امروز: شنبه 25 ارديبهشت 1400
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 آبان 1399 - 22:46
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان در گفتگو با اتحاد جنوب:

اتحادخبر: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان دوشنبه شب گذشته در قالب نشستی مجازی با اعضای گروه اتحاد جنوب به سئوالات تعدادی از شهروندان پاسخ داد.. کمک ۱۴۵ میلیونی به باشگاه هندبال ستارگان، احیا تیم فوتبال پرسپولیس برازجان، پیشتازی شهرستان در رشته‌های... اتحاد خبر شما را به ملاحظه این پرسش و پاسخ ها دعوت می کند:..

اتحادخبر: کمک ۱۴۵ میلیونی به باشگاه هندبال ستارگان دشتستان، احیا تیم فوتبال پرسپولیس برازجان، پیشتازی شهرستان در رشته‌های هندبال، فوتبال و ورزش‌های رزمی، فعالیت ۲۹ خانه ورزش روستایی در دشتستان و ناچیز بودن تسهیلات کرونایی در برابر ضرر باشگاه‌ها گزیده‌ای از گفت و گوی اتحاد جنوب با با رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان است.

 

 

به گزارش اتحاد خبر، علی کمارج حاجی دوشنبه شب گذشته در قالب نشستی مجازی با اعضای گروه اتحاد جنوب به سئوالات تعدادی از شهروندان پاسخ داد. اتحاد خبر شما را به ملاحظه این پرسش و پاسخ ها دعوت می کند: 

 

- در حال حاضر چند هیات ورزشی فعال در شهرستان داریم؟و در چه رده های فعال می‌باشند؟

- ما در سطح شهرستان حدود ۱۰۵ هیئت فعال داریم که با توجه به رده سنی و علاقمندی اهالی هر شهر و روستا در تمامی رده ها فعالیت داریم.

 

- با توجه به بودجه محدود دولت، شما ورزش شهرستان را به چه صورت اداره می‌کنید؟

- به طور کل بودجه وزارت ورزش در بحث جاری برای هزینه هیئت ها و باشگاه های ورزشی مبلغ بسیار پایینی است و ما سعی کردیم با تعاملی که با دستگاه های اجرایی عمومی در سطح شهرستان و حتی استان داریم تا حدالامکان بتوانیم مشکلات جامعه ورزش را حل کنیم. اعتبارات ما محدود است و بیشترین اعتبارات جاری ما برعکس اعتبارات عمرانی و ایجاد زیرساخت، حدود ۴۰۰ میلیون تومان است که با این مبلغ باید هزینه نمایندگی های ورزش و اداره ورزش و هم هیئت های ورزشی را بچرخانیم و این کار انجام نمی شود مگر با تعامل و همراهی همه مسئولین عزیز که از همه شهرداران و شوراهای شهرستان دشتستان تشکر می کنم. همانطور که می دانید تمام باشگاه ها و دسته جات ورزشی با بودجه اسپانسر بخش خصوصی، شهرداری ها، شرکت ها و افراد خیر تامین می شوند.

 

- آیا بودجه این هیات ها دردی از آن ها دوا میکند یا خیر به بیانی دیگر چه خروجی داشته‌ است؟

- باتوجه به اتفاقات کرونایی که اخیرا افتاده، عموما ورزش بغیر از رده های قهرمانی تقریبا تعطیل است ولی در مجموع اگر فقط بخواهیم به اعتبارات دولتی بسنده کنیم، قطعا کاری نمی توانیم انجام دهیم. ولی با توجه به تعاملاتی که داریم و رایزنی هایی که هم خودمان و هم روسای هیئت های شهر و شهرستان با ادارات، نهادها، افراد خیر و بنگاه های اقتصادی انجام می دهیم. در مجموع کارمان را جلو می بریم و در خروجی هم پیشرفت خوبی داشته ایم که البته با توجه به ظرفیت شهرستانمان راضی نیستیم و امید است با همراهی و همکاری همگان و تعاملاتی که داریم بتوانیم روز به روز پیشرفت داشته باشیم.

