امروز: چهارشنبه 30 مهر 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 مهر 1399 - 10:42
مدیرعامل شرکت گاز فارس:

اتحادخبر: مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: با آغاز اجرای طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی با هدف صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی، موتورخانه‌های مجتمع‌های مسکونی و تجاری به صورت رایگان سرویس می‌شود.

اتحادخبر: مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: با آغاز اجرای طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی با هدف صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی، موتورخانه‌های مجتمع‌های مسکونی و تجاری به صورت رایگان سرویس می‌شود.

موتورخانه‌های منازل در فارس رایگان سرویس می‌شود

به گزارش ایسنا؛ غلامعباس حسینی افزود: مشترکین گازی که دارای موتورخانه مرکزی هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی اقدام به ثبت درخواست خود کنند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت گاز فارس او اضافه کرد: طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش گاز برای مشترک رایگان بوده و هزینه‌های بهینه‌سازی موتورخانه شامل تنظیم مشعل‌های موتورخانه، نصب رسوب گیر وعایق کاری پس از انجام اصلاحات به وسیله شرکت‌های مجری و کنترل‌های لازم توسط شرکت ملی گاز ایران پرداخت خواهد شد.

 

او بیان کرد: همچنین شرکت‌های مجری که دارای رتبه یک تا پنج تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه و یا تاییدیه از صنف شوفاژ کاران هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی نسبت به به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

 

مدیرعامل شرکت گاز فارس تاکید کرد: بهینه سازی سوخت جز اولویت‌های اصلی شرکت ملی گاز است و تلاش می‌کنیم که موتورخانه‌های منازل را که مصرف زیادی دارند، بدون اعمال هزینه اضافی برای مردم به گونه‌ای اصلاح کنیم که مصرف گاز ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش پیدا کند.

 

حسینی ادامه داد: این طرح برای مجتمع های مسکونی بزرگ که سیستم بهره برداری و تعمیر و نگهداری دارند قابلیت، صرفه اقتصادی بیشترو نتیجه خیلی مطلوب تری دارد .

او همچنین یادآور شد: به گفته کارشناسان، سیستم کنونی موتورخانه‌ها، حدود ٥٠ درصد تلفات انرژی دارد که اجرای برخی راهکارها در موتورخانه‌ها، حداقل ٣٠ درصد صرفه جویی به همراه خواهد داشت؛ باقی تلفات انرژی نیز مربوط به راندمان بسیار پایین احتراق و انتقال حرارت در مشعل و بویلر است که با جایگزینی فناوری‌های جدید مانند بویلر چگالشی، این میزان اتلاف نیز کاهش می‌یابد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها