امروز: دوشنبه 28 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 مهر 1399 - 12:06
رئیس شورای شهر شیراز:

اتحادخبر:  رئیس شورای شهر شیراز گفت: تلاش شورای پنجم در سال پایانی بر نظارت، شفاف‌سازی و تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، متمرکز می‌شود.

اتحادخبر:  رئیس شورای شهر شیراز گفت: تلاش شورای پنجم در سال پایانی بر نظارت، شفاف‌سازی و تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، متمرکز می‌شود.

تمرکز شورای شیراز بر تسهیل در ارائه خدمات است

سید عبدالرزاق موسوی در بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه ۶ شهرداری شیراز، با قدردانی از رویکرد نرم در تعریف و اجرای پروژه‌ها در این منطقه، خواستار توجه همه مدیران شهرداری به شعار انسان‌محوری شد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از شورای شیراز، او با اعلام اینکه برای اولین بار در طول ادوار شوراها، گزارش عملکرد شهرداری با آمارهای کمی و مطابق شاخص‌های اصولی تهیه و دریافت شده، اظهار کرد: اعداد و ارقام این گزارش که به اطلاع شهروندان هم خواهد رسید، حاکی از موفقیت شورای پنجم و شهرداری شیراز در امانت‌داری از مال مردم و ارائه خدمات به شهروندان است.

 

رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه این کلانشهر در دنیا به مهمان‌نوازی، قدرشناسی و به ویژه روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و حتی ادیان و مذاهب مختلف مشهور است، افزود: خوشبختانه آنچه که در بازدید امروز برای ما جالب بود، نوع پروژه‌ها و حتی نامگذاری آنها بود که این روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز را به ما و شهروندان القا خواهد کرد.

 

موسوی به نگاه انسان‌محوری در تعریف و اجرای پروژه‌های این منطقه در راستای شعارهای شورای پنجم اشاره کرد و خواستار جدیت در اجرای سریع و باکیفیت این پروژه‌ها شد.

 

او با بیان اینکه تلاش شورای پنجم در سال پایانی فعالیت خود بر روی نظارت بر اجرای مصوبات متمرکز خواهد شد، اضافه کرد: موضوع کاهش بسترهای تخلف و همچنین شفافیت در هزینه‌کرد شهروندان در قبال شهرداری از دیگر اهداف ویژه ما است که امیدواریم به یک اقدام ماندگار از شورای پنجم منجر شود.

رئیس شورای شهر شیراز با یادآوری اینکه در حال حاضر یاوران شورا محصول یک توافق است و هنوز جایگاه قانونی ندارد؛ تأکید کرد: معتقدیم یاوران شورا با ماهیت شورای محلات باید احیا و قانونی شود و از همین رو ما بنا داریم که طرح تشکیل شورای محلات را تهیه و پس از تصویب در شورای عالی استان‌ها به مجلس ارسال کنیم.

موسوی با اظهار امیدواری در خصوص تصویب طرح شورای محلات در مجلس، خاطرنشان کرد: اگر شورای منتخب محلات در قانون مصوب شود و اختیارات مشخصی پیدا کند می‌توان به تحقق ماهیت شوراهای اسلامی در سطوح مختلف امیدوار بود.

او با اشاره به اینکه آموزش نیروهای انسانی در شهرداری کمتر مورد توجه قرار گرفته، خواستار توجه مدیران شهرداری به تقویت توان نیروی انسانی در شهرداری و به تعبیری دیگر افزایش کارآمدی سیستم از طریق آموزش شد.

 

تحول در منطقه ۶ شیراز به خوبی احساس می‌شود

 

سولماز دهقانی، ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۶ نیز وضعیت پیشرفت پروژه‌ها در این منطقه را قابل قبول توصیف کرد و افزود: خوشبختانه تحول در منطقه ۶ شیراز به خوبی احساس می‌شود و این موضوع جای امیدواری دارد.