 

- صنایع شهرستان و استان چه کمک هایی به ورزش شهرستان داشته اند؟ آیا تلاش هایی در این خصوص صورت  گرفته است و چه نتیجه ای در بر داشته است؟

- این کمک‌ها از صنایع در سطح شهرستان و استان متناوب است و با همراهی و همکاری که فرماندار و نماینده پیشین دشتستان جناب آقای سعادت و نماینده کنونی جناب دکتر رضایی، از صنایع نفتی پارس جنوبی و شرکت هایی مثل سیمان که در شهرستان هستند استفاده کردیم.

پس از انتخاب دکتر رضایی ارتباطات خوبی توانستیم در این خصوص برقرار کنیم که جا دارد از وی تشکر کنیم که در نشست هایی که داشتیم و راهکارها را ارائه کردیم بشدت پیگیری کردند حتی از وزارت ورزش هم کمک گرفتند و کمک هایی برای ستارگان دشتستان از منطقه پارس جنوبی جمع آوری شد.

 

- چه مقدار به تیم ستارگان در سالهای ۹۸ و ۹۹ کمک مستقیم و غیر مستقیم کرده اید و چه تلاش های شده است که این تیم در لیگ برتر حفظ شود؟

- یکسال بعد از حضور من باشگاه ستارگان نماینده خوب ما در لیگ دسته یک بودند که از زمانی که در لیگ یک بودند کمک های خوبی به این تیم کردیم و قطعا در صعود این تیم خوب در مسابقات سوپر لیگ نقش اساسی داشته ایم. ما باتوجه به شرایط موجود کمک های خوبی به آنها داشتیم و توانستیم درصد زیادی از هزینه های آنها را تامین کنیم و در سال ۹۸ که در سوپرلیگ بودند با توجه به اینکه کل بودجه شهرستان ۴۰۰ میلیون تومان بود ولی ۸۵ میلیون نقد کمک کردیم و کمک های غیر نقدی ما هم مانند در اختیار قرار دادن سالن تمرین، مهمانسرا برای اسکان بازیکنان غیر بومی انجام دادیم. در سال ۹۹ هم تاکنون ۶۰ میلیون نقدی کمک کردیم چون در غیر این صورت حضور این نماینده خوب ما در سوپرلیگ معلوم نبود و با کمک به موقع و ارتباط ما با فدراسیون و ارتباطات فرماندار محترم و دکتر رضایی نماینده دشتستان توانستیم این ۶۰ میلیون را کمک کنیم و امسال سالن تمرین و مهمانسرا را هم در اختیارشان قرار دادیم. همچنین بخاطر باشگاه ستارگان در سالن امام خمینی که سالن اصلی شهرمان است و مسابقات استانی یا کشوری برگزار می شد، تعمیرات اساسی با هزینه هنگفتی انجام دادیم. نور را کاملا عوض کردیم، سرویس بهداشتی را تخریب و مجددا ساختیم، ایجاد جایگاه ویژه و اضاف کردن دستگاه های خنک کننده را انجام دادیم که باشگاه ستارگان بتواند میزبان خوبی برای مسابقاتش باشد.

 

- دلیل فروش امتیاز  پرسپولیس برازجان چه بود؟ چرا بزرگترین شهرستان استان نباید یک تیم فوتبال در سطح اول کشور داشته باشد و باعث شادی و نشاط جوانان این شهرستان شود؟

- بنده افتخار داشتم سالیان سال با عناوین مختلفی در این تیم کار کردم. مشکلات مالی وجود داشت ولی دلیل اصلی فروش مشکلات مالی نبود چون باتوجه به مرحله دوم لیگ سه که تقریبا در اواسط آبان ماه برگزار می شد و با توجه به ضعف مالی که بچه های پرسپولیس داشتند بازیکنان شهر خودمان مثل آقایان پور آزاد، فرهمند، غلامی و چند نفر دیگر بعنوان بازیکن و نماینده شهری دیگر شرکت کردند و بعنوان بازیکن رفته بودند. قرار داشتیم که اینها رضایتنامه بدهند که همزمان که مسابقاتشان تمام می شود برای مسابقات ما به پرسپولیس بیایند ولی متاسفانه دوستان ما در آن تیم تصمیم گرفتند که امتیاز مرحله دوم  لیگ دسته ۳  را خرید کنند و رضایت این بازیکنان را ندادند و عملا این بازیکنان در اختیار پرسپولیس قرار نگرفتند و مجبور به انصراف و فروش امتیاز شدند. پرسپولیس برازجان واقعا حیف شد.

