انشالله ادامه خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه در موضوع مقابله با کرونا گروه های جهادی و جوانان فارس همانند ستارگان درخشان در آسمان ایران اسلامی درخشیده اند، گفت: کار خیر ارزش دارد، اما ترویج و تبیین آن نیز بسیار ارزشمندتر است.

 

راه‌اندازی نقاهتگاه کرونا در محله‌ها

 

بوعلی با دعوت از جوانان داوطلب و گروه های جهادی برای حضور در طرح همیار سلامت، گفت: پایگاه های مقاومت بسیج در سراسر استان فارس آماده ثبت نام از داوطلبان حضور در طرح همیار سلامت است.

او گفت: در نظر داریم نقاهتگاه های محله ای را در سراسر استان فارس با عنوان سرای محلات راه اندازی کنیم تا بیماران مبتلا به کرونا دوران نقاهت خود را در این اماکن طی کنند.

 

فرمانده سپاه فجر خاطرنشان کرد: در این مراسم ۵ هزار بسته معیشتی به اقشار محروم و آسیب دیده اهدا می شود و این تنها عملکرد یک ناحیه بسیج از ۴۲ ناحیه بسیج استان فارس است که با مشارکت خیران نیک اندیش و سایر نهادها صورت می پذیرد.

 

فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول الله(ص) شیراز نیز با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون این ناحیه ۳۳ هزار و ۳۰۰ بسته معیشتی بین نیامندان توزیع کرده است، گفت: اکنون و در مرحله سوم طرح مواسات، ۵ هزار بسته دیگر بین نیازمندان توزیع می‌شود.

 

سرهنگ عباس بنایی خیر آبادی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم در خصوص کمک به نیازمندان، افزود: خداوند در قبال این کار خیر، قطعا پاداش و احسان عظیمی را به انسان های نیک اندیش خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه تکلیف ما را امام حسین(ع) مشخص کرده و فرموده است که حاجت ها و نیازهای مردم که به سوی شما می آید از نعمت های الهی است مبادا این نعمت ها شما را آزرده خاطر کند، جهاد را کاری بسیار بزرگی دانست و عنوان کرد: یک بسیج یک روز در جنگ و یک روز در قالب کمک های مومنانه خدمت می کند که الگوی ما در این راه امیرالمومنین(ع) است.

 

بنایی با بیان اینکه بسیجیان سال ها متمادی است که به جهاد خو کرده اند، افزود: بسیجیان بی منت و مزد فعالیت می کنند و درد مردم را خوب می دانند، در بحران هایی مانند سیل و زلزله نجات گر و از زمان شیوع کرونا پیشتاز بوده اند، آری این جماعت عقلشان عاشق شده و سر آنان درد برای مجاهدت های مستمر درد می کند.

 

 

سرهنگ بنایی جهاد را مقدمه شهادت دانست و افزود: با همت جهادگران ناحیه محمد رسول الله، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تا قبل از این رزمایش ۳۴ هزار و ۲۰۹ سبد معیشتی، تعداد یک هزار و ۲۰۰ مورد مبلغ ۲۰۰ هزار تومان وجه نقد، قربانی ۱۰۲ راس گوسفند، توزیع ۱۳ هزار و ۱۰۰ سبد بهداشتی، اطعام ۴۹ هزار پرس غذا، توزیع ۱۲۷ هزار ماسک، ۸۷۰ بسته لوازم تحریر، اهدای ۲۵ مورد جهیزیه ۲۵ توزیع شده است.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه ۸۷ گروه جهادی در برنامه هایی که ارائه داده شد فعالیت کرده اند، گفت: همچنین امروز نیز ۵ هزار سبد معیشتی به  عنوان اولین ناحیه، سومین مرحله رزمایش گمک های مومنانه را اجرا می کنیم، با بسته های معیشتی موجود ۳۳ هزار و ۳۰۰ بسته غذایی تاکنون  توزیع شده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • .: علیرضا محمود حدود 2 روز قبل گفت: چه‌توفیق بزرگی نصیب تنگ ...
 • .: باز نشسته ی آموزش وپرورش حدود 3 روز قبل گفت: اگر در آن شوره ...
 • .: بوشهر زی حدود 3 روز قبل گفت: به کتاب "سیّد حمال ...
 • .: طنز حدود 3 روز قبل گفت: جناب خواجه حسنی، هر ...
 • .: کارمند حدود 4 روز قبل گفت: با سلام.متاسفانه رییس بیمارستان ...
 • .: رضا حدود 4 روز قبل گفت: از روز اول شروع ...
 • .: کورش حدود 6 روز قبل گفت: به امید انتصاب مدیریت ...
 • .: محسن حدود 6 روز قبل گفت: خیانت وقتی رخ میده ...
 • .: مهدی حدود 6 روز قبل گفت: ‏نتانیاهو بعد از حمله ...
 • .: مهدی حدود 6 روز قبل گفت: چرا اتحاد خبر همش ...