او با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌ها در شهرداری منطقه ۶ از توازن نسبی خوبی برخوردار است، گفت: همواره ارائه خدمات برجسته در بخش‌هایی از نقاط کلان شهر شیراز به نوعی سهل و ممتنع قلمداد می‌شده؛ ازجمله برخی شهرک‌های حاشیه‌ای که مورد غفلت قرار می‌گرفت اما در مناطق حاشیه‌ای منطقه ۶ اقدامات خوبی انجام شده است.

 

افزایش نظارت شورا تحرک خوبی در شهرداری شیراز ایجاد کرده است

 

نوذر امامی، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز نیز که در این بازدید حاضر شده بود، گفت: خوشبختانه پیگیری‌های مستمر و بازدیدهای منظم شورا در سال سوم موجب ایجاد تحرک بسیار خوب و اثربخشی در بهبود ارائه خدمات و پیشبرد پروژه‌های مناطق یازده گانه شیراز شده است که امیدواریم در سال چهارم نیز تداوم داشته باشد.

 

حمیدرضا اسماعیلی، شهردار منطقه شش نیز در این بازدید به تشریح جزئیاتی از پروژه‌های شاخص و برجسته شهرداری در این منطقه پرداخت.

او با بیان اینکه درآمدزایی در شهرداری در جهت اجرای پروژه‌ها و ارائه خدمات عمومی مطلوب به شهروندان برای مدیران شهر دارای اهمیت است، عنوان کرد: با تلاش همکاران ما در منطقه، طی ۶ ماهه دوم سال گذشته، با وجود اثرات بحران کرونا اما ضمن جبران کسری ۶۳ درصدی از درآمد مصوب نیمه نخست سال، تمام درآمد نیمه دوم نیز محقق شده است.

 

اسماعیلی افزود: خوشبختانه در ۶ ماهه نخست امسال نیز بالغ بر ۲۰۰ درصد از درآمدهای مصوب منطقه، محقق شده است.

شهردار منطقه ۶ در عین حال با تأکید بر اینکه درآمدزایی در شهرداری در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و ایجاد رضایتمندی عمومی مورد توجه قرار دارد، خاطرنشان کرد: موفقیت شهرداری منطقه ۶ در تأمین اعتبار لازم برای اجرای پروژه‌ها، در حالی انجام شده است که به هیچ عنوان به سمت درآمدزایی از طریق تغییر کاربری نرفتیم و به همین دلیل در دوره فعلی شورای شهر، کمترین تغییر کاربری باغات را داشته‌ایم.

اسماعیلی در پاسخ به مطالبات چند تن از یاوران شورا، با این وعده که تا پایان سال ایرادات موجود در پروژه‌ها رفع خواهد شد، اظهار کرد: می‌توانم ادعا کنم که پای هر قولی که داده‌ایم ایستادیم و در شرایط سخت مالی اقدامات مؤثری در سطح منطقه انجام شده است که تداوم خواهد داشت.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • سه قطعه كوتاه هارمونيك به بهانه پرواز استاد شجريان
 • یک بوشهری عضو هیأت مدیره هولدینگ شرکت سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی کشور شد
 • تکواندو مصداق احترام، شرافت، سرسختی و شکست ناپذیری ست
 • استارت طرح آوای ورزش در همسایگی در شهر برازجان / تصاویر
 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • نوبت دهی شماره‌گذاری و تعویض پلاک خودرو در بوشهر اینترنتی شد
 • قطع شدن دست در آتش باران عراقی‌ ها / از جنگیدن برای وطنم پشیمان نیستم / دزدی، فساد و اختلاس خون شهدا را پایمال می کند
 • شانس حتی خوب مُردن هم گذشت
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • بازگشت محدودیت‌هایی کرونایی به مناطق قرمز استان
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر/ سرگردانی داوطلبان بومی
 • نمایشگاه خودرو‌های کلاسیک - شیراز
 • عملیات اجرایی پروژه بوستان روستای قلعه سفید دشتستان آغاز شد/ تصاویر
 • معرفی مداحان برازجانی(5)