 

- آیا قرار است تربیت بدنی مجوز یک تیم فوتبال دسته ۳ با کمک شورا و آقای اذربان خریداری کند؟

- واقعا شهرستان دشتستان استعدادهای بسیار خوبی دارد، اگر در سطح اول فوتبال کشور نگاه کنیم، بازیکنان خوبی مثل آقای دانشگر، پورامینی، دهقان، گشنی، محبی و خیلی بازیکنان خوب دیگر داریم که در سطح کشور بازی می کنند و بیشترشان از همین کانال پرسپولیس به فوتبال استان و کشور معرفی شده اند و اگر شور و نشاط را بخواهیم باید قطعا یک نماینده در سطح کشوری داشته باشیم. 

ولی در حوزه کار و وظیفه ما نیست و قانون هم به ما اجازه نمی دهد که بخواهیم امتیازی برای یک باشگاه خریداری کنیم. 

تا جایی که اطلاع دارم خود آقای آذربان درحال خرید هستند و ما اصلا مجوز و پولی جهت خرید امتیاز باشگاه نداریم.

 

- یک مورد که اشاره شده است این است که آیا استقلال قدیمی تر از پرسپولیس نبود چرا این حمایت ها از استقلال نمی‌شود ولی از پرسپولیس می‌شود؟

- من فوتبالی بوده ام و از بدو ورود نشست های بسیار زیادی در خصوص احیاء استقلال، پاس و برق با آقای اکبر متقی، حتی آقای حسین آرامون داشته ایم و خواهش کردیم همه تشریف بیارورند مسابقات باشگاه های فوتبال شهر برازجان را راه بیندازید. وضعیت ما در بخش ها بهتر است، مثلا در شبانکاره یا سعدآباد هشت تیم داریم که لیگ برگزار می کنند. به دوستان گفتیم شما بیایید ما هم حمایت می کنیم ولی عزیزان باتوجه به مشکلات و گرفتاری هایی که داشتند، نتوانستند حضور پیدا کنند. 

اتفاقا از زمانی که بنده آمده ام و مسئولیت گرفته ام پرسپولیس در دو سه سال اخیر در مسابقات حضور نداشته و حمایت خاصی هم از پرسپولیس نشده.

واقعا تیم ها فرقی برای ما ندارند. الان ستارگان باشگاهی است که در هندبال تا اینجا آمده و کسی نمی تواند بگوید چرا از این تیم حمایت می کنید و از فلان تیم هندبال حمایت نمی کنید، چون این تیم در سطح کشوری در حال فعالیت است و از طرفی طبیعی است، تیمی که در سطح کشوری است به حمایت ویژه احتیاج دارد، ولی تیم هایی که در سطح لیگ استان یا شهرستان هستند هم حمایت می شوند ولی با میزان کمتری، هیچ فرقی برای ما نمی کند. 

ما بسیار برای برگشتن تیم استقلال برازجان تلاش کردیم چون در سطح فوتبال برندهایی که با نام استقلال و پرسپولیس باشند طرفدارهای زیادی دارند چون مردم در یکی از این دو طیف هستند. یک تیم نونهالان یا نوجوانان داریم که زمین چمن شهید گنجی را از زمانی که بنده آمده ام در اختیارشان گذاشتم که واقعا هزینه های زیادی هم با توجه به بالا بودن هزینه آب، برق و نگهداری که برای ما داشت ولی این تیم را حفظ و حمایت کردیم.

 

 

- طی این چند سال شهرستان در کدام رشته ها پیشرفت چشم گیری داشته است؟

- ما در این چندسال در رشته فوتبال علی رغم اینکه تیم بزرگسالان در سطح کشور نداشتیم ولی در رده های نونهاللان و نوجوانان حضوری موفقی در لیگ کشور داشتیم که جا دارد از دکتر گودرزیان بخاطر حمایت هایشان در باشگاه پارس تشکر ویژه کنم. ما دو تیم در رده های نونهالان و نوجوانان در لیگ برتر کشور داریم، که خیلی خوب حرکت کردند و حرکتی اساسی است. در هندبال هم خوب هستیم به غیر از داشتن ستارگان در سوپر لیگ، در رده های پایه، در مسابقات بخش بانوان و آقایان همیشه در سطح اول و دوم کشور هستیم و در سال گذشته هم میزبانی مسابقات ساحلی را در شهر برازجان داشتیم که خیلی باهیجان و خوب بود. در ورزش های رزمی هم وضعمان خوب است، مثلا در بوکس خوب هستیم. در دو میدانی هم خوب هستیم مثلا آقای دانیال بی باک و چند تا از ورزشکاران را داریم که در دو ۴۰۰ متر با مانع در اردوی تیم ملی هستند.

در بسکتبال با وجود نداشتن تیم در سطح کشوری ولی آقای مرادی نسب را داریم که در سطح اول کشور حضور دارند.

در والیبال هم عالی هستیم ولی نیاز است که بزرگان و پیشکسوتانمان هم نزدیک بیایند و کمک کنند و اگر بتوانیم از حمایت و کمک پیشکسوتان در میدان بهره ببریم وضعیتمان بهتر می شود

در بحث ورزش جانبازان و معلولین هم پیشرفت خیلی خوبی داشته ایم که جا دارد از دوست عزیرمان جناب ستار فتحی رئیس هیئت جانبازان و معلولین شهرستان و همکارانشان تشکر کنم که الحق و والانصاف خیلی پیگیر هستند و زحمت می کشند به طور مثال خانم سعیده عبدالهی را داریم که چندین مقام آسیایی آورده اند.

امید است در سطح شهرستان به غیر از استعدادهای خوب فوتبالی در تمام رشته های ورزشی در سطح قابل قبول اول تا سوم کشوری استعداد داریم و می توانیم تیم داشته باشیم.

در بحث آماده سازی ورزشکارانمان در رشته های ورزشی، مشکل اصلی ما مشکل مالی است. 

 

- در مورد تعداد قهرمانان شهرستان مجموعا در مسابقات کشوری و بین المللی توضیح بفرمایید؟ از این قهرمانان چه حمایت های صورت گرفته است؟

- در بحث حمایت از قهرمانان در خصوص جذب و اشتغال قهرمانانی که در سطح اول کشور عضو تیم ملی هستند و شرایط خاصی که در بخشنامه مربوطه است می توانستیم جذب کنیم که از این قبیل می توانیم از آقای ایمان احسان نژاد که عضو تیم ملی هندبال کشور بودند و شرایط را داشتند نام ببریم که اکنون همکار ما هستند.

از نظر حمایت هم یکی از مهمترین درخواستی که عزیزان داشتند موضوع اشتغال بوده و با توجه به وُسعی که داریم  با همکاری نماینده مجلس، فرماندار و شهرداری و شورای شهر تجلیل هایی با اهداء هدیه هم انجام می دهیم.

در رشته های متفاوتی فعالیت می کنیم در فوتبال بازیکن های بزرگی داریم که شناخته شده هستند که در صدر آنها محمد دانشگر و میثم زاهدی فرد، در تیراندازی خانم پی خسته که دارای مقام کشوری هستند اما چون در شهر و استان ما باشگاه نداریم در قالب باشگاه‌ها در مسابقات کشوری شرکت می‌کنند و مقام های خوبی را کسب می‌کنند. در سطح جانبازان و معلولین آقای سینا بهمنی در رشته تنیس روی میز مقام خوبی را در سطح کشور به دست آورده است.

 

- بعضا اعتراضاتی صورت گرفته در خصوص نحوه کمک های اداره ورزش و جوانان به تیم ها این کمک ها به چه صورت بوده است و معیار های حمایتی شما چه بوده است؟

-  کمک‌ها عمدتا به هیات‌های ورزشی صورت می‌گیرد زیرا هیئت ها بیس کار هستند. به عنوان مثال تیم ستارگان دشتستان در سطح این چنینی فعالیت می کند ما هم باید در حد توانمان به آنها کمک کنیم ولی اعتراضات بعضاً اگر بوده به عنوان مثال یکی از دوستان در یکی از روستاها می گفت که چرا از تیم ستارگان حمایت می کنید و از ما حمایت نمی‌کنید. در حدی که باید کمک شود ما تا جایی که امکان دارد حمایت می کنیم. نارضایتی همیشه هست و کسی که در سطح بالاتری کار می کند هزینه های بیشتری دارد و باعث شور و نشاط بیشتری در شهرستان می شود قطعاً باید از او حمایت بیشتری شود.

 

- طبق دستورالعمل، شما و‌ همکارانتان سالن های ورزشی را فقط می‌توانند در اختیار هئیت ها قرار دهید. بفرمایید چرا دو سالن را در اختیار شخصی قرار داده اید که زیر نظر هئیتی نیست و بصورت شخصی به ایشان واگذار کردید. آیا فقط بخاطر اینکه پدر ایشان قبلا رییس اداره ورزش و‌جوانان بوده این کار صورت گرفته است؟ چرا به دیگر افراد شهر این اجازه را نمی‌دهید؟

- در خصوص اماکن ورزشی قانون ماده ۸۸ واگذاری اماکن دولتی به بخش ورزشی خصوصی به صورت اجاره ای است.‌ و در خصوص سالن اصلا ما دستورالعمل صادر نمی کنیم و چیزی است که از وزارتخانه می‌آید و ما در اداره کل یا شهرستانها ملزم اجرای قوانین و مقررات هستیم.

درباره سالن مورد اشاره چنین چیزی نیست و در مزایده عمومی هرکس در چارچوب قانونی مورد نظر می‌تواند شرکت کند و براساس مزایده برنده شده‌اند و هیچگونه دخل و تصرفی نه من و نه هیچکدام از مسئولین شهرستانی و استانی در این قضیه نداشته اند مگر اینکه فقط در مزایده عمومی که در روزنامه‌ها و مجله‌ها نشر می‌شود آنهایی که شرایطش را دارند شرکت می‌کنند و پاکت‌ها با حضور خود افراد در اداره ورزش باحضور نماینده بازرسی و دیوان محاسبات و اداره کل ورزش استان بازگشایی می‌شوند و نفرات برنده طبق مقررات اعلام می‌شود‌. 

 

- مجموع حمایت های شورای شهر و شهرداری از ورزش در سال ۹۸و۹۹چقدر بوده است؟

- این موضوع به اواخر سال 97 بر‌می‌گردد ما جلسات متعددی با شورای شهر برازجان برگزار کردیم تا نهایتاً اوایل سال 98 جلسه‌ای برگزار و در آن جلسه ۳۵۰ میلیون بودجه مصوب شد که به ورزش کمک کنند. ولی عملا اینطور نشد علیرغم اینکه ما نامه می دادیم که به باشگاه یا هیئت مورد نظر مبلغی را کمک کنیم پیش می آمد که کمتر از این مبلغ را پرداخت می‌کردند و در بعضی مواقع برعکس می شد. اگر ما می گفتیم به باشگاه یک میلیون کمک کنید مثلا پنج میلیون کمک می کردند یا برعکس. قانوناً هم ما نمی توانیم در کار شورا دخالت کنیم و بر اساس توافقی که کرده بودیم باشگاه ها و هیات ها و ورزشکاران را معرفی می کردیم برای کمک ولی شورا طبق تشخیص خودشان عمل کردند. حق هم داشتند. ولی من دیگر در این مورد دخالت نمی‌کنم چرا که صداقتی در مرحله گذشته ندیدم.

 

- آیا سالن اختصاصی برای ورزش بانوان در برازجان داریم؟ اگر نه چه زمانی چنین امکاناتی در اختیار بانوان قرار می گیرد؟

- با برنامه‌ریزی هایی که با هیئت‌ها یا مستاجرین سالن ها انجام دادیم و نشست‌های متعددی که داشتیم در خصوص ورزش بانوان سعی کرده ایم باتوجه به پیشنهاد خود بانوان سالنی مانند تختی که امکان دسترسی به آن راحت تر است و سالن حجاب که خودشان استقبال می‌کنند بیشتر بانوان در این دو سالن فعالیت می‌کنند. اگر ما بخواهیم در ورزش بانوان مانند آقایان پیشرفت کنیم باید داوران خوب داشته باشیم که من از همه عزیزانی که در هیئت‌های ورزشی زحمت می‌کشند و در این خصوص توجه ویژه‌ای دارند تشکر کنم. اگر بانوان مان فعال شود قطعا خانواده‌ها هم فعال خواهند شد و از نظر اثر بخشی بر جامعه خیلی بیشتر از آقایان است.

 

- مهمترین پروژه های ورزشی سال ۹۹ را اگر در دست اجرا دارید نام ببرید.

- مهم‌ترین پروژه‌های ورزشی سال ۹۹ که در دست اجرا داریم یکی از آنها پیست تارتان است. مدتی است که کارهای زیر سازی (فاز اول) تمام شده و آماده نصب تارتان است که با همت و پیگیری های مستمر همه مسئولین استانی و شهرستانی خصوصاً فرماندار، نماینده مجلس، مدیر کل اداره ورزش و مدیرکل سازمان برنامه و بودجه و مهندس پاپری معاون اداره کل سازمان برنامه و بودجه که از آنها تشکر ویژه دارم. همه دنبال این هستند که این پروژه در دهه فجر افتتاح شود. چهار چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای ایلشهر و شلدان در بخش بوشکان، میلک در بخش شبانکاره و شول در بخش سعدآباد تمام سعی مان بر این است که این پروژه حداکثر تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

 

- از هیئت کوهنوردی که فعال هستند چه حمایتی کردید و از شهرستان غیر از آقای خادم زاده، کسی در طرح سيمرغ فتح ۳۱ قله ایران فعالیتی دارد؟ از آقای خادم زاده که با هزینه شخصی خود قلل ایران صعود نمود توانستید حمایتی کنید؟

- از آقای اقدسی رییس هیات کوهنوردی شهرستان و همه همکارانشان تشکر می‌کنم که یکی از بهترین هیئت های ما هستند و کارهای بسیار خوبی را انجام دادند و خوب استعدادیابی می کنند به طوری که زنگ ورزش مدارس را با هماهنگی مربیان و رئیس آموزش و پرورش در سالن ما استعدادیابی می‌کنند و همین ها باعث می‌شود پیشرفت خوبی داشته باشیم به طوری که حتی میزبان مسابقات کشوری را در سال گذشته داشتیم. آقای احمد خادم زاده مایه افتخار ما است. این مرد شریف در تمام فعالیت های ورزشی خصوصا عمومی و همگانی همیشه همراه ما هستند. فقط بر حسب ادب آقای خادم زاده را به اداره ورزش در هفته تربیت بدنی و ورزش دعوت کرده و از وی تقدیر شد و ان شاءالله در آینده بتوانیم حمایت بهتر و بیشتری داشته باشیم.

 

- به دلیل شیوع کرونا خیلی از باشگاه ها بسته شدند و هیچ کاری عملا نمی توانند انجام دهند با توجه به محدودیت ها، اداره ورزش چه کمک هایی در این راستا کرده است؟

- واقعا ضربه خیلی بدی را باشگاه‌های ما و بطور کل جامعه ورزش از این قضایا خوردند. برخی اعتبارات و تسهیلات بانکی بود که طبق روال اداری آمده است. شخصی که ۵۰۰ میلیون تومان و یک میلیارد تومان هزینه کرده تسهیلات ۲۰ یا ۵۰ میلیون تومانی دردی از مشکلات آنها دوا نمی‌کند و ما عملا که هیچ کمکی از دستمان بر نمی‌آید به جز اینکه قوانین و مقررات وزارتخانه را انجام دهیم. عملا اعتبارات ما به اجاره بهای اماکن ورزشی که در قالب ماده ۸۸  بوده به ما برگشت می‌خورده است. در حدی که قانون اجازه و تسهیلاتی که ارائه داده توانسته‌ایم کمک کنیم.

 

- در بخش ورزش روستایی و عشایری چه اقداماتی صورت گرفته است؟ 

- در بخش روستایی هم اتفاقات بسیار خوبی افتاده است قبلا در روستا هیچگونه امکانات ورزشی به خصوص برای بانوان نبود. حدود ۲۹ خانه ورزشی روستایی در سطح شهرستان‌ وجود دارد که رقم بسیار بالایی است. تنها خواسته ما از دهیاران آماده کردن فضایی حدود ۸۰ متر است ما تمام تجهیزات ورزشی در حد یک روستا را برای بانوان در آن مکان فراهم می‌کنیم.

 

- صحبت پایانی جناب کمارج؟

- از مدیر مسئول نشریه وزین اتحادجنوب و اتحاد خبر برای انجام این گفتگو تشکر می‌کنم. اگر پیشرفت و کاری در هر جامعه صورت می گیرد قطعاً نقش محوری را شما رسانه‌ها ایفا می‌کنید که قدردان زحمات شما هستم. تشکر می کنم از همه مسئولان و افرادی که در سطح استان و شهرستان همراه ما بودند و به ورزش کمک کردند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/08/22 - 13:24
0
0
اگه تیم فوتبال پرسپولیس برازجان دوباره سر پا شه که فوق العاده هست.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • منطقه آزاد، بوشهر را به مرکز صادرات به کشورهای قطر و کویت تبدیل می‌کند/ تشریح کارکردهای خاص منطقه آزاد بوشهر
 • اجرای منطقه آزاد بوشهر تاثیری بر قیمت زمین و مسکن نخواهد داشت/ تفاوت های هفت منطقه آزاد جدید با مناطق آزاد قبلی
 • منطقه آزاد نرخ اشتغال را افزایش می دهد/ تشریح محدوده منطقه آزاد بوشهر
 • تجلیل شهردار خارگ از همراهی و همدلی همسران و خانواده های پرسنل شهرداری
 • پارلمان شهری مطلوب / پارلمان شهری مخرب
 • شماره جدید هفته نامه اتحاد جنوب منتشر شد
 • توزیع بسته معیشتی میان نیازمندان به مناسبت ماه مبارک رمضان
 • عملیات اجرائی لکه گیری معابر شهر دالکی تا یک ماه آینده
 • بیمارستان مهر برازجان به عنوان دستگاه برتر انتخاب شد+تصویر
 • منطقه آزاد باعث توسعه تولید و کاهش بیکاری می شود/ زیرساخت های منطقه ویژه بوشهر در اختیار منطقه آزاد
 • طنز/ کُنجیر (11)
 • محدود شدن آتش در کوه های باغ تاج دشتستان / احتمال زیاد مهار آتش تا امروز
 • محدودیت های جدید تردد به استان در پایان هفته جاری به مناسبت عید فطر
 • انتصاب مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر
 • یک بام و دو هوای سیاست جمعیتی
 • .: معلم حدود 5 ساعت قبل گفت: قلمتان مانا و اندیشه ...
 • .: عباسی حدود 11 ساعت قبل گفت: هنر شهر،استان و کشور ...
 • .: حمید حیدری حدود 22 ساعت قبل گفت: بسیار جالب و آمرزنده ...
 • .: حسین مومیوند 1 روز قبل گفت: عالی بود ...
 • .: شهروند حدود 2 روز قبل گفت: با سلام قطعا باید ...
 • .: هوای هنر حدود 4 روز قبل گفت: ما بودیم قدر نشناسی ...
 • .: سعدآباد حدود 4 روز قبل گفت: دوست داری همه ی ...
 • .: دنیا دیده حدود 4 روز قبل گفت: شهدالّله ا: تاکنون متنی ...
 • .: آیداانگالی حدود 4 روز قبل گفت: دوردبراقای طحانیان عزیزمن درست ...
 • .: کور سوی امید حدود 4 روز قبل گفت: سلام امیدوارم بجای هشت ...